Šta je novo?

Стајалишта

Па ово изгледа феноменално. :kk: :vops: Једва чекам Палату Правде да овако ураде. :D
 
Ja jedva cekam ceo centar :)

Ovaj sasvim solidan logo bi zaista trebali uvecano da stave na sve buseve. Kada bi Folic malo potegao veze :) da se napokon odradi do kraja vizuelna graficka standardizacija prevoza.
 
Konačno proradili info-displeji na stanicama u Vojvode Stepe
Mateja B. | 08. 06. 2016 - 11:15h

Ako čekate prevoz u Vojvode Stepe na linijama 9, 10, 14 i 33, više ne morate da kucate poruke da saznate kada prevoz nailazi.

88de97eebfe2ffc980995209cad5d634.jpeg


Na stanicama duž ove ulice konačno su (posle gotovo godinu dana) proradili displeji koji prikazuju udaljenost vozila u stajalištima.

- Displeji na stajalištima u Ulici vojvode Stepe predviđeni su projektom rekonstrukcije ulice. Na osnovu ugovora sa Direkcijom za javni prevoz, firma Alma Quattro je u obavezi da ih stavi u funkciju. Dalje funkcionisanje ovih displeja kao deo sistema BusPlus je u nadležnosti Direkcije za javni prevoz, odnosno firme Apeks koja je zadužena celokupni sistem. Naravno, postoji i garantni rok u slučaju nekih neispravnosti, koje bi otklanjala servisna služba proizvođača - kažu u Sekretarijatu za saobraćaj.

Oni objašnjavaju i da Ulica vojvode Stepe još uvek nije predata u nadležnost Direkcije za puteve od strane investitora - Agencije za investicije i stanovanje.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/konacn ... pe/hc158j8

IZGORELO STAJALIŠTE U ZEMUNU "Ničija" stanica, pa niko neće ni da je počisti
Mateja Beljan | 08. 06. 2016 - 19:43h

Dan nakon pisanja "Blica" o izgoreloj stanici u centru Zemuna ona je u istom stanju - zgarište uz gomilu đubreta na stajalištu!


83555b29805b3e883b0594c712512184.jpeg


Vozači autobusa se dovijaju, pa je tako jedan autobus popodne prispeo na nju u kontra-smeru, tako da putnici ulaze sa ulice.

U opštini su samo konstatovali čija je stanica i kućica, u GSP-u ih demantovali, a nikome nije palo napamet da počisti zgarište.

JKP "Gradska čistoća", SP "Lasta", "Lika Bim Turs", građani i opština Zemun prave se da se ništa nije dogodilo.
Možda niko od njih i nije nadležan za stanicu, ali to ih ne sprečava da počiste nered preko kojeg doslovno se gazi.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/izgore ... ti/q590h35


za odgovor nismo nadlezni i ne predstvljanje dijelio bih otkaze
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391005#p391005:p28fhf0r je napisao(la):
zexland » Чет Јун 09, 2016 9:53 pm[/url]":p28fhf0r]Ja jedva cekam ceo centar :)

Ovaj sasvim solidan logo bi zaista trebali uvecano da stave na sve buseve. Kada bi Folic malo potegao veze :) da se napokon odradi do kraja vizuelna graficka standardizacija prevoza.

E joш кад би стандардизовали карте и налепнице са бројевима линија по стајалишним надстрешницама.
 
U Pozeskoj ima jedan jedini display kod City Hall-a,a stanica koliko hocete u Pozeskoj.....ista situacija i na Sajmu....stajaliste ka B.Brdu.....ako je vec uradjeno u Vojvode Stepe,treba da urade i tamo gde je samo po jedno,imamo Pozesku,imamo Bulevar,Kneza Milosa.....
 
Mislim da je to potpuno bespotrebno u ovom trenutku jer to nije nesto bez cega se ne moze ziveti. Prvo da se srede sva stajalista u gradu i da svugde postoje jednaki uslovi, pa tek onda da se radi na sirenju ovih informacionih panela. Jer nazalost ovde postoji drasticna razlika stajalista u prigradu (2. zona) i centru, a da ne pominjem i ostale zone. A neki placamo skuplju kartu, a neki jeftinije, a uslovi razliciti.
 
