Šta je novo?

Фасаде / Fasade

direktor":1acm3ah6 je napisao(la):
dsc03353.jpg


majke jevrosime neznam da li je radjena nadogradnja

Po svemu sudeći rađena je nadogradnja. Lepota Google Street View je što tačno možemo videti u prošlosti kako je nešto izgledalo. Evo primer dotične zgrade u Majke Jevrosime:

2hfnynr.png


https://www.google.rs/maps/@44.8133703, ... gJaAhQ!2e0
 
Kad neko ne učestvuje u obnovi fasade.

eb86546f9fd308fa553cbe1ad5b8c74f.jpg


Verujem da su u pitanju neki drkoši koji su u ratu sa celim svetom. Verujem da bi svi dodali malo da je u pitanju neko fin i siromašan.

Poslato sa telefona
 
Bulevar kralja Aleksandra, Lion:

lion.jpg


Bulevar kralja Aleksandra, Tašmajdan:

bulevar.jpg


Braće Nedić, prekoputa hotela Metropol:

brae-nedi.jpg


Resavska:

resavska.jpg
 
Ovo u bka preko tasa sad ce biti sredjene tri fasade u nizu sto je za bg cudo

Fasada koja je sredjena prije par dana dobila i dekorativno osvjetljenje u majke jevrosime

dsc03657.jpg
 
b1124746214f4bbd4ef87e3778603854.jpg


Lepa je ta u Majke Jevrosime

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
direktore, pretpostavljam da ove slike znace nadogradnju i rekonstrukciju u najavi?
 
Ne znam da li je ovo bilo...ne zamerite ako jeste...pola zgrade sredjena fasada, a na drugoj polovini sredjen krov ...


img0298.jpg


img0299.jpg
 
HoRuS":3sxzlae5 je napisao(la):
Ne znam da li je ovo bilo...ne zamerite ako jeste...pola zgrade sredjena fasada, a na drugoj polovini sredjen krov ...

Nista cudno za Srbiju, tvorac polu resenja!

Valjda vidis da se namece samo od sebe. :D
 
direktor":2lssrob6 je napisao(la):

Fantasticna vest!! ne znam je li originalno bio te visine ali uklapanje sa vencima susednih zgrada sa sve kupolama to je sjajno!!

Da li je to pod patronatom Zavoda?

Tapatalk
 
Na prvi pogled projekat nadogradnje i rekonstrukcije deluje odlicno. Kako prednja tako i zadnja strana. Bice to lep hotel na divnom mestu.
 
I meni deluje odlicno - na prvi pogled.
Bio bih, doduse, zadovoljan da urade samo krovnu kontrukciju i kupole, bez nadogradnje.
Nadogradnje straih zdanja na ovakav nacin moze biti mac s dve ostrice, generalno nisam za ponavljanje ovakve prakse,
ne bih zeleo da tako nesto ucine np. na Terazijama.

1. Na planu stoju faza I sa obe strane zgrade, da li to znaci da postoji jos neka faza?
2. Eksperti - koliko nadogradnje moze da podnese ovako jedna stara zgrada?
 
Drakče, treba imati u vidu da je više zgrada u užem gradskom jezgru bilo nadziđivano, i da su to radili prvobitni vlasnici kako su dolazili do većeg kapitala: nekoliko zgrada u Knez-Mihajlovoj, "Srpski kralj", Ministartvo finansija (danas Vlada Srbije), Ministartvo vojske...pa i današnja zgrada muzeja istorije Jugoslavije je na isti način nadzidana posle 1945.
Tako da postoji neka tradicija ovakvog nadziđivanja u Beogradu, a možda čak i namera prvobitnih vlasnika da naknadno šire svoje nekretnine u visinu kada zarade novca za dalje ulaganje.
 
Ne zvuci mi dovoljno ubedljivo to sto kazes, vise kao izgovor, ako cemo bas da teramo mak na konac.
Mislim da nije isto nadogradnja (ili 'nadzidjivanje') nekad i sad, da sad ne elaboriram zbog cega.
Hotel 'Petrograd' je jedan od najstarijih sacuvanih hotela u gradu i ta zgrada je 'biser' koji bi trebao da ostane u svom izvornom obliku,
bez obzira sto nije u linije visine sa susednim zgradama. Ako treba da se prosire kapaciteti onda je resenje da se to ucini sa strane dvorista, a da se frontalni deo zgrade ne dira (sem krova). Moje misljenje.
 
Zasto mislis da ce ta dva sprata uticati na izvorni oblik hotela u nekoj znacajnoj meri? Meni se cini da ce se time vratiti stari sjaj, uskladiti sa okolinom i dobiti ono zasluzeno mesto na mapi starih gradskih hotela. (ako ne kategorijom a makar izgledom)
 
Relja je u prvu ovo bi bilo sigurno nadogradjeno da nije doslo do promjene koncepta i podrzavljenje sve moguce imovine

Bka svjeze skinuta skela zgrada iz 1938 cijena fasade 1 500 000 din stanri ucestvovali sa 300 e postanu ostalo opstina i ova agencija donacija iz ovog programa radjeno je vise fasada, Inace mamlazasti vlasnici lokala su se bunili protiv raadova i postvljanja skele tako da su morali da ih hlade u 29 novembra koja je to st***
Bilo je predvidjeno uklanjanje klima ali se st*** nije dala ,kao i ujednacavanje natpisa na lokalima i skidanje nekog nepotrebnog kabla koji ide sa krova do prizemlja

dsc03858.jpg


dsc03843.jpg


skela na slaviji

dsc03854.jpg
 
Galeks":cxhor6pe je napisao(la):
Zasto mislis da ce ta dva sprata uticati na izvorni oblik hotela u nekoj znacajnoj meri? Meni se cini da ce se time vratiti stari sjaj, uskladiti sa okolinom i dobiti ono zasluzeno mesto na mapi starih gradskih hotela. (ako ne kategorijom a makar izgledom)
Meni se generalno ne dopada takva praksa, pogotovu ako se ovako olako i nekriticki odobrava, jer su zgrade kakave jesu slika i prilika svog vremena, te takve treba da ostanu.
U Beogradu postoji onoliko zgrada koje nisu uskladjene visinom sa susednim, jer su davno podignute i opstale, sto ne znaci da ih treba rusiti ili nadzidjivati. Naravno, u zavisnosti o kojoj zgradi je rec.
Ako je, recimo, "Dom Vukove zaduzbine" na Terazijama negde u rangu "Hotela Petrograd" po znamenitosti da li to znaci da je legitimno da i nju povecaju za dva, tri sprata? Ja mislim da ne.

Kombinovanje sa modernim objektima (kao u slucaju starog mlina) je vec druga prica.
 
Драгче, постоји сасвим реална могућност да је пројекат надзиђивања био испланиран и урађен још пре Другог светског рата али због истог није изведен. Тај пројекат је само наслеђен и ажуриран.

Као што Реља написа, већина старих зграда по Београду и јесте недзиђавана како је град растао и економија саме државе.
 
Vrh