Šta je novo?

Фасаде / Fasade

U Tadeuša Košćuška na Dorćolu na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju postavljaju skele na ovoj prelepoj modernističkoj zgradi, menjali su stolariju pokušali su da ispoštuju nekadašnju stolariju bezuspešno ali bar su se trudili ako išta, videćemo za fasadu .

6626-F5-D8-5-FCD-452-E-AEFF-5902-F17-A563-A.png

96-D47-E5-D-B082-4666-BF65-0186321-E0-D50.jpg
 
Nije baš nešto prelepa čak ni za modernističu zgradu. Nek skine klime okreče i biće u redu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575055#p575055:1ddmxczz je napisao(la):
Vračarac » 17 Oct 2018 07:50 am[/url]":1ddmxczz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574962#p574962:1ddmxczz je napisao(la):
dziggy » Uto Okt 16, 2018 5:49 pm[/url]":1ddmxczz]Ne svidja mi se Dobracina 2 jer tako pljusnuta krecom zgrada je skroz izgubila identitet i smisao, ne razaznaje se sta je sta, i boja deluje jeftino. Kao i vecona ovih u dobracinoj. Cekamo lepsa vremena da neko krene fasadama ozbiljno da se zabavlja,jerbo ovi nije to.

Klasicno palanacko razmisljanje, u prvom delu posta pljuje ono sto je uradjeno a u drugom ceka bolja vremena da mu "neko drugi" okreci grad. A da malo sam ocistis i okrecis ispred svoje prcije sta mislis, sto bi ti drugi uopste krecio kucu i grad?
[/quote 1. Grad sredjuje fasade , i ako ne sredi kako treba vec pljusne krec normalno da cu da pljujem, jer pohvalim sta je dobro uradjeno , ili bar pristojno.
Malo nisam razumeo moje palanacko razmisljanje, da ja treba sa tobom da idem da krecim zgrade ,kupujem boju i slicno?
Sto se tice mojeg doma i mesta stanovanja , ne znas ni gde je ni kako izgleda, i moja "prcija" je uredna i odrzavana koliko moze zbog komsija koji su malo zaostali u razvoju mentalnom i verbalnom, a i ne znaju civilizovano da se ponasaju, al je bitno da su "Vracarci".
 
Toliko velikih imena, ljudi koji su puno ucinili za Srbiju, sada na sveze renoviranim fasadama, a drzava g***o.
 
ne resava se sve strogim kaznama. ipak smo mi evropa, a ne azija.
 
@Drakche
Ja bih pre rekao da smo divlji zapad Severne Amerike XIX veka kako se pojedinci ponasaju prema gradu u kome zive.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575502#p575502:3hdsblo4 je napisao(la):
Drakche » Fri Oct 19, 2018 1:21 pm[/url]":3hdsblo4]ne resava se sve strogim kaznama. ipak smo mi evropa, a ne azija.
 
Najvise smo pokupili od najnepismenijih i najzatucanijih u Jugoslaviji.
 
Pa... ako izostavimo Kosovo, možda i nije toliko strašno.. :mrgreen:
 
Bogami jeste, ali definitivno bi mogli da prave malo veće kontraste na tim fasadama koje rekonstruišu. Ranije nisam pridavao značaja tome ali sad kad vidim da je svaka druga u takvoj boji, sve više mi bode oči. (naravno,i dalje je bolje nego garavo i orunulo sivilo, to stoji)
 
Podseća me malo na zgrade po Moskvi. Ova je u stvari toliko dugačka u M. Birjuzova kao da su pola ulice sredili.
 
Reporataza je spremna narednih dana cu da objavim.Ova fasada je fenomenalno ispala a stoji joj zuta boja!!!Sve pohvale i za jadran od jutros su skinuli pola skela!
 
Vrh