Ok slazem se.....ove nive stubove sa spiskom linija postaviti svuda da budu sto vislji i manje cemo imati problema sa vandalima koji ih razbijaju....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391269#p391269:ob1w5zot je napisao(la):
marrecar » Sub Jun 11, 2016 1:21 am[/url]":ob1w5zot]Mislim da je to potpuno bespotrebno u ovom trenutku jer to nije nesto bez cega se ne moze ziveti. Prvo da se srede sva stajalista u gradu i da svugde postoje jednaki uslovi, pa tek onda da se radi na sirenju ovih informacionih panela. Jer nazalost ovde postoji drasticna razlika stajalista u prigradu (2. zona) i centru, a da ne pominjem i ostale zone. A neki placamo skuplju kartu, a neki jeftinije, a uslovi razliciti.
Bespotrebno???!!!
Pa onda su i novi stubovi bespotrebni, jer i sa starim moze da se zivi. Koliko ljudi dnevno stoji na stajalistu sajam, a koliko npr u lestanima?
Skuplja karta je u skladu sa udaljenoscu, a ako hocemo iste uslove, ajmo prvo svi da placamo isti porez.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391311#p391311:dxyo74yc je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 11 Jun 2016 01:12 pm[/url]":dxyo74yc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391269#p391269:dxyo74yc je napisao(la):
marrecar » Sub Jun 11, 2016 1:21 am[/url]":dxyo74yc]Mislim da je to potpuno bespotrebno u ovom trenutku jer to nije nesto bez cega se ne moze ziveti. Prvo da se srede sva stajalista u gradu i da svugde postoje jednaki uslovi, pa tek onda da se radi na sirenju ovih informacionih panela. Jer nazalost ovde postoji drasticna razlika stajalista u prigradu (2. zona) i centru, a da ne pominjem i ostale zone. A neki placamo skuplju kartu, a neki jeftinije, a uslovi razliciti.
Bespotrebno???!!!
Pa onda su i novi stubovi bespotrebni, jer i sa starim moze da se zivi. Koliko ljudi dnevno stoji na stajalistu sajam, a koliko npr u lestanima?
Skuplja karta je u skladu sa udaljenoscu, a ako hocemo iste uslove, ajmo prvo svi da placamo isti porez.
Da, bespotrebno je postavljanje panela sa tim informacijama jer vec postoji usluga kojom se dobijaju takve informacije i bez tih panela. Ne znam zbog cega si se uznemirio, stajaliste Sajam ima nadstresnice i uredjeno je, od 12-13 (puta 2) stajalista u Lestanima, 3 imaju nadstresnice. Ostala imaju samo stubove i recimo 50% je na betonu, ostalo sljunak i blato, a o rasveti da ne pricam. Isto je, ako ne i gore, i u ostatku opstine, kao i drugim delovima grada.
I mislim da si potpuno promasio poentu. Ja kazem da je bespotrebno u ovom trenutku, nisam rekao da je bespotrebno zauvek, odnosno da nikada ne treba da se postavljaju. Treba imati prioritete i svima pruzati sto slicniji nivo usluge. Niko ne trazi da u Lestanima budu ultra moderna stajalista sa staklima, reklamama i panelima, nego stajaliste sa osnovnim potrebama. A ja te pozivam da se prosetas malo do ovde pa ces videti da na stajalistima stoji dovoljan broj ljudi (ne znam ni zbog cega je potreban dovoljan broj za stajaliste sa osnovnim uslovima), naravno ne kao na Sajmu.
Mislio sam da imas neki pik na mene pa si zato bio drzak u onoj diskusiji, ali vidim da se kacis i sa drugima. Nisi nesto preterano dugo na forumu, a vec imas ispade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391349#p391349:1n35cd47 je napisao(la):
