Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Posle sređivanja Obilićevog venca, zgrada Džokej kluba je štrčala ruiniranim izgledom i propalom fasadom. Sada, kada je ona kompletno sređena i izgleda zaista odlično, štrči zgrada prekoputa. Tu nije potrebno toliko posla, a značilo bi mnogo. Nadam se da će i to srediti ubrzo.

 
Nema na čemu "dziggy", nisam baš odgovorio na pitanje, i mene zanima šta se tu tačno dešavalo. ali je sada makar jasnije da tu nije sve tako jednostavno kako se ponekad predstavlja.
(i izvinjavam se na lošem kucanju :) )
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601499#p601499:3dc2njwl je napisao(la):
Bukira » 11 Feb 2019 12:49 pm[/url]":3dc2njwl]Posle sređivanja Obilićevog venca, zgrada Džokej kluba je štrčala ruiniranim izgledom i propalom fasadom. Sada, kada je ona kompletno sređena i izgleda zaista odlično, štrči zgrada prekoputa. Tu nije potrebno toliko posla, a značilo bi mnogo. Nadam se da će i to srediti ubrzo.


file.php


Ovde je izgleda najveći problem što se zgrada izgleda i ne koristi.
Vidi se da je fasada sređivana, u nekoj od prethodnih akcija ulepšavanja grada.
 
Pricao je mali o toj fasadi u onoj emisiji Beograd grad buducnosti.Tu je problem sto prema njegovim recima ne mogu da nadju vlasnika...
 
Šta je tačno rekao? Da ne znaju ko je vlasnik ili ne znaju gde je vlasnik?
Ta zgrada je korišćena do skoro. Šta god da se desilo u privatizaciji, neko ju je koristio i ranije, neko je upisan kao novi vlasnik, postoji katastar....
Neko treba da plaća porez, komunalije za ovu zgradu. Ljudima oduzimaju stanove, lokale, hale itd. zbog dugova.
Nije da ne znaju, nego neće da se bave time.
 
Za prizemlje postoji sudski spor plus restitucija po nalogu inspekcije je kad je uradjeno poplocavanje okreceno prizemlje i ofarbane metalne roletne
Dugo je na vratima na uglu stajala adresa za kontakt mislim da imam tu fotku negdje
I onda je bag** to zasarala u par navrata ponovo ....
 
Lepa su vrata stavili, zgradica je prelepa

Stranu do parka golubovi vec uneredili, i to se vidi, ali nisam hteo da slikam da vam ne kidam zivce
 
Evo i mojih slika.Bice posle na beogradskiprojekti a mozda cu morati opet da slikam jer su se ovi parkirali... :bash: :D

Usput bilo bi super ako neko moze da slika Putnikovu zgradu.
Pogledajte prilog 1
 
Dajem predlog da se napravi peticija da se skinu klima uredjaji sa starog dvora, predsednistva i narodne banke, bruka i stamota na sta ono lici. Dal je realno to sprovesti ili zivim u iluziji?
 
Sutra cu se detaljno raspitati kakva je procedura za te stvari i ako nije komplikovano iscimacu se, idealno bi bilo kad bi mogla online peticija, ako je to validno. Ako neko zna nesto po tom pitanju nek javi, to moze da postane i praksa, glas naroda je cudo :)
 
klime ne mora da se skinu. bilo bi napredak kad se premste na krov, ili barem da budu ravne ako ih ima vise...da se zabrani da cevi vise nekoliko metara nego da to bude montirano odma tu gde izlaze cevi. najlepse bi bilo kad bi nestali alije tesko i letom naravno zato najbolje da se nekako premesti na krov gde se ne vidi.

meni bi bilo vaznije da ove budale svuda po beogradu sve lome i izsvrljaju fasade, svako bi trebao da prijavi ako nekoga uhvati ili poznaje. klupe, parkove sve sta se ulepsa neko polomi namerno...
 
Da li je zavrsena rekonstrukcija fasade stomatoloskog fakulteta???
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601732#p601732:oh3nxsbj je napisao(la):
Vračarac » Uto Feb 12, 2019 5:42 pm[/url]":oh3nxsbj]Dajem predlog da se napravi peticija da se skinu klima uredjaji sa starog dvora, predsednistva i narodne banke, bruka i stamota na sta ono lici. Dal je realno to sprovesti ili zivim u iluziji?


Podrzavam, svaka cast Vracarac...vecina ce sa foruma potpisati. Dodati mozda jos po neki objekat...
 
Čini mi se da je Grad doneo uredbu o sklanjanju klima pre par godina koja je trebala da se primenjuje za par godina, sada šta je sa njom nemam pojma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601752#p601752:18hdbegq je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Tue Feb 12, 2019 7:27 pm[/url]":18hdbegq]Morace i muzej pod skelu, sada mnogo strci.

Sent from my Ektra using Tapatalk
file.php

Tu bi trebali i kompletno renovirati taj park i okolne zgrade, pa da se dobije kompletno renovirana celina, ovako napola sređeno, gde su neke zgrade lepe i uređene a neke ne, ne izgleda lepo
 
Jedna izbliza, vidite već tragove od golubova. Ako ne reaguju ovaj donji deo će za par meseci da se crni.
 
Da li je nekada Korunoviceva posta slikana iz pravca Beograda na vodi, posto nikada nisam video tu stranu kako je izgledala?

U Budimpesti zavrsavaju ovaj objekat iz temelja izgradjen onakav kakav je bio, pa se nadam da ce jednom i nasa posta tako.
 
Zgrada Putnika a ujedno i ova bruka sa klimama na starom dvoru.Vracarac imas podrsku i od mene za peticiju.
2b512966e28dc12f1bcfdd93778f29e0.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Vrh