Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441780#p441780:2sryrzpf je napisao(la):
bagger » Sre Mar 22, 2017 3:11 pm[/url]":2sryrzpf]
Ko ce da plati to duplo farbanje ...?

Ti :lol:

Salim se, bolje i tako, barem da znam sta sam platio, nego da platim, a rezultata nema.
 
@ And7ey i Max, svaka čast, da li bi ste mogli da prosledite mejl i za zgradu u Karađorđevoj 69 ako se ne varam
gde je mamlaz sagradio nastrešnicu na četvrtom spratu, ja sam slao Beokomu, ali evo trenutno rade tu fasadu,
a ta nadstrešnica postojano stoji.


Capture.jpg
 
Eh Spatio, da je samo nadstrešnica, mamlaz je dodao i paravan od staklenih kocki
koji ga deli od komšije na terasi pored. Užas!

Rekonstrukcija je u toku, ali još uvek to nisu sklonili.


Ne znam da li je ta zgrada pod zaštitom, nadam se da jeste, pa da nekako izdejstvujemo
da se to ukloni.
 
file.php


Ja sam davno predlagao da se ovi neugledni placevi privremeno pregrade velikim iskljucivo turistickim bilbordima...sto je najgore tako je i odradjeno na GE jos 2012e.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441864#p441864:m3t2o3zy je napisao(la):
kkorisnikk » Sre Mar 22, 2017 11:00 pm[/url]":m3t2o3zy]@ And7ey i Max, svaka čast, da li bi ste mogli da prosledite mejl i za zgradu u Karađorđevoj 69 ako se ne varam
gde je mamlaz sagradio nastrešnicu na četvrtom spratu, ja sam slao Beokomu, ali evo trenutno rade tu fasadu,
a ta nadstrešnica postojano stoji.


Capture.jpg

Ako se budu postavljale skele, to znaci da ce se renovirati...e tada, pre pocetka samog renoviranja treba pojacati pritisak prijavama da to ruglo uklone sa zgrade, jer posle mozda bude kasno. :(
 
Mислим да су скеле већ постављене на тој згради.
 
Zgrada zuta preko puta zadruge sa koje su nedavno skinute skele zamackali su djelove koji su trebali ici u zuto sa bjelim tako da su se pojedini djelovi na centru fasade izgubili ako moze neko da stavi fotku prije i psolije
 
+1 Zex. Da su nam do sad vratili GE modeling. Zavrsili bi mi Beograd odavno :)

Nije mi jasno to skidanje, pa ponovno postavljanje skele, a najgore od svega i prepravljanje vec gotovih fasada i to na zgradi na kojoj je samo uradjeno pola posla. Kad vec vracaju skelu nek dovrse fasadu do kraja, ali tu se niko nista ne pita kako ce sta da izgleda, nego samo da se operu pare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441969#p441969:2wglksw7 je napisao(la):
Svetivoda » Čet Mar 23, 2017 3:26 pm[/url]":2wglksw7]Karadjordjeva 69.



Da, to je ta, danas sam prolazio, uveliko rade, odvratna budževina od nadstrešnice na terasi
četvtog sprata i dalje stoji.
 
savrseno...za par meseca beograd ce biti prelep. jedva cekam da vidim
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442027#p442027:2zexsgr5 je napisao(la):
bullwye » 23 Mar 2017 06:53 pm[/url]":2zexsgr5]savrseno...za par meseca beograd ce biti prelep. jedva cekam da vidim

Za par meseca !?!
 
Biće isto kao i do sada. Imaš par sredjenih fasada pa prošetaš 10-15m dalje i vidiš apokalipsu.
 
