Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Napokon posle vise decenija su poslsusali onog coveka koji je vikao "Okrecite Beograd!" ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435117#p435117:1a8a6bnm je napisao(la):
kkorisnikk » Sre Feb 22, 2017 5:11 pm[/url]":1a8a6bnm]
Na ovoj su danas krenuli da postavljaju skele

IMG_20170222_140720.jpg

Hvala korisniku na slikama, evo hvala bogu što će srediti ovu zgradu o kojoj sam govorio. Ako dobro znam vremenom su joj nestali skoro svi ukrasi, i 1/3 zgrade je srušena, pa bilo bi pristojno da se to sad podigne i sve vrati u predratno stanje.

karadjordjeva1940poplav.jpg
 
Nadam se i ja da ce vratiti ovu secesiju u prvobitno stanje, ali sumnjam da su dovoljno pametni za tako nesto.
 
Inače, ona žuta zgrada preko puta Bristola, čini mi se da će sada biti bela,
onako kroz zavese proviruje bela boja, i izgleda deset puta lepše od nekadašnje žute.


E sada, da li će ovoj što Andrej pominje vratiti ornamente i fasadnu plastiku, na onim do
sada što rade u Karađorđevoj, konkretno na tu žutu, sada belu, njoj su vratili ukrase koje
ranije nije imala.

Da li će i ovde biti slučaj videćemo.
 
Ta zgrada preko puta bristola bice zuta i nisu jos skinuli klimu sa nje inace zgrada kojoj fali 1/3 je predratni hotel vasington problem je sto nema table pa neznamo kako ce izgledati
 
Trotuare u Karadjordjevoj oko kruznog toka treba dodatno prosiriti

Ta ulica jednostavno mora da postane prvenstveno pjesacka pa tek onda automobilska
 
Sto se tice ostalih fasada i pjesackih zona gore oko Parka Vojvode Vuka.

Naravno da i tu sve treba obnoviti i "popjesacit", ali prije nego sto se ide u taj poduhvat nuzno je IZGRADIT METRO kako bi se pruzila ljudima alternativa za auto.


Kod ovakih primjera se vidi zasto je nuzno izgradit vec jednom taj metro. Beograd nece imati nista od svojih fasada ako nema siroke trotuare, a siroke trotuare moze imati samo kada se ljudi ne voze vise autom nego metroom
 
Ништа нису урадили ако не премажу анти-графити премазом. :!:
 
Bravo...grafita je sve vise, a kad tek vidim koliko ove iz gradske vlasti mrzi da se njima bave, tek tad popizdim.

Imam utisak gde god da odem i u koji god deo grada da sam u getu...pogledajte samo Tanjug na sta lici...
 
Dio zgrade na zjvezdari

20170216_155706.jpg


gavrila principa

20170221_121521.jpg


karadjordjeva

20170221_120108.jpg


20170221_122149.jpg


20170221_122303.jpg


klima se neda

20170221_122502.jpg


promjene na fasadi zadruge

20170221_122635.jpg


20170221_122730.jpg


20170221_122806.jpg


20170221_122832.jpg


trg

20170221_131122.jpg


francuska

20170221_132132.jpg


20170221_132333.jpg


knez m

20170207_153126.jpg


dorcol strah bana

20170208_151254.jpg


ugao cara urosa i gosp j

20170221_135232.jpg


20170221_135240.jpg


preko puta

20170221_135331.jpg
 
Samo mala ispravka za onu kuću kojoj je samo prizemlje ofarbano u žuto, nalazi se na uglu Kapetan Mišine i Skender Begove ulice.
 
Direktore, danas prođoh vala ona klima stvarno je nisu skinuli, pa ako je budu ostavili ono je
za streljanje, em im grad plaća fasadu, i diže vrednost stana, pa najmanje što možeš da uradiš jeste
da ne budeš krelac i da skineš spoljnu jedinicu.

Na ovo mislim, slika je direktorova.


20170221_122502.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434567#p434567:3yssl468 je napisao(la):
direktor » Pon Feb 20, 2017 1:44 am[/url]":3yssl468]Entero11 jako malo fasada se uopste smije kreciti i mackati masnom farbom tako su neke fasade upropascene treba se oko dosta toga voditi racuna
Nije to bas tako jednostavno kako izgleda pogotovo ako je neka zgrada pod zastitom itd
Danas sam saznao da je to prakticno ista zgrada sa 2 ulaza iz 1927 sagradjena od 2 porodice(jedna arhitekta druga advokatska)zato su i isti ornamenti korisceni.Donji deo ove sto se radi ostace siv ali ce ga oprati(i ako imaju mozga staviti anti-grafit).Ako ovu ne urade bar u istu boju bas su ubili svaki zdrav razum.
 
