Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Po minusu fasada se ne radi valjda ti je to jasno ako mislis da ta fasada potraje
 

Jao, kad bi tu iz Karadjordjeve malo skrenuli ka gore i sredili ugao Balkanske, Admirala Geprata i Gavrila Principa, tj zgrade na toj raskrsnici, pa i samu Balkansku. Da li neko zna da li se mozda planira uskoro taj potez? Fasade na spomenutoj raskrsnici (na slici) su tako prljave, kad bi se sredilo delovalo bi kao jedan lep trgic. :)
 
Ta fasada ispred koje je taj zidani kiosk treba samo oprati i srusiti taj kiosk pomjeriti klime i urediti prostor ispred iste
 
Poslednje dve moje fotografije iz Karadjordjeve su objekti koji su ove godine krenuli da obnavljaju. Moje misljenje je da to radi posebna firma ne vezano za onaj prvi talas sredjivanja. Izgleda mi kao da ce na tim zgradama prvo da se skinu skele. Takav mi utisak ostavljaju radnici i nivo pristupa poslu. Bice lepo ispratiti skidanje skela na tom potezu. Nadam se da ce meni pripasti ta cast.
 
Sredjuje se jedna fasada u Gavrila Principa i vise od pola je zavrsena.Prva posle ugla sa Koce Popovica(bivse Zagrebacke)ka Kamenickoj i krem je boja.Toliko odudara pozitivnije od ostalih cak i kroz skele i kese...Ne znam da li je to grad investitor ili stanari.A da cudo bude vece ako je grad jer je pored nje ona iz 1927 trospratna sa lukovima na krovu koja place za sredjivanjem i bila bi u tom delu totalno osvezenje jer je ostalo preko puta sredio Nelt,a mislim da je i zasticena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434187#p434187:13icy62b je napisao(la):
Armatura » 17 Феб 2017 10:59 pm[/url]":13icy62b]Poslednje dve moje fotografije iz Karadjordjeve su objekti koji su ove godine krenuli da obnavljaju. Moje misljenje je da to radi posebna firma ne vezano za onaj prvi talas sredjivanja. Izgleda mi kao da ce na tim zgradama prvo da se skinu skele. Takav mi utisak ostavljaju radnici i nivo pristupa poslu. Bice lepo ispratiti skidanje skela na tom potezu. Nadam se da ce meni pripasti ta cast.
Е онда би @Арматуро требао да уведеш стално дежурство са фотоапаратом у руци, на том потезу, како би ухватио скидање скела. :D :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434179#p434179:16qi56qi je napisao(la):
Paulista » Pet Feb 17, 2017 11:31 pm[/url]":16qi56qi]
Jao, kad bi tu iz Karadjordjeve malo skrenuli ka gore i sredili ugao Balkanske, Admirala Geprata i Gavrila Principa, tj zgrade na toj raskrsnici, pa i samu Balkansku. Da li neko zna da li se mozda planira uskoro taj potez? Fasade na spomenutoj raskrsnici (na slici) su tako prljave, kad bi se sredilo delovalo bi kao jedan lep trgic. :)
file.php

Potpuno si u pravu...ne samo taj deo vec i ona zgrada u Gavrila Principa, u kojoj se skupljaju migranti.

https://www.google.rs/maps/@44.8101199, ... 56!6m1!1e1

Zgrada vec koja je izgradjena sa mnogo vise spratova od dozvoljenog vec decenijama zvrji prazna...imitacija mermera(citaj plastika) je potpuno izbledela od sunca, a vlasnici, medju kojima su se pominjali i neki fudbaleri, nikako ne mogu da je prodaju...

I tako u krug...pre toga je na tom mestu bila mesna zajednica, koja je srusena da bi se plac prodao nekome ko vise od 20 godina ne moze da uradi nista sa tim.
 
Sta je sa fasadom pri dnu i zasto terase nemaju ogradu?
 
@Gago treba cim pre uvesti dezurstvo zato sto je Karadjordjeva bas aktivna. Danas je na ovoj zgradi

Bilo oko 12 radnika na skeli sa markerima pa izgleda mocno prosto steknes utisak kao da nisi u Srbiji. Mozda oni nemaju klauzulu u ugovoru vezanu za rentiranje skele :D
 
Ако се не варам рекли су да ће све сређене зграде бити осветљене...зна ли неко јел то остало актуелно тј да ли је у пројектима обнове фасада у Карађорђевој убачена ставка декоративна расвета?
 
Jeste ostalo je aktuelno, Stanislav je ovde potrvdio da su u zgradama montirani i kablovi za
rasvetu.
 
