Šta je novo?

Стајалишта

Хахаха, ни ове две надстрешнице нису довољне за сав народ који ту чека аутобусе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897760#p897760:o2wfhvmj je napisao(la):
Somi303 » Чет Нов 11, 2021 1:38 am[/url]":o2wfhvmj]
Fića":o2wfhvmj je napisao(la):
Притом, што је најгоре од свега, ниједној од тих линија то није терминус, из свих можеш (и из већине углавном) - излазиш.
Не знам одакле им право да пишу погрешне називе и безвезе збуњују људе.
Притом - фали Е1.
Није погрешан назив јер је то терминус за 17 и 31, неће се сигурно другачије звати тај део ту само због тих линија којима је то успутно стајалиште.

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока

Назив стајалишта је “Коњарник”. И то је то. Чему додавање беспотребних ствари?
 
Обратите пажњу на 40 и 41
 

Prilozi

  • ADC397C2-C6B6-4AC5-9921-DB9E68113B89.jpeg
    ADC397C2-C6B6-4AC5-9921-DB9E68113B89.jpeg
    792,5 KB · Pregleda: 1.702
Fića":3ovcoei1 je napisao(la):
Обратите пажњу на 40 и 41
Нека врате старе инфо табле. Све им је опроштено

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Stare su milion puta lepše i preglednije bile. Ove nove ko da je klinac u školi radio kad su obrađivali Paint. One stare su makar odavale utisak malo naprednijeg vizuelnog rešenja.

Pametnije im je bilo da promene one mape na stajalištima, po uzoru na mape sa turističkih totema po gradu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nove info table nisu dovoljno čitljive tj imaju sitan font. Jedna od meni važnijih informacija broj stajališta je sada usitnjen i gurnut u ćošak sa sve crvenim fontom na plavoj pozadini :bash:
 
Инфо станица, Стајалиште Бајдина смер ка Гроцкој
8dd0654d946339d4de9a174aec23d4e2.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
И није неки напредак у односу на старе натписе. Ова црвена гуши доњи део натписа, могао је да буде тањи. А бројеви нису баш најчиткији. На старијој светлоплавој подлози су се натписи линија више истицали.
 
Језиво је. На Бајдиној су барем погодили све линије.
 
Opet će ih menjati, raspisati tender itd, jer se ukida 301N prema novom rasporedu noćnog prevoza.
 
Као да је то икад значило да ће их мењати ахахаха
На новим стављају 7Н који не ради годинама
 
Ако буду укидали 301N урадиће исто што су урадили када су укидали 19. Само су преко броја линије прелепили да се не види и то је то.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Свеже офарбана надстрешница и покривена
Стајалиште: Здравствена станица Лештане и Винча, Смер ка Београду (такође је сређена и у смеру ка Гроцкој)
24ef6a435510eee70ea108cfccb0c22a.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Могли су мало депресивнију боју да одаберу.
 
Ovo stajalište, a i ono u drugom smeru, treba produžiti i lepo napraviti. Ovo na slici je haos, pogotovo sad kad se proširila kineska radnja iza. Prostora za putnike jedva ima, a odmah pored, između stajališta i semafora, je ulaz na parking iza stajališta. Potpuni haos tu vlada, a sad ova crna boja izgleda krajnje odvratno.
 
Naziv stajalista Julino brdo poprima ozbiljne razmere problema u Zarkovu. Naime kada je izmisljen bus plus stajaliste u sred Trgovacke za neupucene Zarkova je odjedanput dobilo naziv Julino brdo, iako je to naselje oko 500 m udaljeno od stajalista i ima mnogo blize stanice kod Djelmasa i u Vodovodskoj. Ja sam Direkciji odmah ukazao na taj propust i da su mogli stajaliste nazvati jednostavno Trgovacka, a oni su meni napisali nekakva glupa opravdanja i rekli da ce moj zahtev razmotriti narednih godina. Vec sada uveliko na drustvenim mrezama, na ulici, u medijima ljudi koji nisu iz Zarkova pocinju citav prostor do pola Trgovacke i oko skole Djordje Krstic nazivati Julino brdo. Mozda to zvuci nekome nebitno, ali ljudima u Zarkovu je jako iritantno i veoma je zbunjujuce kada se sa nekim nalazite a on kaze da je na Julinom brdu, a u stvari je u Zarkovu, ili kada okace na drustvenim mrezama neki problem, dogadjaj i napisu na Julinom brdu, a u stvari u Zarkovu. Eto kako jedan nepromisljeni potez nekog provincijalca, koji ne poznaje grad, zaposlenog verovatno preko stranke u Direkciju za javni prevoz moze izazvati svakodnevne probleme ljudima u nekom naselju
 
