Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Угао Таковске и Џорџа Вашингтона.

photo0161d.jpg


photo0162ll.jpg
 
Dobro je , bar na udarnim raskrsnicama da urede fasade
@Pedja_Nbg
+1 :)
 
Kad li ce celokupna Karadjordjeva da dodje na red, nema urgentnije lokacije u starom delu.
 
jlaki":2mju72ml je napisao(la):
Hm, možda bi bilo bolje da su je u belo ofarbali, a ne u tu krem, bolje bi se uklopila sa ovom srpsko vizantijskom pored

I ja cesto na ovo pomislim, ako je BEOgrad, vise fasada bi zaista trebalo da bude belo. Zelene povrsine, plave reke, i BELE zgrade :D ... naravno ne dogmatski ali da ih bar bude kriticna masa.
 
Ono sto je potrebno jeste zakon koji ce regulisati odrzavanje fasada sto bi postalo jedna od stavki na ulpatnicama infostan-a,a deo novca bi mogao da obezbedi i grad tako da bi smo za 5 do 7 godina imali znacajno bolje stanje...
@ Nebojsa tek po izgradnji mosta Zemun-Borca i izmestanju teretnog saobracaja iz Karadjordjeve ulice pristupice se rekonstrukciji fasada,pa cemo ponovo "otkriti" jednu od najlepsih ulica u Beogradu :D
 
Ne slažem se sa novom stavkom infostana, ti računi su i tako već preveliki.
 
Preveliki su zato sto se grejanje naplacuje "preko kolena" a ne po utrosku....Ako imas bolju ideju za finansiranje rekonstrukcija fasada slusam te.... :)
 
Moze kombinovano 1.30%stanari 30%opstina 40%gradi
2.30%infostan od pare koje mu se uplacuju za odrzavanje zgrade svaka zgrada treba da ima svoj racun kod infostana na kojem se gomilaju sredstva od te zgrade mnogi to neznaju
30% stanari 40% od iznajmljivanja reklamnog prostora na skeli tokom rekonstrukcije koja obicno traje 12 mjeseci to se vec primjenjuje u svijetu nije novost samo treba pogledati sta rade drugi i prilagoditi.
3.nadogradnja pa investitor da uradi fasadu u zamjenu ima infostan taj sistem
4.kombinovanje svega navedenog slobodno dopisite
 
Infostan je reket koga treba rasturiti. U toj sumi stavki i racuna je nekim "odabranima" jako dobro, a grad nam izgleda kako izgleda, ne od juce nego DECENIJAMA. O pokusavanju istoga u ocekivanju drugog rezultata je valjda Ajnstajn jos odavno rekao sve sto treba.

PS Zivo me zanima da li je IKADA u istoriji "Infostana" neki zaposleni dao ostavku da bi otisao na neko bolje mesto ili poziciju negde drugde? Cisto sumnjam. One sto naplacuju putarinu na autoputu i radili bi i prekovremeno do besvesti (pitam se zasto :/ ) bar s vremena na vreme neko provali. Ovi u "Infostanu" ne moraju ni da se trude da rade prekovremeno, njima ne kaplje nego tece u potocima radili-ne-radili. Svi znaju da je u Srbiji najveci problem NAPLATITI neki posao, uslugu, proizvod. U "Infostan" se svakog meseca sliva "ziva lova" i tu je centar svekolike ekonomske moci. Prvo treba sve barakude i reketase namiriti, onda neku crkavicu zaposlenima u javnim preduzecima, a za neko odrzavanje "sta ostane". Uglavnom pred neke izbore, pa onda Jovo-na-novo, sa istim reketasima, ekipom, i naravno "Infostanom" i drugim reketaskim semama.
 
Očigledno ništa, sklonili su sve skele i materijal, mogu se videti radovi na unutrašnjosti ovog dela zgrade, ali je ruševina još uvek ostavljena.
 
jlaki":5vhlottl je napisao(la):
Valjda zato što je samo to zgrada Rudarskog faksa, a ostatak nije?

Mene tu najviše od svega nervira onaj idiotski plato sa preglomaznim i čudnim stepeništem čija je i okolina potpuno retardirano organizovana. I za pešake je nenormalna, a ja kao biciklista moram da siđem sa bicikla tu koliki stepenik sa trotoara postoji.

6Adge.jpg

Odgovor Palilule na prijavu:

Vaš predlog ćemo uvrstiti u plan za ovu godinu, a očekujemo da se plato rekonstruiše to početka leta ove godine.

Kontakt centar
GO Palilula
 
the best komentar of Марина sa direktorovog linka
,, Наравно ово се дешава свуда у свету. Ираку, Авганистану, Албанији итд. . . . ,,

Marini pozivnica , za pristup BB na temi fasade :laugh: :kk:
 
Rekoše u 7 BG Dana da se radi plan osvetljavanja nekih fasada u gradu, naveli su SANU, Narodno Pozorište, Dom Jevrejske opštine, Bajrakli džamiju. Vala dobro su se setili za NP... Zajedno sa rekonstrukcijom trga i narodnog muzeja, da konačno zaliči na trg.
 
Ne znam, mislim da nisu moji, mada imaju slične kombinezone :D

picture-020.jpg
 
praguc":2gf6vjp8 je napisao(la):
Rekoše u 7 BG Dana da se radi plan osvetljavanja nekih fasada u gradu, naveli su SANU, Narodno Pozorište, Dom Jevrejske opštine, Bajrakli džamiju. Vala dobro su se setili za NP... Zajedno sa rekonstrukcijom trga i narodnog muzeja, da konačno zaliči na trg.


Ne razumem? Pa i Narodno pozorište i Akademija imaju fasadnu rasvetu dugi niz godina. Doduše, na SANU su verovatno pregorele lampe a niko ih nije zamenio... lud zbunjenog
 
Grad treba konačno da krene u rekonstrukciju fasade Arene Beograd i Sava Centra+sređivanje izolacije i fasade solitera.. :kafa:
 
O_o šta nije u redu sa arenom?

Ja imam zamerku za SANU, zašto onaj vitraž nije osvetljen iznutra, odnosno zašto ne svetli konstantno? Video sam jednom i PRELEP je.
 
Pa kontam da se poboljša rasveta, pošto realno ne znam jel ste primetili ali rasveta na Narodnom više ne radi nego radi, a na SANU rasvetu čine 2,3 reflektora koja su nakačena na zgradu preko puta i osvetljavaju je celu.. A valjda sad hoće da je osvetle onako "detaljno"
 
Te поменуте расвете су застареле, поцркале, и троше много струје.

Вероватно треба да се замене ЛЕД-ом.
 
Vrh