Šta je novo?

Телевизија (DVB-T, HD и друге технологије)

A kako stoje stvari sa netom i pristupom serveru u tom slucaju?

I jos nesto - ima li neki TV da se uzme kod nas da je DVB-C/T2/S2 varijanta? Displej od 39-42 inca.

Do sada sam vidjao samo DVB-C/T/S2. Laki, ti si pominjao neki sa triple tunerom koji ima i S2 i T2?
 
Preko WiFi se kači na mrežu, a pristup serverima se može naći, naravno ko je snalažljiv. :p Skoro svi satelitski paketi se mogu gledati, sem nekih, od naših npr. TotalTV još uvek ne radi, dok Polaris i Digi rade.

laki72":p07cnx8p je napisao(la):
E za ovu karticu nisam znao. Kakva je podrska i kako se pokazala u radu?

Nisam siguran baš, podrška je bila dobra, ali problem ostaje sa kompatibilnošću sa nekim tv uređajima i niko ne grantuje da bi CAM radio.

Cena CAM-a je preko 100€ Za nešto manje para se može u Srbiji nabaviti Combo (DVB-C/T2/S2) prijemnik http://www.satshop.rs/index.php?id_prod ... er=product
 
RTS je posebna prica... Vecina stvari kod njih je naopaka.
 
Povećava se broj nacionalnih emitera

Beograd - Nakon što ovog meseca budemo saznali da li će dozvolu za emitovanje na nacionalnom nivou dobiti Nova.rs ili Kopernikus, Republička radiodifuzna agencija bi trebalo već početkom februara da raspiše novi konkurs za nacionalne frekvencije, jer 4. avgusta ističu osmogodišnje dozvole koje su dobili B92, Pink, Prva i Hepi. Naime, konkurs treba da se raspiše šest meseci pre isteka dozvole, a kako Danas saznaje, najverovatnije će javni poziv biti upućen za više od četiri nacionalna emitera.
***
Naš sagovornik iz telekomunikacija objašnjava za Danas da RRA najverovatnije više neće izdavati dozvole za analogno emitovanje, jer se u drugoj polovini ove godine očekuje završetak jednog dela procesa digitalizacije, odnosno trebalo bi da proradi neki od tri digitalna predajnika - multipleksa. Postojali su predlozi da se aktuelne dozvole nacionalnim emiterima produže za još šest meseci dok se ne završi digitalizacija, ali se od te odluke odustalo. Samim tim, RRA će u februaru raspisati konkurs za digitalne dozvole, a pošto će u digitalnom multipleksu biti više „prostora“, verovatno će se ovog puta dodeliti više od četiri, možda čak i deset novih dozvola.
Više na: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo...a.55.html?news_id=274328#sthash.kzBpEQaP.dpuf
 
Koji skup neznalica....
Nek odu medju studente pa nek se raslpitaju da se ne brukaju u javnosti...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Редовно добијам путем електронске поште од интернет продавнице "Е Купи", тренутно интересантни производи који су у понуди. Један од тих производа је и Виваксов дигитални рисивер ДВБ-Т2 120 који је од данас на попусту, пуна цена 7,124,00 динара, а са попустом од 29% је 5.040,00 динара, може и на 6 или 12 рата



Opis proizvoda
VIVAX IMAGO digitalni risiver DVB-T2 120 Podržava: DVB-T2, H.264, MPEG2, MPEG4, rezolucija 1920x1080p; Podržani formati: 4:3, 16:9; Priključci: SCART 1, antena IN 1/ OUT, USB 2.0, HDMI; TXT, media playback(.jpg, .mp3, .wma, .mp4), PVR, roditeljsko zaključavanje, automatsko traženje, nadogradnja software-a putem USB priključka, crni


http://www.ekupi.rs/VIVAX-IMAGO-digital ... 2014_01_15
 
Da li mi neko može reći kako da nađem digitalne kanale na FOX televizoru? Traži mi da unesem frekvenciju, broj kanala i još nešto. Gde da nađem parametre za određeni kanal? Televizor poseduje DVB-T prijemnik a imam KDS kablovsku.
 
