Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Zgrada u Pop Lukinoj će se srediti kad krenu sa Brankovom. I biće verovatno žute boje....
 
Sta su se ispalili na zutu, nije ovo Zutograd. :kafa:
 
Par današnjih fotografija, drugar fotografisao...


image.jpg



image.jpg



image.jpg



Capture.jpg



WP_20170510_15_57_52_Rich.jpg


WP_20170510_15_58_21_Rich.jpg


WP_20170510_16_02_26_Rich.jpg
 
af03aef668468b9eb9d7e3737b3a2c15.jpg



Ne znam zašto su morali da diraju ovu zgradu ...meni je ona bas bila dobra onakva kakva je.
Sada izgleda kao apartmanski kompleks na grčkom primorju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450561#p450561:1mclz3mm je napisao(la):
Igor » 10 Мај 2017 11:16 pm[/url]":1mclz3mm]
file.php


Било би лепо када би на овој наранџастој згради овај лимени сиви кров офарбали...да не остане овако сив и да штрчи... :grand:
 
Usraću se koliko je ova zgrada ružnija nego pre rekonstrukcije, povraća mi se od ove žute boje. Mogli su barem staklenu ogradu da zamene. Sad smo dobili novu soc gradjevinu umesto modernizacije.
WP_20170510_15_58_21_Rich.jpg
 
meni je ta zgrada izuzetno lepa i svedena i jedino sto mi smeta su klime koje nisu spustene ispod ograda.
 
Mogu ih zamaskirati zelenilom kao na jednoj terasi sto je uradjeno
 
Koliko sam uspeo danas da vidim zgradice na Slaviji, što rade fasade imaće i dekorativno osvetljenje.
 
Sto se tice soc arhitekture mogli bi malo da se ugledaju ma Bratislavu. Mislim da su oni sasvim lepo poceli da sredjuju njihove komi blokove. Ali dobro, ovo kod nas se ne moze nazvati rekonstrukcija nego krecenje.
 
Мало новитета из Карађорђеве

20170512_195128.jpg


20170512_195249.jpg


20170512_195302.jpg


20170512_195307.jpg


Са обе скинуте климе.
 
Bilo bi lepo kada bi uz te nove fasade i ti lokali dole u Karadjordjevoj zaziveli...izgleda bas bzvz kad vidis renoviranu zgradu i zatvoreni i isaran lokal ili neku radionicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451022#p451022:18zz4avi je napisao(la):
Banatlija » 12 May 2017 09:08 pm[/url]":18zz4avi]Sto se tice soc arhitekture mogli bi malo da se ugledaju ma Bratislavu. Mislim da su oni sasvim lepo poceli da sredjuju njihove komi blokove. Ali dobro, ovo kod nas se ne moze nazvati rekonstrukcija nego krecenje.

Oprosti ali ne. Ne treba komentarisati onaj šareniš u Petržalki :?

800px-United_Colors_of_Petr%C5%BEalka_1.jpg



petrzalka-borough-cityscape-from-ufo-restaurant-snp-bridge-bratislava-dj0re7.jpg
 
Oprosti ali ne. Ne treba komentarisati onaj šareniš u Petržalki :?

800px-United_Colors_of_Petr%C5%BEalka_1.jpg



petrzalka-borough-cityscape-from-ufo-restaurant-snp-bridge-bratislava-dj0re7.jpg


Iz daljine čak izgleda zanimljivo... iz blizine teški užas !!!
 
Da se makar neko seti nase blokove da okreci..ne mora cak ni da ih boji ;)
 
Блокови само у бело, или оригиналне боје. Никако циркус као на сликама горе.
 
Tih šarenih fasada je sve više po Rusiji. A sve je poteklo od udaljenih i hladnih gradova sa surovim klimama koji su počeli da boje fasade ne bi li malo razbili monotoniju. Al izgleda da se ta praksa prelila i na ostatak Rusije a čini mi se i ZNDa. Evo jedan primer - grad Norilsk na severu Rusije.

khe8f2ryviyhtnsvfj0h.jpg

Ima dosta stvari koje poštujem kod Rusa. Ali estetika im, bar u zadnjih par decenija, nije baš jača strana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451091#p451091:l84uegux je napisao(la):
MarcBg » Sat May 13, 2017 1:27 pm[/url]":l84uegux]Bilo bi lepo kada bi uz te nove fasade i ti lokali dole u Karadjordjevoj zaziveli...izgleda bas bzvz kad vidis renoviranu zgradu i zatvoreni i isaran lokal ili neku radionicu.

У приземљу зграде са фотографије и јесте "Гвожђара", ипак слажем се да су услови за пешаке у том делу Карађорђеве - Ибарска магистрала. Зато сам и предлагао поновну изградњу порушених зграда (које су имале архитектонско - историјску вредност) и претварање Карађорђеве у пешачко - трамвајску зону, која би прихватала туристе који у Београд долазе бродовима.
 
Vrh