Šta je novo?

Стајалишта

20230726_082222.jpg

Batutova smer ka cvetku neko je nesto radio kocke vratio nije
 
Daj mi jedan ferari crveni i put vijugavi 🎶🎵🪗🎺

Da stignem na expo. Pa to će biti čitav nov grad. Beograd će biti neprepoznatljiv.

Nismo u stanju prilaz stajalištu, trotoar da održavamo da ga ne pojede priroda.. Da ne znam bolje rekao bih Pripjat 20 godina posle Černobila. 😆

Ali organizujemo veeelike manifestacije. Kandidujemo se, guramo se svuda...

Tu pored levo je nikla njiva, poljana... Nisam sve ni slikao... Nesuđena nova autobuska desno... "Neformalno naslje" iza sa 10 džukela koje laju na mene...


20230901_053656.jpg
 
Право напред, преко улице испод оног надвожњака код гараже ГСП има и мини нехигијенско насеље.
 
To je iza, u odnosu na sliku.. to sam spomenuo kao "neformalno naselje" 🙂 ajde što su ti ljudi tu (mada svakako ne treba da budu) nego su doveli 10tak kerova koji besno laju rano izjutra morao sam da pređem ulicu...
 
Ovdje to postoji rupe kopaju širom grada i pokrivaju pločama metalnim
 
Ajde da doživimo i to čudo jednom. Nadam se da će ovaj put obuhvatiti više stajališta.
 
Raskopano je bar 30 tak stajalista ono što sam video uglavnom po centru
 
Evo upravo rade kod opstine Novi Beograd. Pitao sam majstore bice elektronski display sa realnim prikazom minuta koliko je koji autobus/tramvaj udaljen.
Хвала Богу, коначно. С обзиром да је систем који мери минуте до доласка возила већ уведен (и то у нову апликацију за јавни превоз), потпуно је логично да га примене и на дисплеје на самим стајалиштима :) Највише ме чуди што нигде о томе нисам ништа прочитао, ово делује као нешто око чега би се сваки градски руководилац врло радо похвалио. Можда ми је неки медијски напис о овоме промакао? Живо ме занима где ће се све инсталирати.
 
Ћирилицом да се исписује.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Ja sam više za latinicu, najviše zbog turista. Ali realno može i na oba pisma. Prednost latinice je i u tome što je pogodnija za ispis, simboli su uži, više teksta može da se ispiše, na malenim ekranima.

Ma daj šta daš, samo da uvežu to, da lepo čovek zna gde koje vozilo ide, pogotovo kad su neki radovi i kraćenja. Sa BusPlus-om si uvek imao precizan info na displeju Solarisa, dok sada imamo samo destinacije koje su fabrički ukodirane, pa tako recimo imamo "96 Dunav stanica" jer očigledno "ŽS Pančevački most" ne postoji ukodirana.
 
Не видим проблем да буде 100% ћирилица. У НС 99% дисплеја исписује ћирилицу и не видим проблем како се туристи не сналазе. Ако могу Јермени и Бугари, можемо и ми. Зато ћирилица нестаје, зато што идиоти све живо зБоГ тУрИсТа исписују латиницом.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Neće ćirilica propasti zbog par displeja najave dolaska autobusa. A to turisti nek se snađu...
Evo ti idi u Kinu pa se snađi na kineskom

Ako imamo izbor da imamo na ćirilici i da samo mi možemo to razumeti i samo na latinici da može svako da razume mislim da je logično šta ćemo izabrati.
Ako može, nek se pokuša sa oba pisma ali mislim da bi samo bilo preterano
 
I uvjek rasprava ista dok se neko ne zainati i krene da tuži sve redom jel zbog turista se rade latinične mjesecne karte ...pa prvim turistima je interesantno da vide nesto drugačije
 
Hahaha turista, pa mi imamo 2 miliona turista i to mahom Makedonaca, Rusa, Bugara, Bosanaca koji znaju cirilicu. Jedna Albanija ima 7 miliona turista, a mi treba displeje da prilagodjavamo sacici turista sto ne znaju cirilicu.
 
Vrh