Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Apel: Izbegavajte kretanje u blizini zgrade Muzeja u Resavskoj - pada fasada

Deo fasade sa zgrade u Resavskoj 40b, koja je 2006. predata Gradu Beogradu za potrebe Muzeja grada Beograda, obrušio se 27. januara oko 19 sati na automobil koji je bio parkiran ispred zgrade. Tom prilikom niko nije povređen, a u saopštenju Muzeja stoji apel da građani u cilju sopstvene bezbednosti prate signalizaciju u Nemanjinoj, Resavskoj i Birčaninovoj i izbegavaju kretanje u blizini objekta.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/30...lizini-zgrade-Muzeja-u-Resavskoj--pada-fasada
 
Zadnji put kada sam prolazio pored beogradske arene, a to je bilo pre nekoliko nedelja primetio sam da je fasada, tj. da su ploče kojima je obložena fasada ispucale.
 
Зграда САНУ је сигурно најлепше београдско здање...и заслужује много лепше и квалитетније осветљење него ово данас...само се надам да неће бити кича!
 
Vračar dobio nove fasade za lepši izgled

M. Raković | 05. 03. 2012. - 23:03h | Komentara: 0
U svečanoj sali opštine Vračar večeras je obeležen uspešan završetak projekta “Da lepše izgleda” u kome je rekonstruisano više od sto fasada i ulaza u stambene zgrade. Sredstva koja su bila na raspolaganju su obezbeđena iz budžeta opštine, ali su i stanari svojim ličnim trudom i sredstvima doprineli realizovanju plana.

Opština Vračar, pored toga što se pokazala kao uspešan partner u prethodnom periodu, nastavlja sa istim projektom. Pored dva konkursa koji su već završeni, a planovi realizovani, u toku je razmatranje novih 200 zahteva, od kojih je 50 već usvojeno.

U realizovanju ovog projekta podjednako su bili uključeni Branimir Kuzmanović, predsednik opštine Vračar i stanari zgrada koje su bile u planu rekonstrukcije.

- Nije bilo lako organizovati ovakvu akciju, a dobra volja stanara bila je presudna da se ovaj deo Beograda učini lepšim za život-rekao je Aleksandar Jovanović, pomoćnik predsednika opštine Vračar.

Izvor: Blic
 
Rekonstrukcija dvorišnog dela fasade na Terazijama 35 pri kraju:

fotografija0099.jpg


Ostaje samo deo sa strane, ne znam da li će to raditi...
 
Danas su skinute skele do nivoa kamenog dela fasade. predpostavljam da ce to da peskiraju. da li je u planu bilo i osvetljivanje fasade? zivim tacno preko puta nje i tek sada sam uvideo koliko je zgrada zaista lepa te bi bila steta da takav dragulj ostane u mraku.
 
VAU! Zamislite kada bi ceo potez Kalemegdan-Slavija skockali fasade.. :shok:
 
Коначно да је заврше. Баш лепо да је обновљена, мада је била ок и пре тога, само прљава. Мада је мени безвезе када тај вештачки камен или како се зове тај цемент тако офарбају...много је лепше када остане тако у оригиналу, као што је Влада нпр...и као што су Суд у Немањиној офарбали (у ону непримерену боју).

Него, је л то "Асикурациони Ђенерали" обојено другачије од "Assqurazioni Generali" ?
 
Ово ми не изгледа као да је кречено, него да је коришћена техника као и код обнове зграде скупштине.
 
Pa to je puc stara fasada je obijena skroz zatim nanesen novi malter sa bojom tj pus tehnika :vops:
 
mekbejn":3vkftnhj je napisao(la):
Rekonstrukcija dvorišnog dela fasade na Terazijama 35 pri kraju:

fotografija0099.jpg


Ostaje samo deo sa strane, ne znam da li će to raditi...

Super je sto su sredili unutrasnju fasadu koje tako retko rade pri rekonstrukcijama (i pri tome su je jos dodavali detalje na ivicama - sto je za svaku pohvalu) - ali stvarno mi nije jasno da su ostavili bocnu fasadu nesredjenu a ona tako dominira iz Kralja Milana... Znam da sam dosadan sa time - ali mi nikako nije jasno zar ne postoji bar neka obaveza da se zabatni zidovi na neki nacin srede? Posto su zgrade u Beogradu visinski nejednake, prakticno 30-40 % ulicne vizure upropaste bas oni. Cak i pored sredjenih fasada...
 
Ne samo da nisi dosadan nego imas pravo 100%, i na ovome TREBA insistirati. I meni ide na nerve aljkavost, ako ces nesto da sredis, sredi ga kako treba i do kraja. Na mnogim od tih zidova bih voleo da vidim i sulude/kreativne murale.
 
да...забати су на неки начин симбол Београда. било би дивно када би се сви средили и дали уметницима младим и старим да их осликају све у ширем језгру. али да буде сваки за себе и лепо уграђен у контекст и окружење.
 
