Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Mala digresija (u Bosni):
Nisi učestvovao i nema fasade
bosna.jpg

http://www.bug.ba/nisi-ucestvovao-i-nema-fasade.html
 
Po nekim tekstovima što sam čitao (sad ne mogu da nađem izvor) potrebno je prvo potvrda Zavoda za zaštitu spomenika da u pitanju nije zaštićeni objekat, pa onda i dozvola od Opštine ili Stambenog.

Ponavljam da mi je majstor rekao je dovoljno da skupština stanara njih zove (građevenisko preduzeće) i da ne treba ništa od Opštine. Sa obzirom kojom brzinom inspektori izlaze na teren, verovatno bi se fasada završila, pa da vidim onda tu odluku kojom bi se naložilo skidanje iste i vraćanje u pređašnje stanje.

Ja sam poslao mejl Stambenom gde sam ih pitao za proceduru, ali mi nisu ništa odgovorili.
 
Ako je zgrada u sistemu stambenog i ako hocete da koristite pare koje mozda imate akumulirane na racunu kod stambenog , onda se on i mjesaju raspisuju tender oni biraju izvodjaca po obicaju najskuplju ponudu , naj losiju , da mogu da se ugrade , posto su oni procenat preduzece
 
Otvaraju nešto novo u Ulici Nikole Spasića, nadam se da to ne znači povratak nepropisnog parkiranja u ovoj pešačkoj ulici, što je sa prethodnim korisnicima bilo slučaj svakog vikenda.

Boja za fasadu je, kao što se vidi na fotki, jezivo drečava žuta, a veliki mural navijačke grupe nikako da operu...

Takođe, lep je dan danas u Beogradu :)

2ee05d0d5ef6d022feb1ed3ef72a30c1.jpg


Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
milos.tro":2thu7zro je napisao(la):
Mala digresija (u Bosni):
Nisi učestvovao i nema fasade
bosna.jpg

Fora je što u ovom slučaju, za stanare spratova iznad i ispod nova izolacija nema 100% efikasnost jer postoji tkz. "termički most" tj. hlađenje preko dela fasade koji nije urađen. :bash:
 
da, mislim da bi im se na duži rok isplatilo da podele tih par stotina eur razlike i da odrade i ovaj deo.
Ali verovatno je tip u stanu neki baskuz pa je i inat radio.
 
Ogroman jeste, ali je veliki gubitak toplote i na novoizgragjenim objektima.
Nikome ne pada na pamet da izolije terase i balkone, a oni preko ploce prenose temperaturu. Te termicke mostove gotovo svi investitori zanemaruju.
 
Ova narandzasta zgrada je u doboju ako se nevaram , mislim da ga je inspekicja ntejrala da se uradi nedostajuce parce
 
Oko ovih terasa, pa ja mislim da sada vode valjda računa o tome. Sećam se kada sam bio klinac da su terase u delu zgrada u 64. bloku između same terase i zida praktično bile spojene samo armaturama (možda nekim spojevima još nisam stručan a i sećam se kroz maglu), a veći deo ovo međuprostora prostora prakično prazan, a kod jednog komsije ispunjen i starim novinama :) Ne znam da li je sam nagurao ili ostavili majstori. Ovo su otkrile komšije ispod kada su radile zastakljivanje terase i nešto mazale oko plafona i krenula da otpada dlet masa ili malter koji je prikrivao ovaj razmak uz sam zid od sobe.
 
milos.tro":ac8imq2s je napisao(la):
Mala digresija (u Bosni):
Nisi učestvovao i nema fasade
Ma kakva Bosna, mnogo bliže u Jerkoviću ima dosta ovakvih fasada. Negde nisu mogli ni da se dogovore oko boje, pa je svako bojio fasadu različito :kafa:
 
21c8098aafec318492c65e148c3c3713.jpg

49e47d412613c7ee035eeab92e51c1c6.jpg

465532fc204ad804c68f8ce328452609.jpg

65ed216b4b4b9a127bd61c6608067283.jpg

4f81422b6c18318c62a0c84d8c78ac58.jpg

Sta mislite o rekonstrukciji fasada Londona, beogradskog brodarskog, hotela Slavije, instituta ivo lole ribar, zgrade dunav osiguranja...
 
Da, te socijalisticke zgrade, da ih tako nazovem, su pravljene, manje vise, sve na isti kalup, imaju isti ili slican patern, barem spolja gledano.

Mislim da ne moraju da budu uvek tako dosadne, blago receno,
arhitektura soc. realizma danas posmatrano jeste velikim delom brutalna,
ali i otvara veliki prostor i slobodu za kreativnost i eksperimentisanje, kao cist list papira.
Ne samo okaciti novo staklo na njih, vec se malo igrati sa povrsinama,
u ovim slucajevima je cak i kich dozvoljen, jer je i kich bolji od ovog kako je sada.
Takodje bi bilo zanimljivo raditi sa oblicima na krovovima, np. u slucaju hotela slavija.
delovala bi mnogo drugacije ne samo kada bi se uradilo nesto sa fasadom, vec kada bi, recimo, dobila spicasti vrh ili tako nesto.

Meni se zgrada 'londona' i 'ive lole ribara' dopadaju na svoj nacin.
bilo bi interesantno da raskrsnica kod londona podseca na piccadilly circus u londonu,
konkretno na ovu zgradu:
http://cached.imagescaler.hbpl.co.uk/re ... B40EE3.jpg

Kod zgrade instututa iva lole ribara mi nije zgrada toliko problematicna koliko objekat iza same zgrade, kada bi se srusio dobili bi trg sa pogledaom na univerzitetsku biblioteku.
http://binged.it/1FWOUOr
 
Niđe veze sa soc-realizmom! Ovakvih zgrada ima gomila po Zapadnoj Evropi, jedini problem primera takve moderne arhitekture u nas je loše održavanje.
 
Da nije spojnjih jedinica split-sistema okačenih spolja, izgledale bi kao i poslovne zgrade izgrađene u zapadnoj Evropi tokom 1950-tih i 60-tih. To što ova narušava pogled niz Nemanjinu i pogled sa novobeogradske strane svojim gabaritima, to je već druga priča.
Ono što se meni dopada kod zgrada iz tog perioda su nadstešnice i kolonade kod uličnih izloga i lokala, nešto što je kod nas napušteno usled opšteg grabeža za što većim brojem kvadrata...
 
Za paltu jadran je zeks odvno uradio modernizaciju fasade , mislim i za lolin institut ,mislim da su u temi paralelni beograd u relaksu
 
Homer Jay":3c5i552l je napisao(la):
Niđe veze sa soc-realizmom! Ovakvih zgrada ima gomila po Zapadnoj Evropi, jedini problem primera takve moderne arhitekture u nas je loše održavanje.
drum1":3c5i552l je napisao(la):
Drakche":3c5i552l je napisao(la):
Da, te socijalisticke zgrade, da ih tako nazovem......

Dragce pogledaj dve strane ranije diskusiju o nepravilno tzv soc realizmu

viewtopic.php?p=305620#p305620

ok ok, pogresio sam, nazvao sam ih tako zbog toga sto navedene zgrade imaju odredjenu slicnost, a gradjene su u socijalizmu u jednom periodu. Poenta mi je bila u resenjima, a ne u kategorizaciji.

Mislio sam na taj tipicni patern prozora i kvadrata ispod prozora kao dela fasade koji se kod nas ponavlja kod onoliko zgrada (kod svih navedenih od castelbianca), kao np. kod zgrade dunav osiguranja i hotela slavija:
http://images2.kurir.rs/slika-900x608/d ... 545455.jpg
http://static.panoramio.com/photos/large/8270189.jpg

Tu nema bas previse prostora za 'igru' u slucaju rekonstrukcije.
Klasicno resenje zastakljivanjem definitivno cini da zgrada deluje svezije, ali je resenje dosadno,
kao kod zgrade 'usce' tj. nekadasnje CK.
http://unkool.files.wordpress.com/2009/03/24q1duw.jpg
 
Dejan011":ppquxfd5 je napisao(la):
Гага":ppquxfd5 je napisao(la):
Ако имаш неке слике, постави их
Nemam slike, ali kad budem išao u svoj stari kraj napraviću obavezno.
Mada može i na street view da se vidi
https://www.google.rs/maps/@44.7698922, ... !2e0?hl=sr
Evo je jedna zgrada sa 4 nijanse žute boje na fasadi
https://www.google.rs/maps/@44.7693058, ... !2e0?hl=sr
Хвала Дејане, плусићћћ.
Сасвим довољно да се види како то ружно изгледа. Ова друга слика зграде са свим могућим жутим нијансама, изгледа као да су се комшије посвађале па свако намерно бојио у другу нијасну, чак и на истом спрату :p
 
Za zgradu Dunav osiguranja sam vec pisao na temi rekonstrukcija trga. Ceka se taj zakon o osiguranju koji je prolongiran zbog socijalista. Dunav se prodaje Allianz-u. Oni ce ili da prodaju i tu i zgradu u Vasinoj, pa da zidaju novu poslovnu zgradu na Nbgu pozamasnog gabarita ili da ih obe rekonstruisu. To znam jer sam radio u Graweu pa vam eto prenosim i neke informacije od urbanistickog znacaja. Takodje vezano za Hotel Slaviju rece mi drug iz agencije za privatizaciju da je jedan tender vec bio neuspesan, odlozen ili sta vec. Novi vlasnik bi bas morao da se otvori kako bi sredio to zdanje. Za ostale objekte koje.sam okacio nebznam u cijem su nadlestvu i vlasnistvu.
 
Radulović je nedavno objavio spisak kompanija koje su poslale pisma o zainteresovanosti za privatizaciju 502 preduzeća u Srbiji, i evo šta stoji za Slaviju:

Pisma o zainteresovanosti za Slavija hotele poslali su Elenilto grup iz Velike Britanije, Roberts Marshall representing Hilton hotels, MK grupa i još 10 investitora.

Valjda će bar jedan od tih 13 potencijalnih kupaca da da i konkretnu ponudu.
 
Vrh