Šta je novo?

Стајалишта

Ukratko klasično pranje para: napravi se tender koji nema veze sa mozgom, njihova firma dobije posao i sve uradi kako treba.
 
Bas cu sad da posaljem mejl Direkciji i tvitnucu Beokom da vidim da li su oni ili neko "zvanicni" radili ovo ili je pak kao sto sam pretpostavio, neko na svoju ruku.
 
Izgleda da je odgovor stigao pre gradskih sluzbi. Ovo "prosirenje" je uradila Opstina Grocka. Juce sam prolazio tuda i video da su postavljene plave nadstresnice koje su sa stranr imale izbusene ploce tako da je ispisano "GO Grocka". Takodje fale po dva panela na zadnjem delu tako da sada nije potpuno zasticeno od padavina, stiti samo jedan panel. Verovatno cekaju da se uradi neki poseban reklamni ili sta god. Da ne bude da se stalno zalim na rad Opstine, ovo koliko toliko lepo izgleda, ali svekupan izgled oba stajalista (ne ovo sto je uredjeno) je prilicno jadan.
 
Неће ту бити никакви панели већ туда треба да птолазе путници. Данас су поставили једну код ДЗ Гроцка, изгледа ок али те рупе у облику слова кваре утисак.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nisam zagledao, ucinilo mi se da ima precke sa donje strane pa sam pomislio da treba da dodaju panele. Kakva je ono zastita onda kada jedva jedan covek moze da se namesti kod jednog panela... A na ovim stajalistima nema smisla da tu bude prolazak kada se na obe stanice dolazi samo sa jedne strane, otpozadi ni ne moze.
 
Слажем се са тобом, али на овој станици у Гроцкој ти пролази имају своју функцију јер је све око станице избетонирано и путници долазе са свих страна, на тој станици коју ти помињеш долазе само са једне стране.
 
Naravno. Ne znam kolika je ta nadstresnica tamo, ova svakako nije nesto preterano dugacka/siroka, pa ti paneli koji su izbaceni prave problem jer ne stite od padavina. Mozda je ta tamo sira pa se i moze zanemariti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400621#p400621:3a3vif8b je napisao(la):
Iggy84 » Чет Авг 11, 2016 11:44 am[/url]":3a3vif8b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395411#p395411:3a3vif8b je napisao(la):
Iggy84 » Пет Јул 01, 2016 5:30 pm[/url]":3a3vif8b]
muvhv6.jpg

Stajaliste Petra Kocica na Smederevskom putu,Lestane,poceli su nesto da rade pre nedelju dana,jos uvek ovako stoji,nije mi jasno samo zasto su morali ovako da iskrive i da stave na ivicnjak,i bas do samog stuba iako su imali dovoljno mesta... :?:
Posle mesec ipo dana prosireno stajaliste,videcemo sta ce dalje biti.
f02qtj.jpg
I posle skoro dva meseca nadstresnica je napokon gotova,s'obzirom da nismo imali nikakvu,ova je odlicna,a da je moglo bolje ,u svakom slucaju moglo je,recimo klupa je mogla da bude celom duzinom i da sa zadnje strane bude skroz zatvoreno,jer je sa zadnje strane kanal,ali dobro. Direkcija za izgradnju opstine Grocka je za nadstresnice izdvojila oko 17.000e,tender je raspisan jos u martu,i rok za zavrsetak radova je bio oko 30 dana,pa mi nije jasno sta se do sad cekalo,pritom su najavili da ce postaviti od 15 do 30 novih stajalista,i to gde bude postojala potreba i inicijativa gradjana,odnosno ko trazi,mozda i dobije. Ja sam jos u februaru,kad su u predizbornoj kampanji postavili u Begaljici na okretnici nadstresnicu jer je neki deda trazio ministru Stefanovicu i Malom kad su bili u obilasku tamo,ja sam poslao meil direkciji i predsedniku opstine da bi trebalo da se postavi ova nadstresnica,odgovor nisam dobio ali nadstresnicu jesam,tako da hvala im. Postavili su jednu kod nekadasnjeg Kluza u Grockoj,sada pekara As,a kod DZ Grocka je postojala pecurka,tako da ne vidim razlog za zamenu,kad postoje jos mnoga stajalista koja uopste nemaju nadstresnicu,tako da to nije bio prioritet,a pritom su je odigli bez potrebe,umesto da bude u ravni sa ostatkom stanice. Znac postavljeno 4 nadstresnice od bar 15,a pritom treba ta firma koja je dobila tender i da odrzava vec postojece,a eno u Vinci kod doma zdravlja jako prometna stanica,gde staju i lastini autobusi,nema krovne ploce vise od godinu dana,i niko ne popravlja.
2mxew6t.jpg
 
Stigao odgovor od Direkcije, kazu da nije izdat nikakav nalog za uredjenje. Ovo me je malo podsetilo na situaciju sa Imamo plan koji je uredio stajalista na Ustanickoj, a onda se to nekome nije svidelo i Direkcija je reagovala. A sada GO na svoju ruku radi uredjenje, pa nikom nista...
 
Постављено је 10 нових надстрешница:

Клуђерица - Дом здравља (ипред Максија замењене печурке) 2 модула
Лештане - Саве Ковачевића са обе стране и терминус линије 311
Винча - Мике Петровића Аласа
Гроцка - Клуз и ЈА
Умчари - аутопут

За десету не знам још где је.
Биће највероватније додате и остале лимене плоче на леђа.

Стајалиште на Стрњикама је почето због интервенције неке битне особе из неке републичке институције која је хтела да јој бус стаје испред куће. Разлоге за одустајање не знам, али добро је јер је то била глупост.
 
Na stanici goce delčeva kod starog merkatora promenili su ime stanici u Bulevar Maršala Tolbuhina. A koliko znam ulica još uvek nije promenila ime.
 
Svašta, i stanica u Pariske komune, koja se zvala Goce Delčeva se sad zove Deveta beogradska gimnazija.
 
Danas su zvanično započeti radovi na pristupnoj saobraćajnici Prokopu iz pravca Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića. Da li će stanica Rudo (smer ka Banjici) ostati na istom mestu , obzirom da će po izgradnji saobraćajnice biti maltene pre samog skretanja , ili će se izmeštati i gde tačno?
 
Polako sa tim o tome ce da misle par dana pred ptvaranje
 
Nisam znao to za Rudo i za pravljenje saobracajnice.Stvarno ne videh nista o tome.Jedino sto sam danas prolazio pored Usca u video da prosiruju skretanja ispod mosta i na ulazu na Brankov Most u pravcu ka gradu.Obzirom da 43 ima zglobove,sada ce moci lakse vozaci da manipulisu busevima kad to krene od danas.
 
Ima li nade da se postave digitalne table sa brojem linija i vremenskoj udaljenosti kao što ima kod ušća? Primijetio sam u Skoplju da ih ima dosta (ako ne svuda) pa ne znam sto ih kod nas ne bi bilo. Osim naravno što ne bi da se odriču zarade SMSom radi provjere udaljenosti

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Vrh