Da pokrenemo inicijativu za neki mural na tom mestu. ja mislim da svi ti bočni zidovi Beograda zaslućuju murale. To se pokazalo kao baš dobro rešenje.
 
Opština Stari grad pomaže obnove fasada

Nakon programa tokom kojeg su popravljene 592 zgrade na teritoriji opštine Stari grad, ova opština najavila je i akciju "Zajedno za vašu fasadu" koja počinje u aprilu.

227235_skadarlija01-blic-dimitrije-goll-dimitrije-goll_f.jpg


Načelnik Uprave Gradske opštine Stari grad, Dejan Kovačević, pozvao je sve skupštine stanara iz opštine Stari grad da se prijave na konkurs, kako bi u narednom periodu što više fasada na prostoru ove opštine bilo renovirano.

- Obnova fasada nema samo estetski značaj jer fasade koje su u lošem stanju predstavljaju i opasnost, prvenstveno za stanare dotičnih zgrada, a potom i za sve ostale građane koje prolaze pored njih, rekao je Kovačević.

Prema njegovim rečima, Opština Stari grad ima vrlo darežljivu ponudu, s obzirom da će ona finansirati 80 odsto radova, dok će na savetu stanara biti da obezbedi preostalih 20 odsto.

Izvor: Blic
 
Aleluja! Nadam se da ce ovo bar neke stanare naterati da se organizuju sto ne moze da bude lose. Moramo da se naucimo da se nikada nista nece samo srediti i da mora sve da nas bude briga i kako nam izgleda ulaz, i lift, i da li radi interkom, i u kakvom je stanju fasada.

Jedino je "djavo uvek u detaljima". Zanima me KO ugovara ove poslove i bira izvodjace? Da ne bude da je sve to i tako preplaceno nekim politicki povezanim firmama pa mu ovo dodje kao 20% ekstra nekim reketasima koji su se i tako omastili.
 
jlaki":10wbcihr je napisao(la):
Da pokrenemo inicijativu za neki mural na tom mestu. ja mislim da svi ti bočni zidovi Beograda zaslućuju murale. To se pokazalo kao baš dobro rešenje.

Odmah preko puta ovog zabatnog zida je drugi z. zid druge zgrade (sa obe strane jednospratne kuce - isto tako nedavno sredjene) koji je oslikan muralom jos 80-tih... Kada se pesice ide od Terazija ka Slaviji bas izgleda super (iako je vec ispran od kise, sunca itd), ali zato kada se ide od Slavije ka Terazijama vidi se krs od ovog zida - a pogotovo ce se sada videti kada je fasada sredjena... Dodavanja murala i sa ove strane, kao i na mnogim drugam zgradama, bi doprinelo sarmu grada... Ali tesko takve akcije prolaze, prosto ne znam ni kako bi neko zapoceo sve to. Uvek sam se pitao zasto se Likovna ili Primenjena Akademija nikada nije usla u dogovore sa Opstinama koje bi davala najbazicnija sredstva tipa: skele, pare za boje itd... da se svako leto urade nekoliko zidova po gradu. Opstini to nije nikakav izdatak (da se ne lazemo), a studentima afirmaciju i super nacin da imaju izvedeno delo koje gleda ceo grad... Koliko se secam bilo je u par navrata takva akcija isto krajem 80-tih (cuveni mural kod Akademije), ali ne nesto preterano. Valjda tu niko ne zaradjuje, pa niko i nece da pogura celu stvar...
 
JohnyBgood":32b0lmal je napisao(la):
Aleluja! Nadam se da ce ovo bar neke stanare naterati da se organizuju sto ne moze da bude lose. Moramo da se naucimo da se nikada nista nece samo srediti i da mora sve da nas bude briga i kako nam izgleda ulaz, i lift, i da li radi interkom, i u kakvom je stanju fasada.

Jedino je "djavo uvek u detaljima". Zanima me KO ugovara ove poslove i bira izvodjace? Da ne bude da je sve to i tako preplaceno nekim politicki povezanim firmama pa mu ovo dodje kao 20% ekstra nekim reketasima koji su se i tako omastili.

Mrzim zapustene fasade po gradu, a jos vise mrzim jadno odradjene, prekrecene, isprskane predradne fasade u kajsija boji i to sve po fasadnoj plastici koja se skoro vise i ne primecuje... Znam da ce vecina reci da je bolje i tako, nego da pada pola fasade na trotoar - ali ja mislim da je u pitanju samo javasluk i upravo to - gorepomenuti polusumnjiv politicki "deal" - kao mi cemo vam za male pare srediti fasadu, zamazati oci i uzeti pare... Akcija je za svaku pohvalu, ali se stvarno mora povesti racuna ko to i kako radi.
 
Vrh