Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Grad sigurno ne pošto Zemun nije deo Beograda niti ima ikakvu kulturnu ili arhitektonsku vrednost. :kafa:
 
U planu grada Beograda za ovu godinu trebali su da urade 90ak fasada a osim toga Zemun je beogradska opstina!Mislim da bi silni novinari a clanovi foruma mogli da pokrenu temu zasto od obecanih 200 imamo 5 uradjenih fasada a pritom za ostalih 195 ni tender nije raspisan!!!... :bash: :bash: :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576268#p576268:1m5cdryc je napisao(la):
Stefan BB » Pon Okt 22, 2018 11:06 pm[/url]":1m5cdryc]U planu grada Beograda za ovu godinu trebali su da urade 90ak fasada a osim toga Zemun je beogradska opstina!Mislim da bi silni novinari a clanovi foruma mogli da pokrenu temu zasto od obecanih 200 imamo 5 uradjenih fasada a pritom za ostalih 195 ni tender nije raspisan!!!... :bash: :bash: :bash:

Kamo srece da je to jedino obecanje koje nisu ispunili politicari..e moj stefane jos si ti mlad tek te cekaju razocarenja cuvaj zivce :wink:
 
And7rey":2tx94l9l je napisao(la):
Grad sigurno ne pošto Zemun nije deo Beograda niti ima ikakvu kulturnu ili arhitektonsku vrednost. :kafa:

U najmanju ruku, veoma čudna i krajnje neobična konstatacija...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576282#p576282:3ejnf8v9 je napisao(la):
Vladivoje » Uto Okt 23, 2018 12:23 am[/url]":3ejnf8v9]
And7rey":3ejnf8v9 je napisao(la):
Grad sigurno ne pošto Zemun nije deo Beograda niti ima ikakvu kulturnu ili arhitektonsku vrednost. :kafa:

U najmanju ruku, veoma čudna i krajnje neobična konstatacija...
Sigurno nije ironija :violina:
 
Kod ove bi bilo dobro i jeftino rešenje da montiraju neku zavesu kao ono na Marriott-u.
Ili staklenu zavesu u fazonu one zgrade Infinity u Dositejevoj.
 
Jel znas koliko kosta takva talasasta staklena zavesa kao kod infinity-a gde svaki stakleni panel ima posebne dimenzije?
 
IMG-20181023-155455.jpg


Fasade treba odrzavati rijeti to rade
 
Bilo bi lepo kada bi prešli i na susednu zgradu, sa desne strane.. s obzirom na to da imaju svoju ulogu u pucanju njene fasade..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576434#p576434:12fd4csh je napisao(la):
Hyung » 23 Oct 2018 06:45 pm[/url]":12fd4csh]Pogledajte prilog 1
Jos ova da se obnovi i to je to
file.php
Ne mogu da verujem da je od 12 projektovanih terasa ostalo samo 3 - sve ostale su zastakljene. Ova modernisticka zgrada je bila interesantna i proporcionalna ali su ova zastakljivanja potpuno narusile balans i sada izgleda kao krezuba baba... Pri tome svako zastakljivao kako je ko hteo!
 
Ja lično bih dozvolio uniformno zastakljivanje terasa po nacrtu arhitekte, ukoliko većina vlasnika stanova to želi. Bez obzira što bi to vizuelno narušilo prvobitni koncept.

Takođe bi bilo neophodno odabrati odgovarajuće materijale. Mislim da pvc-u tu nema mesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576568#p576568:m2efbr3t je napisao(la):
Propeler » 24 Oct 2018 10:06 am[/url]":m2efbr3t]Ja lično bih dozvolio uniformno zastakljivanje terasa po nacrtu arhitekte, ukoliko većina vlasnika stanova to želi. Bez obzira što bi to vizuelno narušilo prvobitni koncept.

Takođe bi bilo neophodno odabrati odgovarajuće materijale. Mislim da pvc-u tu nema mesta.
Svaki normalan arhitekta bi nasao resenje da uradi zastakljivanje na nacin kojim bi se i dalje ostavila ekspresija terase cime zgrada ne bi izgledala deformisano. Ovo je najgore - kada svi stanari izigravaju arhitekte! Ali mi obicno sve znamo, pa sta ce nam strucna pomoc...
 
Ova zgrada je u sustini jedan odlican projekat koji je narusen malogradjanstinom. Zinulo im d. za dodatna 2 m2.
 
Urgentni centar
6aa81a6e119faff57b4bf84e1e7fb6f1.jpg
4434ad1d12197e3b942487c46a58be83.jpg
01b030ec4e8968e140be7cda6490d70c.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Odvratno postavljene klime mimo ikakve logike bilo cega ...
 
Godinama sam kao student ziveo u ovoj zgradi. Želja vlasnika za renoviranjem nije postojala. Vlasnik stana u kojem sam živeo je jedini koji se iscimao i klimu postavio sa unutrasnje strane pošto svi ovi stanovi imaju dvorisni deo. Tako da mogucnost da se klime premeste itekako postoji, ne postoji volja ......Svakako je napokon zablistala.
 
Koliko vidim svi planiraju da ostave klime gde su bile,sudeći po cevima koje vire iz zidova.
Da li postoji neka mogućnost na se nateraju da ih postave prema dvorišnom delu(pošto je kolega gore napisao da je to moguće uraditi)?
 
Kako im nije samo zao da postave klime sada kada ovo zdanje izgleda vrhunski ! Pritom poslednji sprat nije ispostovao originalne prozore.

Sram da ih bude sve.

Ja bi im poslao lazne kazne:

Nedozvoljeno postavljena klima: 15.000 RSD
Nepravilno postavljeni prozori: 10.000 RSD

TOTAL 25.000 RSD

Popust za placanje u roku od 30 dana - 5%
 
Prva klima je već postavljena na slici desno.
Nešto me čudi ova pobuna pošto nije ovo niti prva niti poslednja fasada na koju vraćaju klime.
Ona na uglu Gračaničke i Cara Lazara ima daleko dominantniju i lepšu fasadu pa su i na nju vratili klime posle rekonstrukcije.
 
Vrh