Kartograf":3kt246py je napisao(la):
A kako stoje stvari sa netom i pristupom serveru u tom slucaju?

I jos nesto - ima li neki TV da se uzme kod nas da je DVB-C/T2/S2 varijanta? Displej od 39-42 inca.

Do sada sam vidjao samo DVB-C/T/S2. Laki, ti si pominjao neki sa triple tunerom koji ima i S2 i T2?


Naravno da ih ima :D
Sony KDL-42W805A

8a4ed8342dbb57aee0569978c5db4b83.jpeg


http://www.sony.rs/product/tv-107-42-lc ... ations#tab

Sony Bravia KDL-32HX755

sony_kdl32-e6faa6cf0d37c30b.jpg


http://www.sony.rs/product/tv-80-32-lcd ... ations#tab



LG 32LN578V LED


0253360_1.JPG

http://www.tehnoms.rs/lg/lg-32ln578v-le ... 7964.html#
 
Zar???? :roll:

Pa mi se vracamo munjevitim koracima unazad po pitanju vladavine prava i zakona...

P.S. a sta sa otvorenim 'ocekivanjem' Nemackog ambasadora u SR da TV Nova dobije nacionalnu frekvenciju jer je 'nemacki ulagac' ulozio vise od 22miliona € ?¿?

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Laki, mislio sam na neke sa pristojnijom cenom :)
 
"P.S. a sta sa otvorenim 'ocekivanjem' Nemackog ambasadora u SR da TV Nova dobije nacionalnu frekvenciju jer je 'nemacki ulagac' ulozio vise od 22miliona € ?¿?"

To nije mesanje u unutrasnju politiku Srbije... :p To je dobronamerna sugestija...
 
Ne, NovaRS ce dobiti frekvenciju sad u sredu, 5.2. Licenca je produzena Happyju, B92, Pinku i Prvoj na 8 godina. Naravno da je raspisan konkurs mogao je neki bolji igrac da uleti, ovako imamo prakticno 2 televizije B92 i Prvu koji imaju zajednickog vlasnika i Pink i Happy koji su takodje usko povezani.
 
a taj Happy je uzasan, ono u rangu Kopernikus televizije po kvalitetu programskih sadrzaja, a imaju nacionalnu freq. Kvalitet slike je takodje krsh, ne znam da li je to do kablovske, ali preterano je kompresovana slika - ponekad je slika kao YT 240p, pa jos to kada razvuces na 60" izgleda kao flash video tamo 2009. godine. Bolje da su dali RTL-u frekvenciju, bar bi slika bila bolja...

btw ja po preporuci ovde nabavio jedan Amiko Mini HD Combo, posto imam u radnoj sobi neke kvalitetne PVA monitore, pa sam ga nakacio na HDMI ulaz na jednom od njih. Nisam ocekivao da spravica tako dobro radi. Prvo sto mi je upalo u oci je brzina kojom se menjaju kanali i solidan menu: nije bas kao kod mog 60LA860V, ali nije ni bas mnogo losiji nego kod drugog Samsunga koji imam 46" F6400. Multimedijalne funkcije su lose odradjene, ali mi to nije ni bilo potrebno. Gura bez problema i HD DVB-C i tu isto nema nikakve zadrske.

Daljinac je OK (malo tvrdji tasteri) - opet u rangu ovog Samsung-a (koji doduse ima dva daljinca). Ko koristi S2 i T2, a ne samo DVB-C kao ja isplati se.

Hvala na preporuci :)
 
Pa RTL imas odavno.
Uporedi emisije RTL HR, OBN BiH sa jednom (dve) televizije u Srbiji i bice ti jasno.
:D


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Danas odluka ko će dobiti frekvenciju, Nova ili Kopernikus :D

O Happyju je suvišno govoriti, a što se RTL-a tiče, politički nije odgovarao. TV stanica je izbačena, jer je kako RRA tumači zabranjeno da tv stanica promoviše sebe pre dobijanja frekvencije, što je bio sam povod. Pogledajmo sada NovuRS koja na sav glas najavljuje svoj početak u februaru i RRA koja donosi odluku u poslednjem roku kako bi možda pokazali da je odluka bila jako teška!