marrecar » Sub Jun 11, 2016 8:47 pm[/url]":1n35cd47]
Mislio sam da imas neki pik na mene pa si zato bio drzak u onoj diskusiji, ali vidim da se kacis i sa drugima. Nisi nesto preterano dugo na forumu, a vec imas ispade.
Zasto bi imao pik na bilo koga, iznosim svoje misljenje, isto kao i ti. Da neces da mi zabranis?
Naravno da sam bio drzak, jer si ti u nekom teskom tripu, pa kad ljudi iznesu misljenje suprotno od tvog, ti im kazes da 'lupetaju'.
Pa shodno tome, stvarno ne znam ko je sklon ispadima, i ko je, da ne kazem, ispao.
I kakve veze ima koliko je ko dugo na forumu, da neces neke privilegije?
Ili bi ipak da imaju svi misljenje kao ti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391351#p391351:2uksdbw6 je napisao(la):
Miki BGD » Sub Jun 11, 2016 8:57 pm[/url]":2uksdbw6]Zna li neko gde staje 706N na Trgu? :)
Trebalo bi da je na pocetnom terminusu dnevnih linija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391356#p391356:1babmaw7 je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 11 Jun 2016 08:29 pm[/url]":1babmaw7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391349#p391349:1babmaw7 je napisao(la):
marrecar » Sub Jun 11, 2016 8:47 pm[/url]":1babmaw7]
Mislio sam da imas neki pik na mene pa si zato bio drzak u onoj diskusiji, ali vidim da se kacis i sa drugima. Nisi nesto preterano dugo na forumu, a vec imas ispade.
Zasto bi imao pik na bilo koga, iznosim svoje misljenje, isto kao i ti. Da neces da mi zabranis?
Naravno da sam bio drzak, jer si ti u nekom teskom tripu, pa kad ljudi iznesu misljenje suprotno od tvog, ti im kazes da 'lupetaju'.
Pa shodno tome, stvarno ne znam ko je sklon ispadima, i ko je, da ne kazem, ispao.
I kakve veze ima koliko je ko dugo na forumu, da neces neke privilegije?
Ili bi ipak da imaju svi misljenje kao ti...
Malo je ironicno sto pricas da ti ja govorim da lupetas kada iznosis svoje misljenje dok si ti isto ucinio u drugoj temi... A ti si upravo to opet uradio i ovde, sa "Bespotrebno???!!!". Ne znam sta dalje da ti kazem, ja sam lepo odgovorio clanu Vinogradi52, izneo svoje misljenje, na sta se on, eto igrom slucaja, slozio. Ja sam imao suprotno misljenje od njegovog prvog komentara, lepo i uljudno odgovorio bez ikakvih ""???!!!!". Nisam mu rekao da lupeta, donekle se slazem da treba siriti panele i na druga stajalista, sto sam i rekao time da u ovom trenutku to nije potrebno jer postoje veci problemi od toga.
Ja verujem da si ti dosta stariji od mene, sto je opet tuzno jer bi covek pomislio da barem odrastao covek zna kako da komunicira uljudno, kako u realnosti, tako i na internetu.
I opet ne shvatas poentu, nisam rekao da sto sam ja ili bilo ko od clanova duze na forumu da treba da imas postovanje prema nama/njima, nego sam jednostavno istakao cinjenicu da si ti tu kratko vreme i da si za to vreme vec uspeo da uspostavis los odnos na nekim clanovima. Kako si to uspeo, trebalo bi i sam da znas, ako ne znas, onda nista, nastavi i dalje da pises "???!!!".
Sto se mene tice, ja bih da imaju svi misljenje kao ja, ali kada neko nema, ja iznosim argumente kao i ta druga osoba i to je zdrava komunikacija. Ovo sto ti cinis, kada neko nema slicno misljenje kao ti, to nije argumentacija niti je zdrava komunikacija.
Pa ti sad shvati ovo sve kako hoces.
 
