Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Obnovljena fasada u Admirala Geprata 15


obnovljena-fasada-zgrade-u-admirala-geprata-1346239419-202984.jpg


Završeni su radovi na revitalizaciji fasade zgrade u Admirala Geprata 15. Radovi na obnovi fasade finansirani su sredstvima iz gradskog budžeta.

Ovaj objekat izgrađen je 1928. godine po projektu arhitekte Franje Urbana, u duhu akademizma.
Nalazi se u okviru celine „Stari Beograd” i uživa status prethodne zaštite.

http://www.kurir-info.rs/obnovljena-fasada-u-admirala-geprata-15-clanak-385944
 
Malo ženstvenije boje, :) dobro nije loše samo malo bode oči ova zgrada levo koja je očigledno nadzidana ako se nevaram.
 
Ma pitanje je dal ovo uopšte slika sadašnjeg izgleda fasade ili je kurir ubacio neku od ranije, jer vidim da na blicu nema slike za ovu vest.
 
Čuo sam da su montirali skele na fasadi zgrade do Narodnog muzeja u Čika Ljubinoj.
 
Ovo bi super izgledalo u NS-u, za Beograd mi je malo... nekako... Roze - belo zgrada u ulici u kojoj je sve ostalo braon... :/
 
EricNBGD":3otq470s je napisao(la):
Ovo bi super izgledalo u NS-u, za Beograd mi je malo... nekako... Roze - belo zgrada u ulici u kojoj je sve ostalo braon... :/

I meni se tako ucinilo na prvi mah a onda pomislim, pa sto malo ne kritikujemo to sve ostalo sivo i braon?
 
da dodam da sam i ja hteo da spomenem kombinaciju boja, al rekoh ajd neću da budem negativan možda ovu kombinaciju nisam imao prilike da viđam često i vremenom će mi se dopasti.
 
JohnyBgood":3en8f3l3 je napisao(la):
EricNBGD":3en8f3l3 je napisao(la):
Ovo bi super izgledalo u NS-u, za Beograd mi je malo... nekako... Roze - belo zgrada u ulici u kojoj je sve ostalo braon... :/

I meni se tako ucinilo na prvi mah a onda pomislim, pa sto malo ne kritikujemo to sve ostalo sivo i braon?

Istina, istina :)

Boli samo što znamo da će one ostati sivo/braon još neko duže vreme, pa su bar mogli da pokušaju da se uklope. Sa druge strane, sve i da je u Knezu, i dalje mislim da ne išla ni uz šta, sem možda uz onaj polavi sladoled od Gradske biblioteke :D. Sa druge strane, super bi izgledala na Trgu Slobode.
 
Mene samo zanima da li je originalna boja bila takva. Ako jeste, nema zamerke. Ali, nešto mi ne ide ta boja sa tim vremenom....
 
мени боја дречи мало...и ако је била првобитна таква, нема замерке, слажем се са СТФ. међутим временом ће избледети, добиће патину па ће бити, надам се умеренија.
 
Koja god da je boja bila nekada, to se danas ne moze autenticno postici, a i da moze pitanje je koliko to ima smisla u dodiru sa okolinom. Rekonstruisane stare zgrade je najbolje ofarbati u belo, sa eventualno jednom nijansom sive, ili samo ocistiti fasadu od cadji ako je dobro ocuvana.
 
Što se centra grada tiče,dve fasade koje su alarmantne sa obnovu sa Palata Albanija i Jugoeksport..možete dobro pogledati te fasade danju.. :kafa:
 
Jedna od kuca blizu "sinagoge" u Zemunu. U Tosinom bunaru, se renovira. Koliko sam video zadrzace ukrase koji su bili na istoj.
 
2012":3kmczb4h je napisao(la):
Što se centra grada tiče,dve fasade koje su alarmantne sa obnovu sa Palata Albanija i Jugoeksport..možete dobro pogledati te fasade danju.. :kafa:

Što se tiče Palate Albanija, mislim da bi možda najbolje rešenje bilo da se dodaju barem još tri sprata i da se onda sredi fasada. To su neke moje puste želje. ;)

Sećam se da sam pročitao negde da su ploče na Palati Albanija bile zelenkaste boje, koliko je to istina ne znam. Ali činjenica je da je zgrada oštećenja u drugom svetskom ratu, možda su ih tada zamenili.
 
I ja sam uvek zamisljao kako bi bilo dobro da je malo vislja... E sad da li konstrukcija moze da podnese tri nova sprata...
 
*tesko da moze da bude vislja, moze samo da bude visa* :D

Inace koliko ja znam po prvobitnom projektu Albanija je trebala da ima jos 4 sprata, valjda je izgradnja prekinuta zbog pocetka rata. Tako sam barem procitao na nekom od foruma, mozda i ovde. Slazem se i ja da joj treba rekonstrukcija, a prvo da se posklanjaju klime sa iste i zabrani postavljanje istih.
 
не могу да се сетим где смо тачно причали о степеницама Музеја Николе Тесле


Сликано 31.07.2012

2012-08-31-280.jpg


2012-08-31-281.jpg
 
Isto!
Da li neko zna kakva je bila originalna kolor-sema?
Takodje, primetite kako korsnje danas zaklanjaju fasadu u odnosu na staru fotku, gde ona brosto bljesti, iako je b/w.
 
Radi se o zgradi kod crvenog pevca, krošnje drveta pogotovo leti zaklanjaju dobar deo zgrade što imajući u vidu u kakvom se lošem stanju nalazi i nije tako loše ali ako se sete i renoviraju je nadam se da će onda skratiti malo to drveće.


9506240.jpg
 
Vrh