Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Inače setio sam se jedne zgrade o kojoj retko ko razmišlja pošto na prvi pogled ne deluje kao da je u lošem stanju, a zapravo zaslužuje jednu temeljnu rekonstrukciju. Mnogi ukrasi na fasadi su preventivno pričvršćeni, a zgrada sama po sebi je čista pošto nema automobila u okolini.
Govorim o akademiji nauke i umetnosti u Knez Mihajlovoj. Inače zgradi nedostaju detalji na kupoli kao i velika dekorativna nadstrešnica od kovanog gvoždja i stakla sa lampama koje vise.
29-zgrada-akaedemije.jpg

Tu se vidi nadstrešnica izbliza.
kako-je-knez-mihailova-izgledala.jpg

015-after.jpg
 
Низ зрео за уређивање. Да ли се мени чини или је власник стана на врху десне зграде сам средио један спрат фасаде? :shock:

Да имамо домаћине и паметне политичаре на власти, као што немамо, контактирали би амбасаду Швајцарске за заједничку акцију и орагнизовали се да уљуде овај низ, као и стамбене зграде преко пута које имају типичну београдску џађаву боју, као да су котларнице а не објекти где живе људи.

tYMMQf.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692247#p692247:1ssxz3jk je napisao(la):
And7rey » Уто Дец 24, 2019 11:32 pm[/url]":1ssxz3jk]Taj muzej je radjen pre desetak godina.

Мислим да није зграда музеја већ седиште са канцеларијама и магацин.

Природњачки музеј нема своју зграду а има највећу колекцију у бившој Ју а можда и шире. :bash:

Приморани су да праве путујуће изложбе по Србији као некакави пацери да им грађа не би чамила, док је изложбени простор на Калемегдану величине већег дневног боравка.
 
Да ли уопште знамо ко конкретно одлучује (орган) које фасаде ће се радити у граду?
 
Ovo naravno nije od juce ali..
Osvetljenje zgrade najozbiljnije institucije u drzavi - Ustavnog sud

Na slici se ne vidi ali ova svetla "setaju"....totalni disko fazon
b466c96b8df50de59ce64d8ab49638a2.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Сређена фасада основне школе у центру Батајнице

skXsH3.jpg
 
Радови у Земену добро напредују, читав низ зграда је приведен крају.

Био сам и код земунске поште данас, кућа Димитрија Давидовића са сређеном фасадом је у приземљу већ прљава од отисака ципела, људи се наслоне док чекају аутобус... Алтернатива би могла да буде стављање камена или гранита на нивоу приземљу сређених фасада код станица. Испада да су скоро па џаба кречили.

gEVtmz.jpg
 
Можда и најодвратнија зграда и фасада у центру града. Жута зграда поред (ту је канцеларија за сарадњу са Кином и Русијом) је доста пропала у односу на ову слику а заједно једна поред друге су гротескне.

wDOPvr.png


mypX7u.png
 
Не знам да ли се законски могу забранити овакви експерименти и слични куриозитети попут двојних кућа у две потпуно различите боје фасаде и сличних визуелних ругла (звучи мало екстремно али превише је тога по Београду а тек шире по Србији).

Земун, близу КБЦ

ecP2e6.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692874#p692874:7izr83m2 je napisao(la):
Садко » Čet Dec 26, 2019 6:40 pm[/url]":7izr83m2]Можда и најодвратнија зграда и фасада у центру града. Жута зграда поред (ту је канцеларија за сарадњу са Кином и Русијом) је доста пропала у односу на ову слику а заједно једна поред друге су гротескне.

wDOPvr.png


mypX7u.png

Fali mali restauracije, po strukturi tipicna modernisticka zgrada internacionalni stil 60ih, ovaj glavi deo zgrade je i sad ok, ali su terase u ocajnom stanju to treba okreciti i zameniti stakla na terasama asap
 
Обично немам толики проблем са климама на сређеним објектима али рецимо на овој прљавој згради су грозне, што је верујем због скученог простора.

Ваљало би је темељно преуредити, ставети занимљиве панеле или прошарати са неколико боја стакла. У сваком случају може да упристоји.

Нису ми јасни људи који живе ту толике године и да им није проблем такав распад у центру. А да се окречи, префарба и замени стакло тако мало површине не изискује велике новце.
 
Штета што нису средили зграду Музеја примењене уметности код парка војводе Вука - https://www.google.com/maps/uv?hl=sr&pb ... CnoECBwQBg

Мислим да је у току процес за реституцију, вероватно је то закочило, што је свеједно штета.
 
Skenderbegova ulica mi je jedna od ruznijih u gradu. Koliko god da je gornji Dorcol lep toliko je donji ozbiljna ciganmala. Juce sam kolima prosao ulicima gde je onaj Sandulovic sazidao onu diznilend palatu i ceo taj deo Dorcola je kao jatagan mala. Nadam se da ce u skorije vreme da krene masovnije da se zida po tom delu lokacija je dobra.
 
Donji Dorćol će vremenom postati jedno veoma kul mesto. Mislim da je i investitorima stalo do toga da grade lepše zgrade u ovom delu grada i time dodatno podignu kvalitet, potražnju i samim tim i profit.
Ima tu dosta potencijala, pogotovo integrisanjem tih starih kuća i industrijskih objekata u nove komplekse. Sve to daje jedan dodatni šarm Donjem Dorćolu i to mora da se iskoristi.
Kada započnu onaj linijski park onda verujem da ćemo videti još jedan talas novih investicija u ovom delu grada. Bitno je da se urade i neki infrastrukturni projekti poput proširenja Dunavske itd.
 
Ne znam u koju bih temu postavio ovo...

Upravo sam imao sukob sa osobom koja histericno lepi OTKUP LAPTOPOVA od bandere do bandere sa selotejpom u rukama i torbom iz koje vadi papire.. Osvrce se oko sebe i po mojoj slobodnoj proceni nije bas stabilan. Razmisljao sam da li da mu pridjem i nesto kazem ali sam odlucio da ga fotografisem medjutim on je prisao i rekao da je po polozaju mog telefona zakljucio da sam ga slikao i trazio mi telefon sto sam ja odbio da bi on poceo da mi PRETI u slucaju da stigne neka prijava jer nemam pravo da ga fotografisem. Ja sam usao u bus a on nastavio dalje od bandere do bandere...
 
Integristai stare kuće i industrijeske objekte u nove komplekse je nemoguće. Moćuće možda u nekim razvijenim zemljama, ali ovde teško dase nadje takav investitor.
Kao neko ko voli Dorćol glasao bih da se tamo uopšte ne grade stanbeni kompleksi, nego samo parkovi , igrališta, kultrusni i sportski objekti. Ali pošto je za tako nešto nemoguće pronaći pare, država i grad neezainteresovani, a privatni investitori jure pare, onda nema ništa od toga.
 
Vrh