Šta je novo?

Стајалишта

Зато што постоји и број 0,када је возило између станице пре и моје станице, писаће да возило стиже за 0 станица.
Pročitaj malo bolje šta sam napisao. Kad stoji na okretnici i nije pošao, trebalo bi da piše da stiže za 2 stanice , ne za 1. (Zvezdara, Miloša Jankovića, Gradska bolnica).
Kad je bio bus plus uvek je pisalo 2 ako stoji na okretnici
 
Šta je ovo, da me nisu čuli napredni upravni organi pa se setili da uklone nadstrešnice tamo gde smetaju... Šalim se, slaba šansa za to, verovatno stavljaju nove. :D
IMG-000000-000000.jpg

Inače tu se vidi koliko su neka stajališta debilno uređena i prepuna prepreka, čak i opasnosti za neke ljude kada žure ili su u gužvama, jer samo čekaju da sapletu nekoga. Tik uz prostor gde se ulazi, izlazi i preseda stoje: kanta, blatište (bivša baštica), drveće, nadstrešnice... Osim nadstrešnica, to sve treba maknuti iz tog pojasa od 2 metra uz kolovoz. A nadstrešnice zameniti onima koje su otvorene na dve strane i lako prohodne.​
Baš danas primetih ovo kada sam prolazio sa 36, ali nisam bio u prilici da fotografišem. Inače, još tokom radova smo konstatovali da je stajalište trebalo da bude na delu između Pasterove i Birčaninove.
Из неког разлога се такође дешава да тотално омаши време, и како се возило приближава станици тако се драстично смањује број минута за колко долази​
Meni se par puta desilo da se vreme smanjuje, pa onda odjednom poveća, pa opet smanji. A dešava se i da stoji da vozilo dolazi za 0 minuta, a ono dođe kroz 2 - 3 zbog stajanja na semaforima.​
 
Šta je ovo, da me nisu čuli napredni upravni organi pa se setili da uklone nadstrešnice tamo gde smetaju... Šalim se, slaba šansa za to, verovatno stavljaju nove. :D
IMG-000000-000000.jpg

Inače tu se vidi koliko su neka stajališta debilno uređena i prepuna prepreka, čak i opasnosti za neke ljude kada žure ili su u gužvama, jer samo čekaju da sapletu nekoga. Tik uz prostor gde se ulazi, izlazi i preseda stoje: kanta, blatište (bivša baštica), drveće, nadstrešnice... Osim nadstrešnica, to sve treba maknuti iz tog pojasa od 2 metra uz kolovoz. A nadstrešnice zameniti onima koje su otvorene na dve strane i lako prohodne.
Ovo stajalište je slika i prilika svih mogućih gluposti koje možemo videti na stajalištima.

Prvo tu je kanta koja smeta.

Onda imamo uzdignute baštice za drveće, plus blato koje se stvara u njima posle svake kiše.

Vidim tamo i sanduk za sladoled tačno na pravcu kretanja putnika koji žuri da stigne autobus.
 
Došao red i na nas, sirotinju.. postavili su EL toteme u Slanačkom, na "uzvodnim" stanicama 1399, 1403 i 1405, ali preskočiše, za sada, 1401 (Trudbenik) koja je najmanje urbana i poprilično 'favelasta' .
Nema veze, hvala Shapketu u svakom slučaju.
 
Hajde što je tu stao, nego je samo naglo ukočio ispred autobusa..

20240229_154613.jpg
 
1709469665222.png

Sliku sam maznuo iz videa @sergio_spector nadam se da se ne ljuti :D Buduće stajalište 27E i 35ice u novootvorenom produžetku Bulevara Zorana Đinđića. Uskoro nema više kruženja oko TC/PC Ušće.

Dodatak: Šifra stajališta je isto kao trenutno stajalište Šest kaplara za linije 27E i 35 koje je ispred TC Ušće.
 
Poslednja izmena:
Ne mora nužno da znači da neće biti više kruženja. Može da bude i da sada stave da linije u oba smera idu oko TC Ušće ali da koriste stajališta U Bul. Nikole Tesle i Milentija Popovića, umesto stajališta u ulici Ušće.​
 
Meni je jedina prednost tog kruženja bila ta stanica kod Ušća, jer kad idem u tc ne moram kroz podzemni prolaz. Ako ostave kruženje, a ukinu stanice, ništa nisu uradili.
 
Ne mora nužno da znači da neće biti više kruženja. Može da bude i da sada stave da linije u oba smera idu oko TC Ušće ali da koriste stajališta U Bul. Nikole Tesle i Milentija Popovića, umesto stajališta u ulici Ušće.​
Šifra novog stajališta u Bulevaru Zorana Đinđića je ista kao starog kod Ušća, što znači da to stajalište neće više postojati, što znači da će se koristiti stajalište kod Hajata, što dovodi do zaključka da više neće biti kruženja :D
 
@1111
Pa ukida se zasigurno stajalište u ulici Ušće. Za stajalište u Bul. Nikole Tesle nam ostaje da vidimo šta su smislili. A i sa jedne i sa druge strane postoji ulaz u tržni centar.
 
Šifra novog stajališta u Bulevaru Zorana Đinđića je ista kao starog kod Ušća, što znači da to stajalište neće više postojati, što znači da će se koristiti stajalište kod Hajata, što dovodi do zaključka da više neće biti kruženja :D
I što dovodi do zaključka da srce boli predsednika privremenog organa grada što je saznao da smo rekonstruisali trolejbusku mrežu i istu produžili i što sada mora da kupi nove trolejbuse. ;)
 
Za stajalište u Bul. Nikole Tesle nam ostaje da vidimo šta su smislili.
Tu se do sad nisu zaustavljali 27E i 35, moje mišljenje je da neće uvoditi kruženje u smeru ka gradu jer je TC/PC svakako blizu stajališta kod Hajata, a i ni jedna linija koja ide kroz Milentija Popovića ne ide tuda.

I što dovodi do zaključka da srce boli predsednika privremenog organa grada što je saznao da smo rekonstruisali trolejbusku mrežu i istu produžili i što sada mora da kupi nove trolejbuse. ;)
Jadničak stvarno, nije mu dobro kad je video da će neće moći da uzme još turskih krševa na račun trola :D
 
@1111
Pa ukida se zasigurno stajalište u ulici Ušće. Za stajalište u Bul. Nikole Tesle nam ostaje da vidimo šta su smislili. A i sa jedne i sa druge strane postoji ulaz u tržni centar.
Prošao sam sad kolima novim delom. Stajalište je samo u smeru ka Bloku 20. Nagađam da će u smeru ka gradu da idu kao i do sada, dok će ka Bloku 20 da idu kao 95, pa levo u novi deo bulevara.
 
Vrh