Šta je novo?

Стајалишта

Очигледно је неко привремено решење , док не поставе нове табле... Ја се барем надам... :o
 
20160413_105828.jpg
 
Мислим да су ова стајалишта код блокова 61, 62... већ дуже време скроз ишарана.
 
Ја од како знам за та стајалишта, она су црна

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Па требао си онда Зоране_м да пренесеш и цео чланак из Политике тј. везу (линк), јер ту има и неких објашњења, а не само слику.

Нове табле на аутобуским стајалиштима у Новом Београду
У првој зони ознаке ће бити црвене, у другој наранџасте, у трећој зелене, а у четвртој плаве

http://www.politika.rs/scc/clanak/35358 ... m-Beogradu
 
Kakav je ovo dupli posao, neko se ovde dobro ugradio... Vec su postavljane table, neki stubovi prefarbani, a sad ce sve ponovo da menjaju, tj. stubove i jos nove ove tablice sa strane, pa se jos placaju i ruke. Bogami... Unosan posao.
 
Sta je bre ovo sad? o_O

Pozdravio bih ovo da vec ne postoji onaj "novi ad-hock dizajn" na koga se neko debelo omastio... :(

7acda127b4da2547cc57487a63b5f901.jpg


Dno dna. Propala drzava. :blah:
 
Problem je u tome sto su prvobitno postavjanje nove table u drugom dizajnu (skarabudzevine prethnog) ,a onda su se odjednom setili prvobitnog dizajna. Cisto pranje novca i to otvoreno , bahato i bezobrazno , a pomalo i prostatcki ,jer vredja inteligenciju iole inteligetnog gradjanina. :bash:

 
Уопште нема порблема о коме причаш.

Тај нови дизајн стубова и табли је предвиђен само за стајалишта у зони 1, и на тим стајалиштима нису ни стављане ове нове табле на старим стубовима.

Тамо где су стављане нове табле неће бити замене стубова.
 
O čemu bre ti pričaš? Nove table će bit izrađene za sve četiri zone zbog kako kažu "jedinstosti izgleda" (a ove dve table nisu iste , pa da si mortus pijan),a to odmah povlači da će da skidaju sve table , pa i ove gore. Pranje novca na veliko ili fusheray continue ,ako ih ostave , pitanje je sad. :mrgreen: E , za ove žabokrečine se uređenoj državi ide u aps. :grand:
 
Jedinstvenost izgleda je postignuta redizajnom. Kompletna zamena stubova se vrši samo u užoj gradskoj zoni jer nema novca da se pokriju sva stajališta u sve 4 zone. I verovatno se stari stubovi neće bacati već će ih prebaciti u treću i četvrtu zonu gde ni ne postoje.
Tako je rečeno u startu.
 
Postavlja se 600 stubova na isto toliko stajalista samo neznam sta ce sa stubovima 24 sata i totemima
 
Prekjuče sam bio na Autokomandi , stajalište kod Franša na autoputu , smer ka Nišu. Prisustvovao sam sceni koja je mogla da se završi kobno , ali blasgovremenim reagovanjem vozača kola je izbegnuta. Opet je neki ludak sa stajališta GSP - a pretrčavao ulicu da bi stiga na stajalište nekadašnjih ITS 2 linija. Baš u tom trenutku je vozač kola skretao , i sva sreća na vreme uočio ludaka , te je zakočio , i samo ga malo ćušno. Čovek nije bilo ništa . jer uopšte zastao , već nastavio da trči za autobusom.
 
Pa nije tu kriv "Ludak" nego saobraćajni inženjer koji na tom mestu nije postavio pešački prelaz i usporenje motornog saobraćaja.

Da bi neko po zakonu sa stajališta GSP-a došao do stajališta međugradskih on mora da se popne na pešački most, pa da pređe na drugu stranu auto puta, da siđe sa pešačke pasarele pa da ispod kolovozne konstrukcije dođe do stepenica preko kojih se penje na pešačku pasareli preko koje opet prelazi auto-put i onda opet da siđe niz stepenice. Ukupno po guglu 300m sa 4 puta korišćenja stepenica za parče od 10m.
 
Nije potrebno nikakvo koriišćenje stepenica u ovom slučaju koji sam naveo. Postoji staza koja vodi direktno od Oblakovske do stajališta nekadašnjeg ITS2 sistema , koju većina ljudi neće da koristi , iako je to kraći put , nego doću do stajališta gradskih linija i onda pretrčavaju autoput i skretanje (isključenje) za Autokomandu. Taj kraj odlično poznajem , tu sam često , a i išao sam u OŠ u blizini.
 
Video sam to i u nekim novinama kao da su napravili ne znam kakvu gresku. Cak stavise, meni ovo nije greska nego sasvim logicno resenje. Isto tako i za nocne linije "n" stoji ispod brojeva, umesto pored. Jedina greska je sto nije posebno izdvojeno ili oznaceno nekom zvezdicom i fusnotom da linija ne pripada nijednom tarifnom sistemu ili kako god, nego se placa odredjena cena, bez napisanog iznosa jer ce se verovatno i to jednom menjati.
 
Vrh