Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451101#p451101:d6k797sp je napisao(la):
Александар » 13 May 2017 02:03 pm[/url]":d6k797sp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451022#p451022:d6k797sp je napisao(la):
Banatlija » 12 May 2017 09:08 pm[/url]":d6k797sp]Sto se tice soc arhitekture mogli bi malo da se ugledaju ma Bratislavu. Mislim da su oni sasvim lepo poceli da sredjuju njihove komi blokove. Ali dobro, ovo kod nas se ne moze nazvati rekonstrukcija nego krecenje.

Oprosti ali ne. Ne treba komentarisati onaj šareniš u Petržalki :?

Видите, а ја бих баш волео. Прво, тамо су, поред фасада, заменили и прозоре. То је у Србији незамисливо. Друго, тим шаренилом су разбили сивило. А да ли се то некоме естетски допада или не, мислим да је мање битно.
 
Ово шаренило је ипак мало претерано. Мислим да сиве фасаде, тј. голи бетон треба офарбати попут блока 30 или зграде у блоковима 61/62/63 које су до Војвођанске. А зграде које имају оригиналну боју само освежити. По мени су најружније и најдепресивније сиве зграде у Деспота Стефана пре Панчевца.
 
Zgrada koja se naslanja na Ekonomski fakultet u Karađođevoj ulici će relativno brzo biti završena.

Radi veliki broj majstora, i jedan deo već privode kraju. Ostaje da postave skele n ugaoni deo sa kupolom i onaj deo što se
naslanja na zgradu Ekonomskog ali to će verovatno kada završe ovaj deo fasade koji je u Karađorđevoj.
 
@ Andrey

Naginje ka nekoj krem boji, nije baš tako žuta.

Nego, ukoliko ste se uželeli bele boje, ona zgrada na početku Nemanjine nju
su krenuli da farbaju u belu boju ako sam uspeo dobro da vidim.



DSC09564.jpg




Autor: VALENTINA ĐORĐEVIĆ
 
Сада ми поред ових сређених фасада у Карађорђевој Бранков мост некако одудара, заслужује и он темељно сређивање.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451539#p451539:1o8cnynb je napisao(la):
Дошљак » Uto Maj 16, 2017 12:02 am[/url]":1o8cnynb]Сада ми поред ових сређених фасада у Карађорђевој Бранков мост некако одудара, заслужује и он темељно сређивање.

Upravo...pun svrljotina i grafita, zatvoren pesacki deo sa jedne strane i zapisane stepenice sa sve liftom za bajs koji malo radi, malo ne...lik koji me je "vozio" liftom mi je pre mesec dana trazio pare da ga castim jer me je "podigao" odozdo do gore.
 
Ја мислим да ће реконструкција Карађорђеве и проширивање тротоара поред ових сређених зграда бити права ствар...наравно и мост..али да би улица заживела и да би се ти локали напунили...треба да има пристојан тротоар за шетњу...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451554#p451554:qdw47fb3 je napisao(la):
MarcBg » Uto Maj 16, 2017 1:07 am[/url]":qdw47fb3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451539#p451539:qdw47fb3 je napisao(la):
Дошљак » Uto Maj 16, 2017 12:02 am[/url]":qdw47fb3]Сада ми поред ових сређених фасада у Карађорђевој Бранков мост некако одудара, заслужује и он темељно сређивање.

Upravo...pun svrljotina i grafita, zatvoren pesacki deo sa jedne strane i zapisane stepenice sa sve liftom za bajs koji malo radi, malo ne...lik koji me je "vozio" liftom mi je pre mesec dana trazio pare da ga castim jer me je "podigao" odozdo do gore.


Brankov most je naružen bukvalno par dana nakon restauracije kamene fasade.

Rešenje za taj i druge mostove je krajnje jednostavno, postaviti neku ekipu ljudi koji
bi svakodnevno i danonoćno čuvali most. I naravno premaz antigrafiti zaštitom.
 
А шта би било када би се Карађорђева улица до улаза у пристаниште претворила у пешачку зону само са трамвајским саобраћајем, као у Загребу или Софији?
 
Oнда би Париска изгубила сваки смисао, као и булевар војводе Бојовића, паркинг на крову Бетон хале. Мада лично сам више за пешачко/трамајску зону, мислим да морамо гледати мало и на функционалност.
 
То би могло да се реши тако што би се друмски саобраћај спустио на желеничке шине па иза оног бившег Челиковог магацина и избијао код хотела Бристол.
 
Решена мистерија како ће изгледати угаона зграда код Економског факултета у Карађорђевој улици. Мени се не допада, сматрам да је требало више нагласити детаље и да буде светлија, баш зато што је доминантна.

На Косанчићевом венцу и у Фрушкогорској су готово све зграде омалтерисане и остали су фини радови. Тамо сам видео испробавање боја и допале су ми се. Нажалост ми је батерија цркла па нисам сликао. Не знам како је могуће да су неке реконструкције урађене добро а друге ужасно. Да ли то зависи искључиво од извођача радова?

Да ли је могуће да као грађанин тужим Град за нестручну реконструкцију фасада, зна ли неко како би то изгледало?
 
Možda bi preterano bilo da je svetlija. Ne znam, videćemo da li i kako će uraditi prizemlje, i da li
skidaju one ploče u salonu great wall-a.
 
Srednja je katastrofa, deli prvo mesto najgore odradjenih fasada sa onom narandžastom kod Geozavoda. Ona na uglu koja se radi je ok ali st*** ne skida klime. Hotel naravno najbolje izgleda. :violina:
file.php
 
Da je zuta odradjena kao ove dvije oko nje
Inace ova je bila isto zapoceta kajsija varijantom
Misilo sam da ce jednobojnost tj gubitak crvenog elementa na fasadi da izgubi na kvalitetu medjutim dobila je na monunentalnosti naravno uz sad vec standardne mane klime stolarija ne ujednacena prizemlje sivi paneli i kupola
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451727#p451727:3mhof9jz je napisao(la):
And7rey » 16 Maj 2017 08:15 pm[/url]":3mhof9jz]Srednja je katastrofa, deli prvo mesto najgore odradjenih fasada sa onom narandžastom kod Geozavoda. Ona na uglu koja se radi je ok ali st*** ne skida klime. Hotel naravno najbolje izgleda. :violina:
file.php

Hotel najbolje izgleda jer su fasadu bojili sa tri nijanse sive. Izgleda da je to jedan od recepata za dobro obojenu fasadu;
tamnija za prizemlje i sve svetlije ka gornjim spratovima.
Onda elegantni detalji poput stolarije i ovih zastava, a i ono sto je u izlozima je takodje bitno.

Moglo je to puno bolje da je budzet bio veci i da je bilo malo vise maste i angazovanosti pravih ljudi.
 
Hotelu je mislim cak 3 puta popravljana fasada sada ne znam da li iz urbanistickog tj zavoda za zastitu spomenika jer su njima tada predavali projekat ili zato sto nije ispalo kako su zamislili.Uglavnom sada je odlicno.
 
Vrh