Šta je novo?

Фасаде / Fasade

20231206_112315.jpg
20231206_112330.jpg
 
Bio sam u Beogradu par dana i izmedju D. Tucovica i Kralja Aleksandra u Sabackoj ulici naidjem na ovu simpaticnu kucicu.

Voleo bih ako neko zna da li postoji neka prica sa ovim figurama na fasadi

P.S. Admini neka slobodno premeste ovaj post u adekvatnoj temi, posto ih ima puno ne znam gde tacno da stavim post.

SoqPLf1.jpg


M5RbpJX.jpg
 
Postoje tri opcije da su prvi sopstvenici kuce ili njihova deca ili da su uzeli redom ukrase koji su tad mogli da se nabave
 
Odlicno sredjeno, fasada ociscena, bez klima. Nocno dekorativno osvetljenje odmereno, fino, bez rgb egzibicija.

Ostaje nazalost onaj čir od zgrade u Nemanjinoj, msm na soliter u kome je sada posta u prizemlju. Kada bi tu zgradu gde je posta u prizemlju kupila Marera verujem da bi to bilo odlicno sredjeno.
 
Ova renovirana zgrada u Balkanskoj kao kopija Drugog suda u Katanićevoj.. šteta samo što će u njoj biti gomila bespotrebne državne administracije.
 
Da da, ne sme BnV nejac da se probudi i sa prozora prvo ugleda raspad fasadu, tako da se mora srediti cela Savska...ostaje da se nadamo da ce tako razmisljati i u Karadjordevoj...tamo je onaj red kataklizmicnih kuca preko puta BASa. Barem neka korist od ovog turbo naselja...
 
Da da, ne sme BnV nejac da se probudi i sa prozora prvo ugleda raspad fasadu, tako da se mora srediti cela Savska...ostaje da se nadamo da ce tako razmisljati i u Karadjordevoj...tamo je onaj red kataklizmicnih kuca preko puta BASa. Barem neka korist od ovog turbo naselja...
A od Spanske kuce i dalje postoje samo raspali zidovi, plus ovaj niz lepih zgradica je izgleda osudjen na smrt rusenjem.

640px-Karadjordjeva_ulica%2C_februar_2019_08.jpg
 
Koliko su bahati i alavi ne bi me čudilo, bio bi to zločin
I opet ce vuk pojesti magarca, kao i kada je Loptopikalo unistio one zgrade na Slaviji da bi podigao neko staklo-beton-celik qomno. I kao nebrojeno puta dosad.

A u Parizu npr. se digne pola grada na noge kada neko u npr. 18. arondismanu hoce da rusi neku zgradicu da bi izradio neko staklo-beton-celik **anje.
 
I opet ce vuk pojesti magarca, kao i kada je Loptopikalo unistio one zgrade na Slaviji da bi podigao neko staklo-beton-celik qomno. I kao nebrojeno puta dosad.

A u Parizu npr. se digne pola grada na noge kada neko u npr. 18. arondismanu hoce da rusi neku zgradicu da bi izradio neko staklo-beton-celik **anje.

Ti mrtav ozbiljan poredis delove Pariza sa onim "zgradama" na Slaviji.

Koliko su bahati i alavi ne bi me čudilo, bio bi to zločin

Sto kaze neko neka korist od ovog naselja je sredjivanje fasada na tom potezu.

Meni je fascinantno da je tako nesto trebalo da se desi da bi se spasila zgrada Zadruge od propadanja. Posto je na ocigled svih gradskih vlasti propadala, slicna situacija sa hotelom Bristol prakticno devastiranim od strane vojske i ljudi koji su ziveli tamo.

Rekao bih i da je to bila svojevrsna bahatost svih ovih decenija.
 
Vrh