Da ne govorimo o nasilnom gašenju BK. Neću da ulazim u politiku, ali ta TV stanica je tada bila sa najboljim vizuelnim identitetom i kreirala vizuelne standarde, do kojih i posle 10 godine neke televizije kao što su Pink i Happy nisu prišle.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NkFkyMMUS90[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ptr6J-LlAjI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TYNfJIqdmiY[/youtube]
 
Odluka ipak posle izbora. Izgleda da se nisu dogovorili s novim kandidatom o predizbornoj kampanji. Srbija!

Послато са ST27i уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima.
Evo jednog jeftinijeg tv-a koji ima DVB-T2, Philips 32PFL3078K. Cena mu je oko 35k.
Inace, nije vise ni Sony isti kao sto je nekad bio. Sto se kvaliteta tice, jeftiniji televizori imaju jeftinije panele(losijeg kvaliteta), bez obzira koji je brend u pitanju. Iz mog skromnog iskustva Panasonic ima najkvalitetnije televizore.
T2 imaju svi Samsungovi televizori od F6400-te serije i jace .
LG 32LN578V pored T2 je i smart, ide i magicni daljinski uz njega. Kosta oko 52k.
 
Ako neko naleti na kombo DVB-T2/S2 ili DVB-T2/S2/C2, dijagonala do 40 inca a da nije preko 70k neka javi.
 
Po meni je bolje uzeti Amiko Combo + neki tv, razlog je što takva kombinacija omogućuje cardsharing. ;)
 
Александар":192pzcaa je napisao(la):
Po meni je bolje uzeti Amiko Combo + neki tv, razlog je što takva kombinacija omogućuje cardsharing. ;)
Podrzavam zbog kardseringa, inace integrisana varijanta je ipak elegantnija

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Jel ima neko iskustva sa Winfast TV karticama? U pitanju je PxDVR3200 H, a glavna zamerka je sto uz PVR software ne mogu da pronadjem nijedan digitalni kanal. Povezao sam je na kablovsku, analogne prima i pretrazuje bez ikakvih problema ali sa digitalnim ni makac.
Imao sam pre toga Winfast Expert bas dugo ali koliko se secam ni uz pomoc nje nisam uspao pronalaziti ali ne mogu se tacno setiti.

PVR software je ionako veoma musicav, pravi raznorazne probleme, te me ne bi cudilo da je zbog njega. Pritom naisao sam na jedan topic gde ljudi imaju slicnih problema.

OS mi je Win8, sve Leadtek TV kartice rade na njemu bez problema uz WIN 7x64 driver.

Stoga moje je pitanje da li je neko pronazio digitalne kanale uz ove kartice i WIN7 ili WIN8?

Takodje razmisljao sam da kupim Microsft Video Center, kao nadogradju operativnog sistema, ima li neko iskustva sa njime?
 
djordje*******g":2tw3w2nf je napisao(la):
Jel ima neko iskustva sa Winfast TV karticama? U pitanju je PxDVR3200 H, a glavna zamerka je sto uz PVR software ne mogu da pronadjem nijedan digitalni kanal. Povezao sam je na kablovsku, analogne prima i pretrazuje bez ikakvih problema ali sa digitalnim ni makac.
Imao sam pre toga Winfast Expert bas dugo ali koliko se secam ni uz pomoc nje nisam uspao pronalaziti ali ne mogu se tacno setiti.

PVR software je ionako veoma musicav, pravi raznorazne probleme, te me ne bi cudilo da je zbog njega. Pritom naisao sam na jedan topic gde ljudi imaju slicnih problema.

OS mi je Win8, sve Leadtek TV kartice rade na njemu bez problema uz WIN 7x64 driver.

Stoga moje je pitanje da li je neko pronazio digitalne kanale uz ove kartice i WIN7 ili WIN8?

Takodje razmisljao sam da kupim Microsft Video Center, kao nadogradju operativnog sistema, ima li neko iskustva sa njime?

Verovatno nema DVB-C tuner, vec samo DVB-T i zato ne moze da pronadje DTV kanale u kablovskoj.
 
Vrh