Samo cu da kazem da mi je zao sto ne mozemo uvek da imamo pravu komunikaciju izmedju sebe,jer svi mislimo da znamo najbolje i da znamo sve.Dobro je da se ne slazemo,jer je to jedini nacin da dodjemo do nekog resenja,ali ni to nije garant za uspeh.Nikome nije lako da gleda neku nepravdu,a zeli najbolje svakako.Ne zelim ovde nikog da vredjam,imam pravo svakom da odgovorim na normalan i civilizovan nacin.A ne treba svakako da se ljutimo na one koji komuniciraju na svoj nacin.I to je neciji izbor,ja cu malo drugacije.Hvala ti za objektivan komentar koji si dao na ovu temu,ljudi jesmo,to se prvo gleda....
 
Pozdrav komsiji Vinogradi52 na razumnom postu a Bumbarevo brdo samo lagano i ne mora odmah u klizeci, malo tolerancije i sve je ok ;) Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391363#p391363:ktn5er0q je napisao(la):
marrecar » Sub Jun 11, 2016 10:21 pm[/url]":ktn5er0q]
Sto se mene tice, ja bih da imaju svi misljenje kao ja...
E ovo je, decko, tuzno, a ne ono o cemu ti pricas.
Svako ko ima normalnu komunikaciju, nikad nece imati problem sa mnom, a svako ko mi kaze da 'lupetam' ili da sam 'patriJota', dobice odgovarajuci odgovor.
I mnooogo sam stariji od tebe, jedino ako si jos u osn skoli.
A za stajalista, posto je, ipak, to ovde tema, ako ti smatras da je nesto nepotrebno, ja imam pravo na suprotno misljenje i da na odredjeni gramaticki nacin izrazim cudjenje prema tvojim stavovima. Paneli su tehnoloski napredak koji ne treba odlagati, njihov broj je krajnje simbolican i sigurno da kao takvi ne ugrozavaju uredjenje stajalista u lestanima, za sta svakako imas pravo ono sto si napisao. A i cini mi se da je prica bila kako je ugovorom alma quattro bila obavezna da ih postavi, a apex obavezan da ih odrzava, pa je samim tim moguce da ne postoje posebni troskovi za njih.
 
Igore, da li je u pitanju klizeci ili odgovor na klizeci, imas na temi autobusi, strana 564, pa vidi ko se kome prvi obratio na neprimeren nacin. A za ono 'bespotrebno' sam bio iznenadjen i zacudjen, jer je i za uvodjenje tramvaja, krajem 19. veka, neko mogao da kaze da je bespotrebno u tom trenutku. Kao i za mnoge druge stvari. Takodje, decko se zali da mu je skuplji prevoz iako je iz udaljenijeg naselja i logicno je da je prevoz za tamo skuplji. Da li to onda znaci da po njegovoj racunici sve zone treba da imaju istu cenu prevoza, cisto iz solidarnosti? Zar takvo razmisljanje nije pomalo zacudjujuce?
A za 'vinogradi' stvarno svaka cast na razmisljanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391395#p391395:3je3x1fa je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 11 Jun 2016 11:19 pm[/url]":3je3x1fa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391363#p391363:3je3x1fa je napisao(la):
marrecar » Sub Jun 11, 2016 10:21 pm[/url]":3je3x1fa]
Sto se mene tice, ja bih da imaju svi misljenje kao ja...
E ovo je, decko, tuzno, a ne ono o cemu ti pricas.
Svako ko ima normalnu komunikaciju, nikad nece imati problem sa mnom, a svako ko mi kaze da 'lupetam' ili da sam 'patriJota', dobice odgovarajuci odgovor.
I mnooogo sam stariji od tebe, jedino ako si jos u osn skoli.
A za stajalista, posto je, ipak, to ovde tema, ako ti smatras da je nesto nepotrebno, ja imam pravo na suprotno misljenje i da na odredjeni gramaticki nacin izrazim cudjenje prema tvojim stavovima. Paneli su tehnoloski napredak koji ne treba odlagati, njihov broj je krajnje simbolican i sigurno da kao takvi ne ugrozavaju uredjenje stajalista u lestanima, za sta svakako imas pravo ono sto si napisao. A i cini mi se da je prica bila kako je ugovorom alma quattro bila obavezna da ih postavi, a apex obavezan da ih odrzava, pa je samim tim moguce da ne postoje posebni troskovi za njih.
Tebi ocigledno ne treba nikada odgovarati jer ne umes da shvatis sustinu, nego sve shvatas bukvalno, kao i onaj put.
Ti rece u nekoj temi da si radio negde dovoljno dugo da znas kakvo je stanje na nekoj liniji ili sta god da je bilo u pitanju. To mi je dovoljan pokazatelj da si barem toliko stariji od mene, a s obzirom da si radio u ozbiljnoj firmi, trebalo bi i da budes ozbiljan covek. Ja kao brucos sigurno nemam toliko radnog iskustva kao ti.
Ovo sto si citirao je samo cinjenica, ne odnosi se samo na mene nego na svaku zivu osobu na svetu. Naravno da svi zelimo da se ljudi slazu sa nama, to je prirodna stvar. Isto tako je prirodno i suprotstaviti se nekome ko ima drugaciji stav. Ali je ljudski umeti kako to suprotstavljanje izneti. Tebi to bas i ne ide, sto si pokazao vise puta od kako si se registrovao na ovaj forum.
Odredjeni gramaticki nacin, iliti "???!!!" ima svoje znacenje, sto se u ovom slucaju moze shvatiti da si time hteo da kazes "Bespotrebno? Ne lupetaj". Mozda to nije tvoja namera, ali tvoj nacin izrazavanja daje tu sliku. I naravno da se slazem sa time da treba napredovati i siriti panele, ja ne znam stvarno kako si ti shvatio da sam rekao da ih uopste ne treba siriti, ma po koju cenu. Jasno je da Beograd mora da se uklopi sa svetskim gradovima i ovo je jedan od nacina. Ali ako cemo tako, onda isto Beograd mora da resi daleko vece probleme od toga da li stajaliste ima panel koji ce dati informaciju bez koje smo ziveli od kako je uopste uveden javni gradski prevoz u ovaj grad. Slazem se da broj tih panela sigurno nece ugroziti uredjivanje stajalista u gradu, ali kazem ponovo, prioriteti. Kao sto bih ja u ovom ispitnom roku uzeo da spremam ispit iz engleskog koji je dan pre/posle nekog ispita koji treba duze da spremam i tako potpuno zapostavim taj tezi ispit. I onda cu vuci taj ispit kroz rokove jer sam se odlucio da uradim nesto sto mi je u tom trenutku bespotrebno. I problem mi se samo prenosi. Tako i uredjenje stajalista i postavljanje panela. Ili uporedo raditi na postavljanju i uredjenji, ili prvo resiti veci i tezi problem.
Kao sto sam govorio za kamere, a i za remont starih autobusa. Kamere su potpuno bespotrebne i bacanje para jer je stanje voznog parka neodrzivo. Remont starih autobusa, koji je na kraju samo sminkanje, isto je bacanje para. Isti ti remontovani autobusi imaju i dalje iste probleme. Da li je bilo pametno placanje tih remonta? Pa ocigledno nije.
 
