Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Oko najdonjih prozora je bela boja (leva strana fotografije), a trebalo bi da je urađeno u krem boji, kao što je ostatak zgrade.
 
Lepo bi stvarno bilo da se vrati originalni toranj i recimo da se naplacuje fotografisanje sa krova.
Inace, ne razumem zasto ukrase nisu ofarbali drugom bojom, izgledalo bi mnogo lepse. Evo jedan primer iz mog grada
Ew6vLSY.jpg
 
По овом не баш лепом дану за фотографисање, прођох поред народнога нам позоришта. Део скеле и заштите је скинут, али неуједначена боја, на форуму позната као "Бекијеве флеке", остаје, и чак доминира. На једној од фотки, оштра ока приметиће перача прозора, јер видећете колико је то заправо сада важно:

20230628_111304.jpg


20230628_111258.jpg


20230628_111317.jpg


20230628_111352.jpg


20230628_111413.jpg


20230628_111444.jpg
 
Oko najdonjih prozora je bela boja (leva strana fotografije), a trebalo bi da je urađeno u krem boji, kao što je ostatak zgrade.

Kontam. Nisam ja nesto dobar u fotomontazama. Ovde sam samo video priliku da mogu nesto da isprobam.
Meni ne smeta sto je taj donji deo fasade drugaciji. Odnosno, ni meni se bas ne dopada bela boja, ali mislim da bi neka tamna nijansa bila bolja, nesto sto bi pasalo uz ovaj kamen..

Inace, ne razumem zasto ukrase nisu ofarbali drugom bojom, izgledalo bi mnogo lepse. Evo jedan primer iz mog grada

Meni se licnno vise dopada bas ovako kada je sve jednobojno. Ima dovoljno detalja i ne moraju se posebno naglasavati. Izgledala bi kao nekakva svadbarska torta.
 
O da li je moguce...otvara se obilaznica i oprani su prozori na Narodnom pozoristu prvi put od izgradje!
Da li ce im pasti na pamet da srede one panele? Da li mi se cini da je staklena fasada ostecena?
 
Ne nego sam vrlo dobro upućen u posao oko fasada i kad se radila kralja milana posao su dobijale auto perionice a ne firme registrovane za rad na fasadama pa je bilo raznih tu problema
 
Koja auto perionica je dobila posao, ajde malo detaljnije napiši kakvih mahinacija je bilo u Kralja Milana? Jako me zanima ovo.
 
Nije jedna nego više sad se pravis iznenađen uzimo se kajmak a onda su na jednoj zgradi oprali i kablove za struju pa je nastala zurka toliko o stručnosti.Sad kad je prošao voz ko da su bitni detalji sve se to radilo drugarski ...
20230630_105006.jpg
 
Poslednja izmena:
Vatikanska ambasada, znam, radnici su jako bučni, samo se pere fasada, neće se farbati.
Btw, cela strana ulice danas izgleda sasvim drugačije, one zgrade sa "zelenom" fasadom uveliko nema, tu je sada "Gredina" višespratnica.
 
Poslednja izmena:
Kontam. Nisam ja nesto dobar u fotomontazama. Ovde sam samo video priliku da mogu nesto da isprobam.
Meni ne smeta sto je taj donji deo fasade drugaciji. Odnosno, ni meni se bas ne dopada bela boja, ali mislim da bi neka tamna nijansa bila bolja, nesto sto bi pasalo uz ovaj kamen..



Meni se licnno vise dopada bas ovako kada je sve jednobojno. Ima dovoljno detalja i ne moraju se posebno naglasavati. Izgledala bi kao nekakva svadbarska torta.
Jednobojno je ok za sivi Pariz, dvobojno je ok kod nas, trobojno i + je ok za secesiju.
 
Поздрав свима. Пре једно 2-3 недеље сам баш коментарисао како се нико на озбиљнији начин не бави уклањањем графита и одржавањем фасада. Морам да кажем да сам у протеклих 15ак дана приметио да су скинути графити са заиста великог броја фасада. Сигурно је реч о преко 100 зграда, махом на Врачару, Савском Венцу. Оно што ми је мало чудно је да нису почели од пешачке зоне и самог центра, али верујем да би и то морало да дође на ред. Свакако, као што треба критиковати лоше, треба и похвалити нешто добро.
 
Jednobojno je ok za sivi Pariz, dvobojno je ok kod nas, trobojno i + je ok za secesiju.
Takve stvari treba odlucivati od slucaja do slucaja.
U ovom, mozda bi moglo dvobojno i trobojno, ali ne na nacin kako je predlozeno ovde.
Isticanje dekorativnih detalja (plastike) na fasadi jakim kontrastom nije uvek i svugde najbolje moguce resenje.
Uvek moze lepse i bolje, samo sto se kod nas mahom ide kalupom i retko se posvecuje veca paznja dizajniranju fasade.
 
Lepo bi stvarno bilo da se vrati originalni toranj i recimo da se naplacuje fotografisanje sa krova.
Inace, ne razumem zasto ukrase nisu ofarbali drugom bojom, izgledalo bi mnogo lepse. Evo jedan primer iz mog grada
Pogledajte prilog 165779

Evo tvog primera koji sam malo doradio u photosopu, da ne ispadne da pricam napamet.
Malo mi je aljkavo, nedovrseno, 7/10, ali mislim da je, po meni, i dalje bolji pravac u farbanju fasade, nego postojeci.

f36254.png
 
Vrh