Šta je novo?

Фасаде / Fasade

UZBUNA je prava rec bar sto se mene tice. Ovo sa raznim projektima "osvetljenja" sve same katastrofe u poslednje vreme, tako da se stvarno treba pripremiti na sok.

DS ce uskoro da znaci Diodaska Stranka. A vecitom zongliranju i "mirenju" cetnika i partizana, socijalista i evropejaca, Kosova i EU, se evo pridruzuje mirenje zestokih momaka (zestoki po mlazevima svetlosti koje koriste) i gay parade (koriste se sve j***ne boje u duginom spektru). Ko prezivi pricace.
 
:bash:

aeh-bez-bg-nema-para-za-beogradsku-berzu.jpg
 
Smor :(

Na sta sve trosimo pare, a jedna od najlepsih zgrada u Beogradu se bukvalno raspada. Pocinjem da se brinem da ce doci u tu fazu, da cemo kroz dve-tri decenije pricati: "Tu je nekada bila jedna jako lepa zgrada, Beogradska zadruga..."

Mada kada je budu radili, bolje da je dobro urade, a ne jeftino prekrece. I celo sredjivanje i ozivljavanje Karadjorjdeve je usko vezano sa hitnim izmestanjem tranzita odatle.
 
Који римејк вести....као Умри мушки, има сто наставака.
 
Baš juče sam stajao na pešačkom, gledao tužnu zgradu.... i video turistu kako je ipak fotografiše.

Prošli vikend sam objašnjavao nekoj Portugalki zašto kod H.Jugoslavija ništa ne piše gde i kada pristaju turistički brodovi, sad sam molio boga da me ovaj ne pita bilo šta o ovoj palati....
 
U Americi kada nesto pocne da se raspada i postane ruglo ili opasnost za komsiluk, ko god hoce to da preuzme i renovira moze da prodje kroz (dosta jednostavnu) proceduru da se to proglasi ZAPUSTENOM IMOVINOM. Takva imovina se moze preuzeti za dzabe pod uslovom da se u nekom normalnom roku dovede u red.

Ja ne znam cija je ovo zgrada ili pod cijom je nadleznoscu ali ko god da je u pitanju (drzava, agencija, opstina) ne zasluzuje da na nju vise polaze bilo kakvo pravo. Malter koji otpada preti da ubije nekoga na ulici, krov je u uzasnom stanju i ako se ovako nastavi ta lepa zgrada ce se urusavati. Po meni je ovo jasan slucaj koji treba izneti na aukciju. Ko god se obaveze da zgradu vrati u prvobitno stanje neka je koristi za sta god hoce, naravno u okviru zonskih i drugih normativa (naravno ne moze sad tu da bude fabrika djubriva i sred grada).
 
U americi da ovdje ne zgrada je vlasnistvo drzave .Inace posto imovina po zakonu o restituciji nece biti vracana pravnim licima ,Beogradska zadruga nece biti vaspostavljena ponovo nazalost :kafa:
 
direktor":zkuvbtlm je napisao(la):
U americi da ovdje ne zgrada je vlasnistvo drzave .Inace posto imovina po zakonu o restituciji nece biti vracana pravnim licima ,Beogradska zadruga nece biti vaspostavljena ponovo nazalost :kafa:

Pa neka je drzava onda stavi na javnu i TRANSPARENTNU aukciju. Ko najvise plati plus se obaveze da je renovira u roku od godinu-dve, eto ti obnovljene zgrade u produktivnoj funkciji. Plus punis budzet. Ali ovi nasi reketasi nisu za to, njihova filozofija je pljackaj budzet a imovinu ni po koju cenu ne ispustaj iz ruku jer je to izvor reketa. Mogu da se kladim da je najveci problem sto se ne zna ko ce na kraju i na koji nacin ovu zgradu da capi bud-zasto. Zato ona stoji u tako jadnom stanju.
 
JohnyBgood":3346q1n2 je napisao(la):
Pa neka je drzava onda stavi na javnu i TRANSPARENTNU aukciju. Ko najvise plati plus se obaveze da je renovira u roku od godinu-dve, eto ti obnovljene zgrade u produktivnoj funkciji.
Privatnom investitoru!?!?! Pa da dobijemo neku budzevinu kao Stari mlin sa staklom? NIkad. Radije bih da propada nego da je neki ``biznismen`` kupi i napravi sebi vilu gde ce ordinirati silikonske kurve a dzipovi se izivljavati Karadjordjevom, dok obican narod od obezbedjenja nece smeti ni da prismrdi, a kamoli neki turista da fotografise velelepno zdanje.....

NIKAD
 
stf":hg8ufvia je napisao(la):
JohnyBgood":hg8ufvia je napisao(la):
Pa neka je drzava onda stavi na javnu i TRANSPARENTNU aukciju. Ko najvise plati plus se obaveze da je renovira u roku od godinu-dve, eto ti obnovljene zgrade u produktivnoj funkciji.
Privatnom investitoru!?!?! Pa da dobijemo neku budzevinu kao Stari mlin sa staklom? NIkad. Radije bih da propada nego da je neki ``biznismen`` kupi i napravi sebi vilu gde ce ordinirati silikonske kurve a dzipovi se izivljavati Karadjordjevom, dok obican narod od obezbedjenja nece smeti ni da prismrdi, a kamoli neki turista da fotografise velelepno zdanje.....

NIKAD

Pobogu covece, zar se ne moze u uslov aukcije staviti da nema dogradnje nikakvih budzevina?! A ako stvarno mislis da ce neko da otvori javnu kucu (koje su i tako zakonom zabranjene) svaka ti cast. I to da se neko izivljava sa dzipovima ce sigurno biti krivica nekoga ko ce da otkupi i renovira zgradu zadruge a ne ove je*******ene policije i drzave koja bi, da joj je do sprecavanja toga, to odavno sasekla u korenu, ne samo u Karadjordjevoj nego sirom zemlje.
 
JohnyBgood":36ejmqpi je napisao(la):
Pa neka je drzava onda stavi na javnu i TRANSPARENTNU aukciju. Ko najvise plati plus se obaveze da je renovira u roku od godinu-dve, eto ti obnovljene zgrade u produktivnoj funkciji. Plus punis budzet. Ali ovi nasi reketasi nisu za to, njihova filozofija je pljackaj budzet a imovinu ni po koju cenu ne ispustaj iz ruku jer je to izvor reketa. Mogu da se kladim da je najveci problem sto se ne zna ko ce na kraju i na koji nacin ovu zgradu da capi bud-zasto. Zato ona stoji u tako jadnom stanju.

Ne mora nuzno da bude ko ce da je kupi bud-zasto, vec ko ce u nju da se useli. Sada su tamo neke agencije i jos nesto, ne bih da lupam. Uglavnom, trenutno se ne zna ko tamo pije, a ko placa. Naravno, uz malo politicke volje, to bi moglo da se vrlo jednostavno resi. Ukoliko bi se zgrada dodelila npr. nekom ministarstvu, verujem da bi bila ekspresno renovirana (dok se to ne moze reci za institucije kulture ili univerzitet). Nego, izgleda da se dole za sada nikome ne ide - bar ne dok tutnje kamioni i dok je zgrada okruzena mracnim parkinzima, autobuskim stanicama, halama i opskurnim kafanama sa golisavim pevaljkama. Kako se to bude menjalo, tako ce se foteljasi klati za Zadrugu.

Inace, kada je rec o prodaji. Ako krenemo od pretpostavke da zivimo u korupcionasko-lopovskoj drzavi, prodaja nam ne garantuje apsolutno nista i stfova strahovanja su apsolutno opravdana (dakle, ako je vlast toliko korumpirana zasto im ne bih munuo kintu da mi zazmure na "male intervencije" na objektu). Ako je drzava dovoljno ozbiljna da to ne dozvoli, onda je dovoljno ozbiljna i da nadje nacin da rekonstruise ovu palatu kao spomenik kulture, bez njenog prelaska u privatno vlasnistvo.
 