Ti pre svega imas veliki problem, jer dajes sebi previse slobode da etiketiras ljude na ovaj ili onaj nacin. Naravno da svi NE zelimo da se svi ljudi slazu sa nama, naravno da nije ni normalno ni pozeljno da se svi ljudi slazu sa svima, jer onda bismo bili isprogramirani roboti a ne zasebne jedinke. Nacin sa kojim ulazim u diskusiju u potpunosti zavisi od sagovornika, tj od njegovog nastupa. Prva stvar koju si ti napisao, obracajuci se meni, bila je 'ne lupetaj' pa je ocigledno da ti ne umes da se ljudski suprotstavis misljenju koje se razlikuje od tvog. Odredjeni gramaticki nacin nema nikakve veze sa 'ne lupetaj', vec sa krajnjim oblikom iznenadjenja i cudjenja u odnosu na tvoje misljenje, koje je bilo potpuno iskljucujuce, jer si napisao da su paneli 'potpuno nepotrebni' u ovom trenutku jer to ugrozava uredjenje odr stajalista. Ako ti imas pravo da kazes da je potpuno nepotrebno nesto sto je uobicajena stvar u svim normalnim zemljama, onda i ja imam pravo da izrazim veliki stepen cudjenja na takvo razmisljanje. Takodje ti je problem sto placas skuplju cenu karte, i trazis iste uslove za sve, iako cena karte nema nikakve veze sa stajalistima ni sa panelima, vec sa kilometrazom. Zar i takvo tendenciozno razmisljanje nije poprilicno zacudjujuce? Niko tebi ne spori pravo da se boris za ostvarenje odredjenih ciljeva, ali se do njih ne dolazi tako sto ce drugi ljudi placati istu cenu karte kao i ti, ili ce se odreci necega sto je normalna stvar svuda u svetu. Ni raspali autobusi nemaju nikakve veze sa kamerama, koje su neophodne, jer sa jedne strane pruzaju sigurnost, a sa druge deluju preventivno.
 
Stanica je u istom stanju godinama.. Ciste li on I ovo nekada?
Inace nema kante u blizini pa svi valjda bacaju na is to mesto..
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390976#p390976:2ycrq9x9 je napisao(la):
zexland » 09 Јун 2016 10:26 pm[/url]":2ycrq9x9]:gobb: :vops: :kk:

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
file.php

file.php

file.php
"У бре шеф што добар метал, да и ми цигани малко се опаримо за секу'дар сировинку. А и бре табла за љопата да ћисти снег" :D
 
Зар није било јефтиније да старе тотеме прилагоде новом графичком решењу и да склоне оне 24 сата корпе за отпадке? На њима је притом пристојно урађен и ред вожње за разлику од нпр. већине терминуса где шрафе оне несрећне табле са оштампаним црно-белим редом вожње.
 
Vrh