Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Valjda ce vlasnici izmuzeti drzavne pare u vidu subvencija za hotelijere usled expa...stvarno jezivo izgleda sa trulim olucima....naravno blok sa Albanijom i rspad fasadu bivse Robne kuce Beograd na samom trgu da ne pominjemo
 
Дом руских ратних инвалида цара Николаја II, данас Завод за васпитање деце и омладине – Дом Васа Стајић.

449163446_1623648695148024_4390628804170884038_n (1).jpg


Screenshot (3070).png
 
Да носио је то име, не знам шта је ту необично.
 
To bi sve bilo ok da je sredio limenu opšivku na ivici terase, što sa slike deluje da nije slučaj. Ovako će voda nastaviti da se sliva komšiji ispod, a i da polako uništava terasu ovog što je krečio.
 
Заиста ме радује почетак радова на будућем музеју Београда. Надам се да ће ускоро кренути радови и на згради бивше железничке станице (будући Историјски музеј). Искрено, живо ме занима да ли ће се обистинити најаве да ће се до 2027. обновити 1000 фасада. Последња већа обнова фасада била је пре короне (Земун, Бранкова, Косанчићев Венац)... Заиста мислим да је обнова барем пар стотина фасада, затим њихово редовно одржавање, као и уобличавање барем неколико градских целина (зона око Кнез Михаилове, Скадарлија и околне улице, Светосавски плато, делови Земуна) неки минимум како би Београд ухватио неки корак са неким стандардом средње сређеног европског града.
 
Ljudi, obisao sam mnogo drzava za 5 meseci sada i nije mi jasan ovaj fenomen da u Spaniji, Francuskoj, Belgiji, Norveskoj, Estoniji, Svedskoj, Norveskoj, Danskoj, Finskoj i Nemackoj nisam video nijednu klimu na fasadi niti centralne klime na krovovima.
Moze li neko ovo da mi objasni?
 
Vrh