Neozbiljnost na stranu, ostace jos mnogo toga sto mora da se uradi ali razlika ce svejedno biti ogromna.
 
kako ste negativni, zaista je tuzno...naravno da ce da bude dosta ruznih jos. ali ipak je dobro sto je pocelo. bolje nego da se nista ne radi.
 
treba i unificirati ove izloge u ovim lokalima u prizemlju i zabraniti bilo kakve reklame koje bljeste i strce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442045#p442045:6o2kxkg5 je napisao(la):
bullwye » Čet Mar 23, 2017 8:48 pm[/url]":6o2kxkg5]kako ste negativni, zaista je tuzno...naravno da ce da bude dosta ruznih jos. ali ipak je dobro sto je pocelo. bolje nego da se nista ne radi.

Slazem se potpuno..treba "nagraditi" svaki trud i dati do znanja da se makar i najmanji pokusaj ceni..kao podsticaj za dalje.
 
Jedino što mene ovde zanima je:
- kvalitet izvedenih radova
- da li su radovi preplaćeni i koliko

Ovakvu "ofanzivu" na stare fasade nisam mogao ni da sanjam.
Posle ovoga ostaje Staro sajmište i popunjavanje uličnog fronta u Karađorđevoj.
 
Zapanjuje me vase odusevljenje renoviranjem fasada privatnih objekata parama poreskih obveznika celog BGD.
Verujem i da ce vlasnici tih stanova podneti novu poresku prijavu, sa uvecanom vrednoscu svojih nekretnina, kako bi se makar malo revansirali gradjanima drugih delova grada...

Sa druge strane, vidim ima predlog da 'im' se i krovovi srede, jer ruze pogled svojom dotrajaloscu.
Pa zaista ste divni :D
Prava bi stvar bila da im nakon toga zamenimo i instalacije, kupatila, podove, jel da ? ;)



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pa najbolje da ostane sve isto jer stanari nikada sami ne bi to obnovili. Ipak je to turisticki potez i nema nista lose da se grad isprsi i malo uredi centar. Zaista ce biti primetna razlika kada rekonstruisu Karadjordjevu i prosire trotoar, kada rekonstruisu Slaviju sa sve fontanom, kada zavrse prosirenje pesackih zona, naprave pasarelu, zavrse promenadu... Pocece to da lici na nesto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442064#p442064:3dysnlz5 je napisao(la):
laki72 » 23 Mar 2017 09:02 pm[/url]":3dysnlz5]Zapanjuje me vase odusevljenje renoviranjem fasada privatnih objekata parama poreskih obveznika celog BGD.
Verujem i da ce vlasnici tih stanova podneti novu poresku prijavu, sa uvecanom vrednoscu svojih nekretnina, kako bi se makar malo revansirali gradjanima drugih delova grada...

Sa druge strane, vidim ima predlog da 'im' se i krovovi srede, jer ruze pogled svojom dotrajaloscu.
Pa zaista ste divni :D
Prava bi stvar bila da im nakon toga zamenimo i instalacije, kupatila, podove, jel da ? ;)

Laki, evo ti mog komentara na tu temu od pre par strana
viewtopic.php?f=23&t=43&start=5500#p440404
A ima još jedna stvar: ovo je neka "zaštićena celina" koju niko živ i nadležan nije "štitio" decenijama i zato se fasade sada maltene raspadaju.
Dodatno, i one su neko kulturno nasleđe Beograda i ove zemlje, iz vremena kada su naši preci hteli da se otrgnu od orijenta.
Ja se više brinem da radovi ne budu fuš (što veoma lako može da bude slučaj) i da ovo nisu samo bačene pare zbog vađenja fleke iz Savamale.
 
woona":3exvcdkc je napisao(la):
Pa najbolje da ostane sve isto jer stanari nikada sami ne bi to obnovili. Ipak je to turisticki potez i nema nista lose da se grad isprsi...

Pa vidis, ne slazem se da u tome nema nista lose.
Da je grad ponudio raseljavanje, otkupio, pa renovirao i ponudio na trzistu, bilo na prodaju, bilo u najam, ja bih se slozio da u tome nema nista lose.
No da grad finansira nekome privatnu svojinu iz zajednickih fondova i budzeta, meni nije normalno, posevno ne ako za sve druge vazi surovi kapitalizam.



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh