Šta je novo?

Фасаде / Fasade

тако делује, ваљда би неко приметио скеле до сад ... а шарени су доста иначе... ово делује баш уједначено
 
Meni jdeluje kao svjeze nemora skele klasicnaa da se koristi vec ona koja se spusta sa uzeta
 
direktor":35kya4ru je napisao(la):
Meni jdeluje kao svjeze nemora skele klasicnaa da se koristi vec ona koja se spusta sa uzeta

Nije bilo nikakve skele. Prosle nedelje, dvojica alpinista sa uzeta visila i farbala.
 
varos kapija":25xup9bx je napisao(la):
direktor":25xup9bx je napisao(la):
Meni jdeluje kao svjeze nemora skele klasicnaa da se koristi vec ona koja se spusta sa uzeta

Nije bilo nikakve skele. Prosle nedelje, dvojica alpinista sa uzeta visila i farbala.

Jedan od momaka na užetu je moj školski, pa svako ko je prijatelj sa njim na fcb ima insajderski info;):

104476338955337704575953.jpg
 
Lepo su je osvežili! Još samo kada svaka terasa ne bi vodila svoju politiku, soliter bi odlično izgledao.
 
Ja ne znam čemu služi farbanje ove fasade, zar ona nije od fasadne cigle ili onih sitnih plocica?
 
DusanBG":i664kilj je napisao(la):
Ja ne znam čemu služi farbanje ove fasade, zar ona nije od fasadne cigle ili onih sitnih plocica?

служи да за мале паре изгледа пристојно, на средњи рок.
 
Nije ni od fasadne cigle niti od fasadnih plocica , vec samo malterisano pa sad osvjezeno bojom
 
direktor":a564oqkl je napisao(la):
Je li ovaj soliter dobijo novu fasadu ili se meni cini jedan od 6 kaplara

dsc01963.jpg

Јесте. Тај солитер је имао проблем са фасадом дуги низ година... Отпадали су делићи фасаде и биле су „беле“ флеке...
 
ja sam iskreno oduševljen.
Ovo znači da za male pare i veći deo NBG može da izgleda drastično bolje.

Žao mi je samo što se tu nije ubacila i neka izolacija, ali šta je tu je.
 
drum1":3gcnzskj je napisao(la):
DusanBG":3gcnzskj je napisao(la):
Ja ne znam čemu služi farbanje ove fasade, zar ona nije od fasadne cigle ili onih sitnih plocica?

служи да за мале паре изгледа пристојно, на средњи рок.

Da je od fasadne cigle ne bi služilo ničemu. Ova zgrada onda nije, mislim da bar tri od jesu, posto nisu svi isti.

Što se tiče ostatka NBG, naravno da bi pola blokova moglo da se ofarba i izgledali bi kao novi, a usput bi značilo nešto i u hidroizolaciji. Blokovi 61-64 su uglavnom od betonskih elemenata i na njima bi se odmah video pomak kada bi se prefarbali, plus ne bi bili šareni od zaptivnih masa koje ljudi sada koriste da zapuše rupe gde ulazi voda.

Za termoizloaciju se već zahteva malo više radova.
 
direktor":1f7ka3qu je napisao(la):
imag0104.jpg

sa ssc od loleribara

Охоо. баш лепо!

Да ли су то вратили стари грб?? Ако је тако скидам капу за историјску доследност и непристрасност!! То сам још само код Руса видео.

http://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_ar ... h_Republic

мислим на Large coat of arms of Czechoslovakia (1918-1939)
 
mekbejn":3i1xb8b5 je napisao(la):
ja sam iskreno oduševljen.
Ovo znači da za male pare i veći deo NBG može da izgleda drastično bolje.

Žao mi je samo što se tu nije ubacila i neka izolacija, ali šta je tu je.

Ne verujem da je za male pare. Ta zgrada dobija finu kintu od reklame na vrhu.

Naravno, prvo treba da se stanari slože i daju pare ako nemaju neke druge prihode.
 
ok, to su relativno male pare, možda je mnogo zbirno, ali u slučaju reklame i / ili kada stanari svi daju po nešto, verujem da ne izađe puno po stanu.
 
Ono sto soliterima na NBG fali je mnogo vise od sveze fasade.
 
Problem sa fasadama je u stvari problem sa psihologijom.
Kako u glavama vlasnika da pomiris da za stan koji dobise na poklon (platise 10-100DM) sada treba da skupe nekoliko puta vecu sumu samo za obnovu fasade?
Jednostavno, velika vecina njih jos nije svesna da su pored stana suvlasnici cele zgrade, sto podrazumeva i odrzavanje iste.
Dodati na to i opste prihvacenu praksu u nas da tekuce odrzavanje ne postoji u praksi gotovo nigde i imamo 2 odlicna faktora koji rezultiraju ovakvim tuznim stanjem.

Imao sam priliku da nekoliko puta po Becu detaljno obidjem stambene objekte gradjene od pocetka do sredine proslog veka. Verujte mi da je kvalitet gradnje tih objekata isti , ako ne i losiji od onoga sto se u istom periodu gradilo kod nas. Ali kada prodjete ulicom ili udjete u neku od tih zgrade, necete steci takav utisak, iz prostog razloga jer se sve redovno odrzava i popravlja.
 
U svim evropskim gradovima u kojima sam bio uvek sam video gomilu fasada koje se sređuju. Ne pričam o starim zgradama koje sve izgledaju kao da su juče sređene, nego o stambenim blokovima.

Ne znam ko to tamo plaća, ali kao što laki72 kaže stanari nikako da shvate da su i fasada i hodnici i lift njihova nadležnost. Svi gledaju samo svoje zidove.

Navikli smo na period kad je to neko drugi održavao.
 
možda bi mogla da se ubaci stavka u info stanu fasada.

stanari bi to plaćali, a obaveza grada bi bila da na određeno vreme osveži/obnovi fasadu.
 
Narodnih heroja 38 (zgrada gde je Doktor Ristić)
3cfb8859f9c957f9538db76661431dd3.jpg


a4cfc2a3317d3f3b3a48463dc7a2c380.jpg


Zanimljivo da sada samo srednji deo zgrade (gde je glavni ulaz u dom zdravlja i laboratoriju) nije sredio fasadu (možda je to sledeće).

Poslato sa telefona
 
A sta je ovo svako svoj dio bojom koju on hoce , a neko nece nista , strasno
 
direktor":24o57p68 je napisao(la):
Wuxa;117826931 je napisao(la):
Kneginje Zorke, Vracar, jedna prekoputa druge:

2r73wcg.jpg



wuxa sa ssc


Odvratno, posebno odvratno, nisu dostojni ni kućicu za psa da naprave (uz svo poštovanje prema životinjama)!

Neuko, nepismeno, uništena je unepovrat filigranski precizna struktura fasade ove vrlo važne zgrade beogradskog modernizma gde su različite površine obrađene u različitim materijalima.


Sve što sada imamo je ogavni moleraj polupismenih "majstora" i njihovih već potpuno nepismenih nalogodavaca.


Pride je fasada bila sasvim očuvana, bez trunke potrebe da se ovako divljačkom metodom "obnavlja"... ovaj materijal je večit i neuništiv i mogao se lako obnoviti mehaničkim uklanjanjem skrame atmosferskih naslaga...


9kauz6.jpg



Da li će se na ovome zaustaviti ovo vandalsko divljanje po svemu iole vrednom što nam je ostalo od ovog jadnog i izmučenog grada?

Neće...
 
mmilovanpm":2oygzi57 je napisao(la):
[bez trunke potrebe da se ovako divljačkom metodom "obnavlja"...

Da li će se na ovome zaustaviti ovo vandalsko divljanje po svemu iole vrednom što nam je ostalo od ovog jadnog i izmučenog grada? Neće...

Naravno da nece , jednog dana kad ,,dodju,, parice
tek onda ce se ,,igrati,, sa fasadama
sve u skladu sa povecanjem energetske efikasnosti ... :)
 
boca-ica":256w38gt je napisao(la):
mmilovanpm":256w38gt je napisao(la):
[bez trunke potrebe da se ovako divljačkom metodom "obnavlja"...

Da li će se na ovome zaustaviti ovo vandalsko divljanje po svemu iole vrednom što nam je ostalo od ovog jadnog i izmučenog grada? Neće...

Naravno da nece , jednog dana kad ,,dodju,, parice
tek onda ce se ,,igrati,, sa fasadama
sve u skladu sa povecanjem energetske efikasnosti ... :)

To se, na nesreću već desilo na par mesta u gradu gde su izlepili svoj smrdljivi stiropor i izmislili šta god im je palo na pamet... Jedan od takvih primera je u Cara Nikolaja (14. decembra), malo više one škole kod ugla sa Radoslava Grujića (Božidara Adžije), ali niz primera je opšte vidljiv...
 
Vrh