Prizemlje i treba da se ispeskira dobro opere i stavi antigrafit zastita vidjecom na kraju
 
Slazem se u potpunost ali i da urade isto i drugi deo zgrade do ugla sa Koce Popovica a ne da ostave po starom jer ovako kao da je sredjeno pola zgrade.
 
Pa da je isti stil nije samo su ornamenti isti balkonske ograde drugacije vidi se jasna razlika
Bas me zanima kako ce ispasti prizemlje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433321#p433321:20a5w86v je napisao(la):
And7rey » Пон Феб 13, 2017 5:56 pm[/url]":20a5w86v]Ništa u Despota Stefana nije predvidjeno za rekonstrukciju, što je dosta žalosno. Dok se u Karadjordjevoj rade neke zgrade koje nemaju neku izuzetnu arhitektonsku vrednost, ili su predvidjene za rušenje, u Despota Stefana se već dugi niz godina ništa nije sredilo.

Problem je verovatno što Desopta Stefana nema neke interesantne sadržaje kao na primer Kralja Milana, pa se zato ni turisti ne kreću tim putem, pa ni gradska vlast nije motivisana da sredi tu ulicu (ili zato što nije u blizini BgH2O). Ja bih prvo proširio ulicu gde je blokraju one 2 zgrade i proširio/popločao trotoar, da ulica malo preuzme profil Kralja Milana, a onda mogu i fasade de krenu :)

Куће у делу Карађорђеве код пристаништа немају архитектонску, али имају историјску вредност, јер су ретки примерци из средине 19. века !

Давно сам као и ви приметио вредности улице Деспота Стефана. Али разлог због кога те раскошне фасаде чаме у тами, је вероватно у свести о чињеници која је свима позната. То је једна од најзагађенијих улица Београда.
Цела Бранкова је на брзину премазана белом бојом пре, има близу 30 година, веровали или не, тај сада црни кањон је био неколико година - бео !

Тако да би прво требало изнаћи саобраћајна решења која их претварају у улице без моторних возила, можда са електро верзијом јавног превоза, па онда све редом премазати у бело и још по неку боју, тек да се избегне једноличност.

Не би требало да се уклоне те две зграде ради ширења коловоза, него да се уклоне возила. Куће не праве штету колико је праве кола.Те зграде припадају времену и стилу већине зграда у том делу улице, зато имају свој значај и вредност, без обзира што штрче.
 
Kada se na kraju ovog veka neki buduci Beogradjani budu vozili sa skyfuziomobilima verovatno ce biti u cudu zasto smo rusili tolike zgrade zbog nekakvih primitivnih prevoznih sredstava koja su isla na jos cudnija pogonska goriva :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435664#p435664:1d8d8x7h je napisao(la):
zexland » 24 Feb 2017 08:37 pm[/url]":1d8d8x7h]Kada se na kraju ovog veka neki buduci Beogradjani budu vozili sa skyfuziomobilima verovatno ce biti u cudu zasto smo rusili tolike zgrade zbog nekakvih primitivnih prevoznih sredstava koja su isla na jos cudnija pogonska goriva :)
Skyfuziomobili neće moći kod nas da se voze, jer za minijaturne fuzione reaktore neće postojati podatak o radnoj zapremini koji se unosi u saobraćajnu, pa neće moći da se registruju, jbg...
 
Цела Бранкова је на брзину премазана белом бојом пре, има близу 30 година, веровали или не, тај сада црни кањон је био неколико година - бео !

A tesko i da ce u skorije biti:

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... og---krova

Cak i kad ima dobre volje, buduca namena mu kvari planove, pa cemo ostati kratki za lepu fasadu, jer se, zaboga, ne zna, kome ce ubuduce trebati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435759#p435759:sc0d07tl je napisao(la):
MarcBg » Sub Feb 25, 2017 8:22 am[/url]":sc0d07tl]
Цела Бранкова је на брзину премазана белом бојом пре, има близу 30 година, веровали или не, тај сада црни кањон је био неколико година - бео !

A tesko i da ce u skorije biti:

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... og---krova

Cak i kad ima dobre volje, buduca namena mu kvari planove, pa cemo ostati kratki za lepu fasadu, jer se, zaboga, ne zna, kome ce ubuduce trebati.


To je tačno neko bacio oko na tu zgradu i lokaciju, krov je samo izgovor.
 
Vrh