Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449877#p449877:3tji8tef je napisao(la):
direktor » Sub Maj 06, 2017 12:09 am[/url]":3tji8tef]Otkud ti znas da nije bilo prozora da nije naknadno zazidan jesi vidio mozda projekat zgrade

Da, jesam, verovao ili ne.
Za potrebe baš ove aktuelne rekonstrukcije, bila u Arhivu grada Beograda i kopirala originalni projekat, za firmu u kojoj sam tada radila. Srećan?
A evo vidim, neko je okačio i staru fotografiju...
 
Ok srecan kad ste imali orginalni projekat sto je ne zamazaste ljepse ko je birao bije i zasto jedna boja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450023#p450023:3fuxge1o je napisao(la):
direktor » Ned Maj 07, 2017 11:50 am[/url]":3fuxge1o]Ok srecan kad ste imali orginalni projekat sto je ne zamazaste ljepse ko je birao bije i zasto jedna boja

Ne znam, sam projekat nisam radila, kao ni firma. Rekonstrukciju Karađorđeve, K.Venca i Brankove su radila četiri projektna biroa.

U uslovima Zavoda za zaštitu spomenika za svaku od tih fasada je pisalo da konačnu boju određuje sručno lice zavoda. Da li se neko iz zavoda pojavljivao na gradilištima ne bih znala.

Iz iskustva jednog starijeg kolege koji je radio neku rekonstrukciju u centru, pre nekoliko godina - kaže ovako: Zvali zavod, da lice iz zavoda odobri boju - važi doći će, pa ih nema, pa doći će za 2 dana, niko ne dolazi, zavlačili ih tako nekoliko dana - a skele stoje, majstori čekaju, a sve to košta. Uglavnom, boja određena na licu mesta, posao se završava, ne čeka se danima da se neko smiluje i dođe. Posle se naravno bunili, "pa ko vam je to dopustio", "pa što niste ovako, što niste onako"...
 
Hvala na detaljima nerada zavoda tj potvrdi tog bahatog nacina da se boja ne zna proje nego sto se skela postavi to je sramno
 
U ovu pricu verujem i ubedjen sam da krivicu za sve promasene rekonstrukcije treba traziti u zavodu...
 
Od pocetka je svima trebalo da bude jasno da ce ovo da se zavrsi kao obicno krecenje fasada. Ziveti u ovoj diletantskoj drzavi banalnih improvizacija i laznih obecanja, bezakonja, nekompetentnosti i sveopsteg javasluka, a ocekivati bilo sta drugo govori vise o nama koji jos uvek gajimo bilo kakvu nadu.
 
Ovo je stvarno sramota! Levo ranije, desno nakon skidanja skele. :bash:

15de0ecbe4bd49b19ae211af63d8b723.png


Ima jos takvih primera! :oops:
 
Lepo oprali parice. Ovo je već 3-4 zgrada na kojoj nisu ništa uradili.
 
Sramota bre nisu je uopste oprali a stavljali skele , pa da su samo cetkom prosli cistija bi bila, dakle nisu je ni pipnuli, ovo mora da odgovara neko , sramota bre .
 
Evo ovako izgleda tipska rečenica u uslovima Zavoda za zaštitu spomenika Beograda (zvanični naslov "Uslovi za preduzimanje mera tehnicke zastite za restauraciju fasada objekta na adresi...").
Projektant ima mogućnost da boju da u projektu, ali svakako stručno lice iz zavoda mora da dođe na lice mesta da odobri boju. Prilikom bojenja fasade se uvek rade probe (nekoliko kvadrata, npr. metar sa metar, sa različitim nijansama), jer podloge su različite, različito se boja ponaša od različitih proizvođača, svetlo svuda ne pada isto itd. itd.
Ko je ovde zakazao, ne znam - da li su zvali Zavod, pa nisu došli ili su samo uradili ... ko će znati. Kod nas je toliko sve zapušteno, da kada se bilo šta uradi, bilo kog kvaliteta, čak i fušerajski, uvek može da se kaže da je milion puta bolje nego što je bilo. A to naravno ne bi trebalo da bude bilo čije opravdanje.

4be6003ccbbd42588b6028d98652b9a7.png
 
Pa bolje i kvalitetnije*******ih ja ovo srocio nego sto su oni to uradili
 
Da, puno je tu nedorečenih stvari... "Sve potrebne predradnje", "zamena svih dotrajalih delova"... sve su to formulacije koje mogu da znače svašta. Ko određuje šta je dotrajalo? Koliko je dotrajalo stvarno dotrajalo da bi se zamenilo? A na kraju ništa od stolarije nije bilo ni popravljano, kamoli menjano, jer onaj ko plaća - određuje šta će da plati (u ovom slučaju Grad Beograd)
 
Bar da su je ujednacili bojom a ne kao na onoj do brakovog mosta prozori na dovljoj nadogradnji sa jedne strane kafeni sa jedne zeleni a spratovi ispod bijeli
 
Jedna u prolazu danas, proširili su skele i na drugi deo fasade, rade je celu, verovatno.


media-share-0-02-05-f860a0d3fde9a15c108bb07a0183.jpg
 
Rekao bih da ova intervencija na blokovima na zeleznickoj stanici nije nova

qporwy.jpg
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hHNtV37BuIg[/youtube]
Thomann-Hanry: Bank of England Time-lapse Clean & Restoration
 
Muzej istorije umetnosti ("narodni muzej") u Becu,
kada je bio u pola restauracije fasade

Museum-Of-Natural-History-Naturhistorichesmuseum-47294.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450450#p450450:8pjv0u30 je napisao(la):
kkorisnikk » Sre Maj 10, 2017 11:57 am[/url]":8pjv0u30]@Došljak

Ništa od one prijave Beokomu, prave se ludi.

Prijavi jos jednom...meni nekad odreaguju tek posle druge-trece prijave istog problema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450442#p450442:3ikh2fa6 je napisao(la):
Drakche » Wed May 10, 2017 10:07 am[/url]":3ikh2fa6]Muzej istorije umetnosti ("narodni muzej") u Becu,
kada je bio u pola restauracije fasade

Museum-Of-Natural-History-Naturhistorichesmuseum-47294.jpg

znas da zivis u beogradu kada ti je desni deo fasade lepsi :)
 
Vrh