Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Imam samo jedno pitanje!Sto penny pravi reklamu kada nema ni jedan supermarket u Srbiji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598495#p598495:3e0uqbnr je napisao(la):
Stefan BB » Uto Jan 29, 2019 12:44 am[/url]":3e0uqbnr]Imam samo jedno pitanje!Sto penny pravi reklamu kada nema ni jedan supermarket u Srbiji?
Autor reklame je procenio da je ambijent adekvatan za prezentovanje ideje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598495#p598495:2wwq2kjb je napisao(la):
Stefan BB » Uto Jan 29, 2019 1:44 am[/url]":2wwq2kjb]Imam samo jedno pitanje!Sto penny pravi reklamu kada nema ni jedan supermarket u Srbiji?

Zato sto u Beogradu gradski "oci" obezbedjuju najbolje uslove za snimanje reklama (uslova i nema), dopustaju da se radi sta se hoce po gradu. Zatvaraju ulice pritom da nikoga ne obavestavaju o tome, ne razmislja se o gradjanima i njihovim potrebama, na prvom mestu im je promocija grada za turiste. Ako ste pogledali reklamu, primeticete kako su zamaskirane fasade i da malo ljudi, izuzev Beogradjana istinski moze da raspozna da je ova reklama snimljena bas u nasoj prestonici. Tako da ovo bas i nije neka reprezentativna reklama naseg grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598364#p598364:1j8dnw53 je napisao(la):
And7rey » 28 Jan 2019 03:30 pm[/url]":1j8dnw53]
Evo još jedno renderče buduće fasade u Knez Mihailovoj. :)
og.jpg

Da li je render radjen po originalnoj fasadi? Nesto mi ne deluje autenticno.
 
Ne znam odakle im ideja da stave staklo na vrh... :bash: :bash: :bash:
 
Jeste radjeno je po originalu osim stakla naravno. Ne bih se previše oslanjao na ovaj render moguće da fale neki detalji kao i sa rendera za fasadu u Čika Ljubinoj.
Najveći problem je da nemamo ni jednu detaljnu fotografiju ove zgrade kako je nekada izgledala, što je čudno pošto imamo bezbroj slika Knez Mihailove na tom potezu ali sve iz nekih uglova iz kojih se ova lepotica ne vidi u punom sjaju.
 
To sam i ja primetio, ali secam se da je na forumu bilo nekih starih fotografija ove zgrade na kojima se dobro videla..

Meni ne smeta preterano to staklo na vrhu, ali bilo bi bolje da ima svoju originalnu krunu na vrhu. Barem konture u staklu ili sl.
 
Да су макар стубове и круну извукли у оригиналном стилу.
 
Ceo potez od Tadeusa Koscuska do Takovske izgleda zapravo mnogo bolje nego sto sam zamisljao da jeste. Sada kada su orezani platani vide se fasade posle cije bi obnove zablistao ceo kraj.
 
Posmatrac taman sam skrolovao dole da isto odkucam kad vidim da si me preduhitrio. Nadajmo se da ce im ovaj potez biti medju prvima u nastavku obnova fasada. Neznam kakva je situacija tamo desno uz pijacu.
 
Parapet iznad ulaza u Knićaninovoj je evidentna greska arhitekte...nigde logike
 
Da je jedina, ni po jada! Ova zgrada kao da je predvidjena za zivot mladih, zdravih i pokretnih, jer je ulaz sasvim neodgovarajuci za starije, invalide, kolica za bebe.... :evil:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599341#p599341:1qnq8ht5 je napisao(la):
neven_k » 01 Feb 2019 03:00 pm[/url]":1qnq8ht5]Parapet iznad ulaza u Knićaninovoj je evidentna greska arhitekte...nigde logike
 
@lento apsolutno! Ne znam kad su arhitekte zaboravile tri nacela arhitekture:

tumblr_inline_onsqq59r661sppt0x_1280.png


Zgrada u Knicaninovoj ne pada samo u aspektu strukturalnog integriteta, ovo ostalo nige veze.
file.php


Proporcije elementa zgrade (previsoke ulazne stepenice, preveliki parapet, kvadratni prozori...) su ocajne i pokusan je kvazi klasican stil koji je u stvarnosti kic -> pada estetiku

Funkcionalnost si ti opisao/la (stepenice previse visoke, unutra ne znam kako je) -> pada i funkcionalnost


Kako jedan arhitekta moze sebi da dozvoli ovo, meni nije jasno? Ovo je elementarno znanje proporcija i stila u kom se gradi, investitor i da se umesa nije nemoguce napraviti korekcije koje ne bodu oci (investitor se oduvek mesao u rad arhitekte, a nekako su uvek zgrade ispadale lepe u smislu stila u kojem su gradjene)
 
A kako su uopste dobili dozvolu bez rampe za invalide ...
 
A sta je to parapet, jel to ono belo odma iznad ulaza a ispod prozora na 1. spratu i cemu to sluzi?

Slazem se da je ulaz trebalo uraditi bolje ali sve ostalo sto se tice ove zgrade je odlicno. Narocito mi se svidjaju uvucene terase, prozori nisu kvadratni vec pravougaoni. Stil naginje ka neoklasiku medjutim nema govora o kicu, neznam po cemu je ovo kic? cak su i boje fasade sa stolarijom i ogradama odlicno uklopljene, prozori ne prate kvadratni oblik terasa dakle postignut je jedan lep sveukupni kontrast a objekat u celini odise harmonijom. Nista ovde ne strci niti bode oci osim eto tog ulaza. Invalidi bi trebalo da potraze stan u nekoj drugoj zgradi, uostalom zgrada sa ovakvim ulazom ima koliko hoces na zapadu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599265#p599265:2lxvzyjh je napisao(la):
GOJE » 01 Feb 2019 09:03 am[/url]":2lxvzyjh]
A kao bonus skinuta je ograda pred novom zgradom u Knićaninovoj
Goje jel se zna mozda cena kvadrata bas me zanima.
 
da to gore iznad ulaza....ne sluzi nicemu....lazna proporcija sa 4 spratom. Ali inace je zgrada Ok, ipak u gornjem segmentu onog sto se radi u Beogradu.

Naravno stepenice na ulazu takodje strme....
 
Moguce, u svakom slucaju taj parapet je meni jedino ono sto kvari utisak o zgradi.
 
Steta sto nije bijela i sto nije stavljena zica sa golubove ...
 
Da ova boja ne leži ovoj zgradi, prosto imam utisak kao da nije ni odrađena nova fasada i baš depresivno izgleda, neka malo svetlija bi bila taman. Izgleda kao da su omalterisali pa tek sledi fasada... Ili su moglu makar ove horizontalne linije da oboje u neku krem boju da razbiju malo ovo sivilo.
 
Vrh