Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ovu ne treba da rade...al dobro...

file.php
 
Kvalitetna analiza Relja da li bi mogao da poredas fotke sad nekad i projektovano b uduce stanje jedne ispod drugih zbog lakseg poredjenja
 
Odlicno taman da mozemo naprviti poredjenje kad zavrse radove
 
S tim što je ona poslednja, i najveća zgrada, do mosta, ipak bila na trasi pruge koja je povezivala Beton halu i Železničku stanicu, tj, pruga je obilazila zgradu.
 
Parna strana, gledano sa mosta, pre izgradnje Beton hale

Pogledajte prilog 4

Izgradnja Beton Hale i pobijanje talpi (kako valja)

Pogledajte prilog 3

Jasno se vidi kako postojeća pruga ulazi u novi tunel.

I toliko puta viđena fotografija Mosta kralja Aleksandra (1940, ako se ne varam)

Pogledajte prilog 2

I izdvojeni donji levi ugao

Pogledajte prilog 1

Kuće su većinom već srušene, ostala je ova velika do mosta, pruga je obilazi, i još jedna do Kapetanije, samo je van kadra.
Talpe još nisu stigle do samog mosta, i neće pre aprila 1941.

I evo fotografije nastale posle rata, mogu se videti koloseci na svim mogućim pozicijama



Rušenje je počelo dakle još pre rata, zbog izmeštanja stare pruge.
Ko zna, možda bi ulica bila izmeštena i trotoar proširen? Ko će znati...
 
Odlicna retrospektiva cak 3 kolosjeka su isla kroz BH
A tu je i jedna portalna dizalica i kolosjek ispred bh
Kao i velika samostojeca dizalica i dizalica na bh sto se naslanja
U temi o bh imaju moje svjeze fotke ovog poteza
 
Znaci ipak je rusenje pocelo pre WW2. Steta...zamislite danas taj kvart sa kafanicama, tavernicama i suvenirnicama...i naravno sredjenim fasadama...

Inace super retrospektiva Relja :kk:
 
Rekonstrukcija katoličkog doma kod njihove crkve na Crvenom Krstu

20160911_132838.jpg


20160911_132923.jpg
 
meni je crkva Sv. Antuna Padovanskog, svakako jedna od znamenitosti grada Beograda. Steta je prava sto nije gradjena blize centru, ali u tom slucaju pitanje je da li bi doslo do sleganja tla i toga da toranj bude iskrivljen u toj meri kao sto je danas, sto mu jos vise daje na atraktivnosti.
 
Raspisan tender za novu turu fasada:

Секретаријат за комуналне и стамбене послове

Позив за јавну набавку 2/16 - Извођење радова на спровођењу мера техничке заштите на објектима за које је утврђено да су културно добро

На основу члана 60. Закона о јавним набавкама („Службени гласник Републике Србије“, број 124/12, 14/15, 68/15)
ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА

Секретаријат за комуналне и стамбене послове
Београд, ул. Краљице Марије бр. 1
објављује

ПОЗИВ
за подношење понуде у поступку јавне набавке радова 2/16 - Извођење радова на спровођењу мера техничке заштите на објектима за које је утврђено да су културно добро у ул. Поп Лукина бр. 6/Фрушкогорска бр. 1, Фрушкогорска бр. 3, Поп Лукина бр. 12, Косанчићев венац бр. 2/Задарска бр. 1, Косанчићев венац бр. 4/Задарска бр. 1а, Kосанчићев венац бр. 6, Косанчићев венац бр. 8, Задарска бр. 2, Задарска бр. 4, Задарска бр. 7, Задарска бр. 12, Задарска бр. 14

Izvor: Grad Beograd
 
Ja rekoh tohuwabohu to zbog nadolazece klime palac na dole, kad onda vidim komentar ispod slike :( .
Zivele neutralne “boje”, pogotovu siva u svim nijansama je lepa! Ne odudara, uvek se lepo uklapa i uvek na nju mogu boje da se dodaju da bi ozivela.
Ide i uz moderno, prikladno je i za “staro”. U toj kombinaciji sa braon (nadam se da ce i gorni prozori i ulazna vrata imati istu boju) je i vise nego pristojan, ugledan izgled. Po mome, ja bih osvetlela malo unutrasnje ivice prozora da reljef vise dodje do izrazaja i da se dodatno uklopi sa belim farbama koje su na zgradama sa strane. Da je moderna zgrada, sivo bi vise islo uz ravan dozivljaj, ali ako je malo starija fasada lepse se istice kada ima taj 3d dozivljaj.

1Buda2B.jpg


A tek sto su lepe i vredne renovacije svih tih kuca od cigala u Karadjordjevoj (osim te fishing shop), blago onim ko ih ima, a ne zna da ih zastiti i dotera! Treba to ceniti kako treba, taj trud i tehniku koja po svetu izumire i sacuvati sta se sacuvati moze. Prikazati, a ne sklanjati.
 
Ne mogu da stampam zexland, preko bare sam :(
Ne znam da li se ti stanovi protezu preko citavog sprata, ali ako da, zar ne mogu klimu da postave sa druge strane kuce ukoliko postoji unutrasnje dvoriste?
 
Vrh