Šta je novo?

Телевизија (DVB-T, HD и друге технологије)

Naravno da ima DVB-C tjuner, kada godinama gledam kablovsku sa slicnom kartom. Imam probleme sa digitalnim kanalima koji mi stizu kablom.
 
djordje*******g":90mht12l je napisao(la):
Naravno da ima DVB-C tjuner, kada godinama gledam kablovsku sa slicnom kartom. Imam probleme sa digitalnim kanalima koji mi stizu kablom.

Većina kablovskih šalje signal u oba formata tj. klasičnom analognom (to što gledaš godinama) i od skoro digitalnom tj. DVB-C. Proveri specifikaciju tvoje revizije, ali za tu karticu piše ovo na sajtu Leadtek-a:

Supports HDTV/AC3 standard for high definition video and high quality audio experience (DVB-T reception only)

Znači, po ovome podržava samo DVB-T i to je standard koji se kod nas više ne koristi, a inače služi samo za over-the-air recepciju. Treba ti kartica koja podržava DVB-T2/DVB-C da bi mogao da gledaš digitalne zemaljske i kablovske kanale u Srbiji (uglavnom najnovije kartice).
 
Imam jedno pocetnicko pitanje.

Naime kuci imam IKOM kablovsku pa razmisljam o kupovini nekog LCD televizora verovatno 32inch. Imam standardni paket dok bi u slucaju kupovine novog tv-a uzeo i digitalni paket. Zanima me koja je rezolucija kanala u digitalnoj ponudi http://www.ikomline.net/digitalnatv/kanali.php?ug_id=1

Zanima me takodje da li se od kablovskog operatera dobija neki receiver ili je moguce direktno nakaciti kabl u novi tv koji moze naci te kanale bez receivera dodatnog. Zeleo bih da izbegnem dodatne uredjaje pored tv-a. Naravno da li je moguce sve kanale iz ponude videti bez receivera ili samo pojedine.

Naravno gledao bih da bude u pitanju neki smart tv 1080p
 
Igore i mene zanima bukvalno isto sto i tebe :) Samo sto ja imam izbor izmedju Targo telekoma i Postinog KDS...
 
Kod Ikoma osnovni paket je slobodan, dakle, potreban je samo TV sa DVB-C tjunerom, u tom slučaju dodatni risiver nije potreban. Za pay tv možda možeš od njih tražiti dodatni conax CAM, ako imaju tu opciju.

Послато са ST27i уз помоћ Тапатока
 
Mislim na digitalni signal koji se inace dodatno placa. Tu postoji par paketa osnovni digital i digital+. U situaciji kada uzmem oba paketa osnovni digital i digital+ da li signal mogu videti samo sa tv-om koji ima DVB-C?

Takodje zanima me koja je rezolucija slike na tom digitalnom signalu
 
Kod Ikoma ne treba dodatno plaćati za digitalni paket, to je provereno. Programi se emituju bez enkripcije. Rezolucija na većini kanala je standardna za SD 720x576 i ako imaju hd 1980x1080

Послато са ST27i уз помоћ Тапатока
 
Feanor":1yi7bo32 je napisao(la):
Igore i mene zanima bukvalno isto sto i tebe :) Samo sto ja imam izbor izmedju Targo telekoma i Postinog KDS...


Postin KDS je na Vidikovcu oko nove godine pustio digitalni paket DVB-C.
Paket nije zasticen - nije potrebna kartica za prijem. E sad dal ce to tako trajno ostati ili ne i dal je tako i na drugim lokacijama gde su oni operater zaista ne znam.
 
Pa sunce mu...
Pa...
Postoji zvanican logo firme, a umetnik opet uze lovu za genijalno dizajnersko resenje???
Jel majku vam ..., jel i sada kriv Tijanic???
E pa dosta je bilo.
Izvinjavam se sto idem u of, nek mi oproste admini, ali da vas obavestim da pocinje da se emituje "Dnevnik Kulture"
po ugledu na HRT-ovu emisiju - "Po ure kulture".
Prica sama po sebi je za pohvalu da to nije jos jedan projekat za bogacenje pojedinaca u jos uvek "javnom servisu gradjana Srbije"
I dok RTS muci muku da skrpi kraj sa krajem zbog fakticki nedefinisanog nacina finansiranja, nekoliko desetina povlascenih radi sta god pozeli uz mesecne varijabile (finansijske nagrade) u iznosu godisnje plate radnika koji svakodnevno emituju program.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Nema nista od kvalitetnih logotipa bez ozbiljnog javnog konkursa. Ovako je sve s' konca i konopca.
 
OK, slazem se, ali onda se ne dira postojeci logotip koji je na star skoro 20 godina i koji je i zvanican logo preduzeca.
RTS-Logo.jpg


logo-rts.gif



Jeste vec vremesan, ali je svakako bolji i prepoznatjiviji od ove sprdnje
posebno na satelitskom programu gde je u nastavku belog natpisa RTS crnim transparentnim slovima naposano SATELIT
ko ima mogucnost nek okaci screenshot ovog genijalnog resenja koje lici na tehnicku gresku :bash:
 
A zasto bi neko uzeo pare pretpostavljam da jeste ali zar rts nema svog dizajnera za razlictie potrebe spice ,najave ,odjave itd ,pa scenografe itd ,cujem da zajedno sistem RTS beograd ,novi sad i pristina ima oko 4500 zaposlenih
 
Ah, dragi moj direktore, zato sto to `zvezde` ne rade za platu. One `daju vizuelni identitet i umetnicki pecat` ovom programu :oops: :bash:

i dok radnik koji emituje program 8 sati, (iako je zbog prirode posla evropska praksa da to bude 6 sati)
sa trecinom nocnih smena radom nedeljom, praznikom itd, izgura mozda do 30.000din (sa prevozom i toplim obrokom), dotle nabedjene zvezde i zvezdice igraju krupne igre, a svaki posao im je `autorsko delo` koje se posebno `nagradjuje`.