Znaci pogresna je od prvog dana, jer Julino brdo su sivi soliteri oko kojih kruzi deo ulice Porucnika Spasica i Masere, kada su napravljeni tada je izmisljeno to naselje. Vremenom su i par ulicica okolo do Djelmasa prihvatili taj naziv. Danas do monda i broda pocinju da nazivaju Julino brdo. Mozda se uskoro spoji sa Cerakom
 
Naziv stajalista Julino brdo poprima ozbiljne razmere problema u Zarkovu. Naime kada je izmisljen bus plus stajaliste u sred Trgovacke za neupucene Zarkova je odjedanput dobilo naziv Julino brdo, iako je to naselje oko 500 m udaljeno od stajalista i ima mnogo blize stanice kod Djelmasa i u Vodovodskoj. Ja sam Direkciji odmah ukazao na taj propust i da su mogli stajaliste nazvati jednostavno Trgovacka, a oni su meni napisali nekakva glupa opravdanja i rekli da ce moj zahtev razmotriti narednih godina. Vec sada uveliko na drustvenim mrezama, na ulici, u medijima ljudi koji nisu iz Zarkova pocinju citav prostor do pola Trgovacke i oko skole Djordje Krstic nazivati Julino brdo. Mozda to zvuci nekome nebitno, ali ljudima u Zarkovu je jako iritantno i veoma je zbunjujuce kada se sa nekim nalazite a on kaze da je na Julinom brdu, a u stvari je u Zarkovu, ili kada okace na drustvenim mrezama neki problem, dogadjaj i napisu na Julinom brdu, a u stvari u Zarkovu. Eto kako jedan nepromisljeni potez nekog provincijalca, koji ne poznaje grad, zaposlenog verovatno preko stranke u Direkciju za javni prevoz moze izazvati svakodnevne probleme ljudima u nekom naselju
Ја бих овом предлогу додао и стајалиште „Кнежевац“ на Ибарској које бих преименовао у „Ибарска магистрала – Видиковац“. У том духу бих и „Насеље Петлово брдо“ преименовао у „Ибарска магистрала – Петлово брдо“.

А што се тиче поменутих провинцијалаца, ја не бих био сигуран ни да сви рођени Београђани довољно познају град, тј. оно што је изван краја у којем живе, нарочито ако је на скроз другом крају града. Ово кажем из искуства.
 
Znaci pogresna je od prvog dana, jer Julino brdo su sivi soliteri oko kojih kruzi deo ulice Porucnika Spasica i Masere, kada su napravljeni tada je izmisljeno to naselje. Vremenom su i par ulicica okolo do Djelmasa prihvatili taj naziv. Danas do monda i broda pocinju da nazivaju Julino brdo. Mozda se uskoro spoji sa Cerakom
Мени је баба живела у Синише Станковића и знам да су она и кева увек тај крај називале Жарково. А станица у Водоводској се зове Јулино брдо.
 
Koliko je meni poznato, sve između Poručnika Spasića i Endija Vorhola je Julino brdo, a kako je stanica Julino brdo u vodovodskoj tik posle raskrsnice sa Poručnika Spasića, to mu dođe kao logičan naziv stanice, za razliku od onog u Trgovačkoj, koje bi logičnije bilo da nosi naziv po ulici u kojoj se nalazi.
 
Vrh