JohnyBgood":2rhq27hm je napisao(la):
Pobogu covece, zar se ne moze u uslov aukcije staviti da nema dogradnje nikakvih budzevina?! A ako stvarno mislis da ce neko da otvori javnu kucu (koje su i tako zakonom zabranjene) svaka ti cast. I to da se neko izivljava sa dzipovima ce sigurno biti krivica nekoga ko ce da otkupi i renovira zgradu zadruge a ne ove je*******ene policije i drzave koja bi, da joj je do sprecavanja toga, to odavno sasekla u korenu, ne samo u Karadjordjevoj nego sirom zemlje.
Kod objekata zasticenih zakonom, ne sme se menjati prvobitni izgled. To je ispostovano na zdanju na uglu Dobracine i Simine i sta smo dobili? Isto se to radi i na Starom mlinu, i sta smo dobili? Sprdnju. Osim toga, postoje i tehnicke karakteristike zgrade koje nikako ne odgovaraju privatnim investitorima, a to su dve sitnice. Prva je, da je enterijer ovog zdanja projektovan za javne namene, sto znaci da ima velike holove, i cuveno stepeniste, tj. mnogo ``nekorisnih`` povrsina, a svima je poznata pohlepa privatnih investitora za svakim centimetrom prostora. Druga sitnica je sto je taj enterijer takodje zasticen, i to je ono sto toliko poskupljuje radove i stalno ih odlaze. Prema tome, ne moze privatni investitor da iskoristi zgradu za bukvalno, bilo sta, pa im stoga i ne bi odgovarala. A imas toliko starih a nezasticenih zgrada po Beogradu na prodaju a ne mogu da nadju kupca mesecima.

Inace, nisam mislio na javnu kucu, vec na silikonski establisment, tj. ekipu iz Strahinjica bana npr.

A kao sto rece Homer Jay, da je drzava iole ozbiljna, ova zgrada bi sijala. Kako je drzava, takva, kakva je, nepovratna greska bi bila prodati zgradu.
 
Zgradu zadruge necete vjerovati opterecuje jedan problemcic koji moze da postoji samo u srbijici naime privatno lice je u unutrasnjem dvoristu od nekog pomocnog objekta citaj supe koji je dogradejn poslije II rata napravilo kucu malo povecalo kako to vec ide .Ulaz u unutrasnje dovriste zagradio kapio sa kamerama i dzukelama . :bash: :bash: Jedno krilo zgrade je renovirano tacnije samo prizemlje i koristi ga pravosudan akademija master ministarke .Ostatak stoji napusten sluzi za snimanje horor filmova Sa sve stvarima koje je tu ostavio geozavod .Podrumi su poplavljeni tako da nema grijanja .Elektro instalacije u vecim djelu objekta su propale.Zgrada prokisnjava na par mjesta.Da imate moje slike na nekoj od predhodnih strana ove teme pa mozete da se uvjerite nasta to lici :bash:
 
stf":3rtd3y1x je napisao(la):
JohnyBgood":3rtd3y1x je napisao(la):
Pobogu covece, zar se ne moze u uslov aukcije staviti da nema dogradnje nikakvih budzevina?! A ako stvarno mislis da ce neko da otvori javnu kucu (koje su i tako zakonom zabranjene) svaka ti cast. I to da se neko izivljava sa dzipovima ce sigurno biti krivica nekoga ko ce da otkupi i renovira zgradu zadruge a ne ove je*******ene policije i drzave koja bi, da joj je do sprecavanja toga, to odavno sasekla u korenu, ne samo u Karadjordjevoj nego sirom zemlje.
Kod objekata zasticenih zakonom, ne sme se menjati prvobitni izgled. To je ispostovano na zdanju na uglu Dobracine i Simine i sta smo dobili? Isto se to radi i na Starom mlinu, i sta smo dobili? Sprdnju. Osim toga, postoje i tehnicke karakteristike zgrade koje nikako ne odgovaraju privatnim investitorima, a to su dve sitnice. Prva je, da je enterijer ovog zdanja projektovan za javne namene, sto znaci da ima velike holove, i cuveno stepeniste, tj. mnogo ``nekorisnih`` povrsina, a svima je poznata pohlepa privatnih investitora za svakim centimetrom prostora. Druga sitnica je sto je taj enterijer takodje zasticen, i to je ono sto toliko poskupljuje radove i stalno ih odlaze. Prema tome, ne moze privatni investitor da iskoristi zgradu za bukvalno, bilo sta, pa im stoga i ne bi odgovarala. A imas toliko starih a nezasticenih zgrada po Beogradu na prodaju a ne mogu da nadju kupca mesecima.

Inace, nisam mislio na javnu kucu, vec na silikonski establisment, tj. ekipu iz Strahinjica bana npr.

A kao sto rece Homer Jay, da je drzava iole ozbiljna, ova zgrada bi sijala. Kako je drzava, takva, kakva je, nepovratna greska bi bila prodati zgradu.