A zna li neko šta će biti sa klimama , antenama i zastakljenim terasama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434415#p434415:1xriiu4c je napisao(la):
HoRuS » Ned Feb 19, 2017 1:24 pm[/url]":1xriiu4c]Ако се не варам рекли су да ће све сређене зграде бити осветљене...зна ли неко јел то остало актуелно тј да ли је у пројектима обнове фасада у Карађорђевој убачена ставка декоративна расвета?

Nije predviđena.

Toliko su insistirali (mislim na investitora, sekretarijat za komunalne i stambene poslove) da za sve bude što manja cena, da je traženo da se izbaci iz radova bilo šta što nije vidljivo sa ulice. Npr. nikakva popravka krovova (iako je bilo ispomeranih crepova i ulegnutih krovnih ravni), niti naherenih dimnjaka, jer se ne vide. Samo popravka oluka, jer se vidi sa ulice. Takođe, tražili su da u predmer uđe samo bojenje spoljne strane prozorskih okana (ne spoljnog okna ako postoji duplo okno, nego spoljna strana spoljnog okna!), što je odbačeno, a konzervatorski uslovi nisu to precizirali.

Bukvalno su išli na teren i gledali šta se vidi sa ulice, tako da nije ušla nijedna dvorišna fasada, kao ni bočna ili neka skrivena. Neke kolege su ukazivale da se neki radovi možda neće videti sa ulice, ali će se videti iz neke druge vizure, npr. u Pop Lukinoj, iz daljine se vidi jedan deo unutrašnjosti bloka, pa su im dozvolili da se i to radi.

Ok, bolje je uraditi i to nešto, nego da stoji onako kako je bilo. Ali šteta što ono što nije urađeno sada, (krov, delovi koji se ne vide) nastavlja da propada i ko zna kada će onda doći na red...
 
Sad vidim da je neko odgovorio za osvetljenje - možda je išlo kao posebna vrsta radova, pa je bio odvojen projekat. Ja govorim za projekat rekonstrukcije koji sam ja mogla da vidim i u njemu učestvujem.

A za klime - sve do jedne se skidaju, tako je predviđeno, ne znam kako će biti u praksi i da li će neki od korisnika uspeti da se "dogovori". Ili će jednostavno skinuti, a zatim, kada prođe neko vreme i malo se zaboravi na hajp, i vratiti, ko da će neko da kažnjava - nisu ni do sada, pa zašto očekivati da im neko nešto kaže i u budućnosti...
 
Plusić za insajderski info.

Koliko mi se čini, onako kako sam uspeo da vidim, verovatno je ta zgrada izuzetak,
mislim na onu žutu zgradu, odmah prekoputa hotela Bristol, čini mi se da su tu radili krov.

Nego, da li možda imaš info da li je uopšte rađen projekat za onu dugačku zgradu sa kupolom u
Karađorđevoj što se naslanja na zgradu ekonomskog fakulteta? Tačnije za potez zgrada između sada
već novog hotela Jump in te što se naslanja na ekonomski?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434440#p434440:2nfar8qk je napisao(la):
kkorisnikk » Ned Feb 19, 2017 3:41 pm[/url]":2nfar8qk]Plusić za insajderski info.

Koliko mi se čini, onako kako sam uspeo da vidim, verovatno je ta zgrada izuzetak,
mislim na onu žutu zgradu, odmah prekoputa hotela Bristol, čini mi se da su tu radili krov.

Nego, da li možda imaš info da li je uopšte rađen projekat za onu dugačku zgradu sa kupolom u
Karađorđevoj što se naslanja na zgradu ekonomskog fakulteta? Tačnije za potez zgrada između sada
već novog hotela Jump in te što se naslanja na ekonomski?

Mislim da nije u ovoj grupi. U ovoj grupi su bili Karađorđeva od mosta ka Kalemegdanu, Kosančićev venac i ulice ka Pop Lukinoj, Pop Lukina i Brankova.
 
Нису то неке посебне паре за град...заправо таквим односом само показују да они уопште овај град не осећају као свој и не воле га...раде тачно толико шминке да могу "да се метну" пред камере и да се хвале.

Да се разумемо, није то измишљотина ове власти, али некако сам помислио да ће можда бар једну једину ствар урадити да ваља.

Плусићи свима за инфо се подразумевају
 
Ova predratna sa kupolom takodje kao ova sredjena preko puta(obe na uglu Koce Popovica i Gavrila Principa)se sada nece nimalo uklapati jer ce delovati sablasno.A evo i malo veceg dela ulice Gavrila Principa i koliko bi sve bolje delovalo samo da se skloni ovo sivilo.
 
Vrh