Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Mali Siniša je, kada je otvarana Gasprom pumpa na mestu Dejtonke, izjavio da će NIS finansirati obnovu dve fasade u centru Beograda čiji su autori ruski arhitekti. Pregledao sam spisak fasada iz 2014. za koje su se tražili donatori, ali ne primećujem da ima ruskih arhitekata među autorima tih zdanja (osim ako je neko od navedenih Rus, a da je ne znam).

Za ruske arhitekte u Beogradu se uglavnom vezuju najmonumentalnija zdanja koja su već u jako dobrom stanju (Vlada, Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo finansija, Patrijaršija...). Ako se setite neke fasade čiji je autor Rus, a kojoj je potrebna obnova, slobodno postavite ovde fotku, da malo nagađamo pre nego što Kravčenko i Mali i zvanično potpišu ugovore o donaciji.

Inače, ne znam da li ste primetili, ali Vesić najavljuje premabiciozne planove za fasade u 2016. OK, svi znamo da je čovek lažovčina prve klase, ali ovog puta je nadmašio samog sebe - rekao je npr. da će se naredne godine raditi 40-ak fasada na Kosančićevom vencu (ne znam ni da li tamo ima toliko fasada, možda računa i neke zgrade u okolini) i sve fasade u Brankovoj ulici!? Kako verovati u to, kada se ima u vidu i više nego skroman doprinos sređivanju fasada u prethodne dve godine???
 
Da li je usvojen budžet grada za iduću godinu?
Tu bi trebalo da stoji stavka obnove fasade, pa po tome koliko para bude odvojeno podelimo sa prosečnom cenom rada po m2, i tu cifru podelimo sa prosečnom kvadraturom fasade, dobićemo približan broj fasada koji je predvidjen za rad.

Ove godine mislim da više od 30 fasada nije uradjeno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363378#p363378:h298honr je napisao(la):
Homer Jay » 19 Dec 2015 10:44 am[/url]":h298honr]Mali Siniša je, kada je otvarana Gasprom pumpa na mestu Dejtonke, izjavio da će NIS finansirati obnovu dve fasade u centru Beograda čiji su autori ruski arhitekti. Pregledao sam spisak fasada iz 2014. za koje su se tražili donatori, ali ne primećujem da ima ruskih arhitekata među autorima tih zdanja (osim ako je neko od navedenih Rus, a da je ne znam).

Za ruske arhitekte u Beogradu se uglavnom vezuju najmonumentalnija zdanja koja su već u jako dobrom stanju (Vlada, Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo finansija, Patrijaršija...). Ako se setite neke fasade čiji je autor Rus, a kojoj je potrebna obnova, slobodno postavite ovde fotku, da malo nagađamo pre nego što Kravčenko i Mali i zvanično potpišu ugovore o donaciji.


Bolje da ne navodimo, ima ih toliko da je to skoro pa nenavodivo...

Sa druge strane, zašto mi ovde da radimo ono što bi posao Zavoda trebao da bude? Oni za to primaju neke novce, zar ne?
 
Амбасада Турске тј. некадашњи дом Јована Јовановића Змаја.

20151222_125544.jpg


Кондина улица (већ дуже време је покривена).

20151222_132642.jpg
 
Radovi na fasadi u Zmaj Jovinoj, ugao sa Obilicevim vencem. Zapravo zamena prozora, sto cini 90% fasade. Sve zamenjeno belim PVC prozorima... Jeste da je urednije, ali izgleda jadno i jeftino...Pogledajte prilog 1
 
E bas je 'jadno' ...
Prava rec.
A mislio sam da je 'alubond' najjadnije resenje. ;)
 
У Таковској прекопута РТС а, постављају се скеле на зграду која је непосредно поред оне недавно обновљене. Раде се фасаде и у Доситејевој и Рузвелтовој.
 
Sta se radi u ruzveltovoj koja fasada prodjoh danas nevidjeh mozda mi promaklo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364430#p364430:2pt63x77 je napisao(la):
direktor » 27 Dec 2015 01:28 am[/url]":2pt63x77]Sta se radi u ruzveltovoj koja fasada prodjoh danas nevidjeh mozda mi promaklo

Ова мала зграда је у питању, са моје последње фотке :) У делу Рузвелтове кад од Вука прођеш АМСС.
 
Taj objekat u Takovskoj 21 je nelegalna gradnja, tj. nelegalna izgradnja potkrovlja. Hvala na slikama, sa zadovoljstvom sam ih prijavio gradu i ministarstvu.
 
Pa i ovo u ruzveltovoj je nelegalno u takovskoj su podigli 2 bloka ministarstvo ce da se potrese nista nece uraditi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364042#p364042:jlwjgvkv je napisao(la):
Zaza Bg » 24 Dec 2015 03:15 pm[/url]":jlwjgvkv]Макензијева

20151224_131807.jpg


Naravno, sve pregletovano i izmazano, iako je u originalu bilo polihromno i sa posebno izvedenom dekoracijom u veštačkom kamenu u teksturi kamenih tesanika peščara - može se videti na ovom linku:

https://www.google.rs/maps/@44.8011287, ... 312!8i6656


Užas - kakve grozote od "rekonstrukcija"... prvo Derokova kuća, sada i ovo... kraja gadostima nema... jadno...
 
Linije i detalji nestali mislim da te stare tehnike niko nezna ni da radi
 
Brzo su odradili 3 mala prozora su visak i trebalo je olupati staru ivicu krova i moglo bi da prodje neprimjetno ovako fus .
Sta to bg put radi na trotaru vidi se na prvoj fotki
 
Par fasada u beogradskoj svjeze isarano takodje preko puta pravnog u visini 1 sprata smajli novi sarac ili mozda turista zvrljac :bash: :bash: :rant: Odvratno izgleda :bash: sto je najgore u bka skoro sredjena fasada
 
Vrh