Dok su bili svi zajedno (Novi sad, Pristina, Beograd, Emisiona tehnika) sistem RTS je imao preko 7000 zaposlenih.
Inace, Novi sad je izdvojen iz sistema RTS i sada je to RTV - Radio televizija Vojvodine.
Pristina, to je tek prica koja je totalno i pravno i fakticki neregulisana, ali da, RTS bez Vojvodine ima nesto preko 4000 zaposlenih, honorarno angazovanih i ugovoraca.
Pitate se kako?
Pa lako, eto za primer ima 2 JAZZ orkestra, Hor, Decji hor Kolibri, Simfonijski orkestar, 2 narodna orkestra...
Ima Sluzbu pretplate, iako je od nje nema svrhe jer drzava tolerise neplacanje, pa sudovi ne reaguju po tuzbama...
I ima more neradnika po redakcijama, sekretarice, sekretarovih sekretarica, Ima zvezde koje rade 1 emisiju sedmicno, al te zvezde ne idu same vec imaju svoju `svitu`.
Ima i zvezdu koja je pridosla sa B92 koja nije `izbacila` emisiju vise od godinu dana...
Svojevremeno pre 10-tak godina bile su 2 nezavisne revizorske kuce u RTS-u. gle cuda obe imale isti rezultat analize. jedna je bila delegacija BBC-a, a druga neka nezavisna poslata i placena od strane Saveta Evrope.
Gle cuda obe imale isti rezultat analize, Visak zaposlenih u RTS-u je oko 30%, ali manjak u odredjenim sektorima i do 50%. (proizvodnja i emitovanje)
Posle 4 kruga otpustanja i socijalnih programa koji su naravno bili linearni po sektorima (bez obzira na preporuke revizora) mi smo opet na skoro istom! :bash:
Bojim se da sledeci put kada bude lom u RTS-u, da ce taj lom praviti obespravljeni i ponizeni radnici, isti oni koji su 1999. dok su bombarderi leteli iznad Beograda, a tela nasih 16 nesrecnih kolega i dalje gorela ispod nas, spasavali tehniku i opremu da bi sistem kako tako opstao...
 
Ima i zvezdu koja je pridosla sa B92 koja nije `izbacila` emisiju vise od godinu dana... antonela riha koja je radila raspakivanje
Hvala na ovoj detaljnoj analizi
Jos jedna stvar koja me nervira nepostojanje svih emisjia na sajtu kao sto je trezor eto jer se moze ovima sto rade sajt bar sam tako obrazlozenje dobio
 
hvala za screenshot

Kanal RTS- Digital postoji od novembra 2008 godine, znaci nesto vise od 5 godina.
Inace i taj logo na Digitalu je katastrofalan jer pise PTC DIGITAL !!! Ista prica kao i PTC HD !!!
Pa ne mesa se cirilica i latinica.

Nisu logoi uradjeni kada i za RTS Digital. uradjeni su jesenas, mada kad sam ih video pomislio sam da me kolega iz grafike zeza.
Logo koji si dao u linku koji je uradio Pokemon je za nekoliko klasa bolji. Font i transparentnost kao i kerning su ispostovani za razliku od ove bede...
Ko bude imao priliku nek vidi tek kakva je katastrofa na satelitskom ... :bash:
 
Ma... ajde da nema primera na koje bi mogli da se ugledaju, nego niko nece da se iscima ni minut vise nego sto mora.

Dovoljno da su prosli holandskim paketom na Astri ili skandinavskim na Thoru i da naprave neku kombinaciju da imamo logo za desetku.

Jbg, usran do potoka ne stize, nikako...
 
Сестра је узела SBB D3GO, али нема тв који има HDMI улаз, али има лаптоп који има тај улаз. Јел могуће да се некако лаптоп повеже и користи као тв, док не купи бољи тв односно јел могуће користити екран лаптопа као тв?
 
Moguće na veeeoma malom broju laptopova. Mahom par high-end modela i modeli par proizvođača kojih nema kod nas. Možda da nabavi usb tv tuner koji ima hdmi port... ako postoji takav neki.

edit: Nek' pogleda da l' u specifikacijama tog laptopa piše da je hdmi output only ili ima input oznaku. Ako ima input oznaku, onda će verovatno moći. Možda zatrebaju i neki input drajveri, ali to možda.
 
Паа могуће, врвтно је погрешила :D углавном неки сбб д3__ и има HDMI кабл па сам мислио да може да се повеже јер нмже да гледа ништа јер је тв неодговарајући. Нема везе, барем ће убрзати куповину тв-а :lol:
Није такав, њен је мало шири и тањи. Можда и он има те улазе, али они су јој дали само хдми кабл
 
Ako ima konektore ove u boji, cena takvog kabla je 100-200 dinara. Skoro svaki tv danas podržava takve ulaze.

Послато са ST27i уз помоћ Тапатока
 
Vrh