Pa klad je drzava takva BOLJE da se zgrada proda inace joj je sudbina da se polako urusava, kao sto evo vidimo na delu, decenijama. Kad kazemo "drzava treba ovo ili ono" ja onda mislim na drzavu koju imamo, koja postoji, a ne neku idealizovanu drzavu koju nikada nismo imali niti cemo uskoro. I stari mlin je bolje da kako-tako renoviraju da ostane bar nesto od njega jer da ga pustis drzavi, vidimo da se gotovo skroz urusio. Da se nije nasao privatni investitor, sve bi to otislo u 3 lepe, i pri tom jos mozda nekog nesrecnika i ubilo. Kao sto ce i ova zgrada ako se nesto ne uradi. A koliko je u stanju da nesto po tom pitanju uradi drzava - savrseno se lepo vidi na ovim slikama.
 
Џони, поента је што је оваква држава довела ту зграду у то стање.
Приватни инвеститор би искористио управо такву државу да прогура неку своју карабуџевину.

Држава која би била озбиљна да обузда приватног инвеститора, не би ни морала да прода зграду јел би она била у нормалном стању.

Мени је драже да је у државном, тј. јавном (у теорији нашем) власништву, него да гледам неког франкештајна. Драже ми је, јер ће када тад, доћи до њене обнове, а ако би пала у привате руке, ту би заувек остала.
 
Postavljene se skele sada preko cele zgrade. :D

Koliko mi je sinulo zbog toga.
Svakog dana se tim putem spuštam na posao i uvek se čudim kako su mentoli ostavili jednu tanku neokrečenu između dve "debele" doterane.
 
stf":3oyyqstl je napisao(la):
Џони, поента је што је оваква држава довела ту зграду у то стање.
Приватни инвеститор би искористио управо такву државу да прогура неку своју карабуџевину.

Држава која би била озбиљна да обузда приватног инвеститора, не би ни морала да прода зграду јел би она била у нормалном стању.

Мени је драже да је у државном, тј. јавном (у теорији нашем) власништву, него да гледам неког франкештајна. Драже ми је, јер ће када тад, доћи до њене обнове, а ако би пала у привате руке, ту би заувек остала.

Da zivis u slobodnoj trzisnoj ekonomiji to ne bi preuzeo nikakav Frankenstajn nego najverovatnije eka privatna fondacija. Frankenstajni su oni koji su doveli do toga da to ovako izgleda - a to je ta nasa "drzava". Mada je ja ne bi tako ni zvao, ako je Italija drzava koja ima mafiju, Srbija je mafija koja ima drzavu. Ja od te bratije NISTA dobro ne ocekujem, a osvetljenje skupstine i Vojnog muzeja su mi skorasnji argumenti. STA su to oni lepo sredili ili obnovili ne zadnje nego zadnjih 10 godina? (i da ne bude zabune kulu Nebojsa su obnovili GRCI pre nego sto su pukli sa parama a ne OVA vlast)

Inace, sto se tice obnavljanja ove "tanke" zgrade na mostu, mene jos vise cudi da na fasadi ove "debele" levo ne vidim nijedan klima uredjaj. A o tome ko se i kako stara o obnovi fasada, infostan-reketu, bolje da i ne pocinjem... to je to, DRZAVA. Odnosno reket i mafija.
 
nema klima zato što je to državna zgrada u koju se uselila agencija za privredne registre, a klima je centralna nalazi se u dvorištu.
 
E daj neka prvo srede fasade na stambenim zgradama pored starog dvora.. ;) to izgleda očajno a sve strane delegacije koje dolaze u posetu i na prijeme kod gradonačelnika, kada izađu sa prijema vide oronule sive fasade u najreprezentativnijem delu Beograda,pa šta će onda da pomisle ako se tako odnosimo prema kulturnoj baštini u centru centra. :kafa: isto se odnosi i na park ispred zgrade predsedništva sa propalim stazama kao i na trotoar od Skupštine grada do Kneza Miloša.
 
to je privatna zgrada sa privatnim stanovima i ceresit je privatna firma. prema tome može biti samo privatno-privatno partnestvo.

a zgrada pored sa uređenom fasadom je državno vlasništvo.
 
Ne znam ja, na vračaru opština uređuje fasade stambenih objekata, video sam nekoliko tabli gde je opština investitor
 
Vrh