Šta je novo?

Стајалишта

Ljudi kome treba da prijavim sto su kod mene pogresili kodove stajalista, tj obrnuli su ih, pa na stanici u pravcu ka gradu stoji kod stajalista koje je u pravcu ka Vidikovcu i obratno...?
 
zelja87":2z4m64nz je napisao(la):
мени на СРЦ 25 мају дакле на окретници...увек каже да нису доступне информације за ову станицу. (линије 24,79)
И код мене је тако. Ако је бус на окретници пише да нема информација, а ја нзм да ли је на окретници или му не ради ГПС :rolleyes: Било би лепо да пише:
303:Окретница/Крајња станица или тако нешто :)
 
prostorni planer":ah9dhzqi je napisao(la):
Ljudi kome treba da prijavim sto su kod mene pogresili kodove stajalista, tj obrnuli su ih, pa na stanici u pravcu ka gradu stoji kod stajalista koje je u pravcu ka Vidikovcu i obratno...?

Мислим да би требало да пријавиш саобраћајној инспекцији
 
A zašto je došlo do promene dizajna tablica na stubićima uopšte, ko je to inicirao?
I zašto pobogu takav neukus?

Ona bivša možda nisu bila lepa, ali su bila skladna i jasno se vidilo da se o radi o dizajnu upotrebnog objekta, tako da nisu bila ni ružna. A ovo novo je šta tačno? Neka mi neko otvori oči, jer meni ovo izgleda skroz neukusno i na nivou deteta kome je učiteljica naredila da ukrasi svesku.
 
@Marcus Lupus

A može i ovako:

A zašto nije došlo do promene dizajna tablica na stubićima ranije, kako to da niko to nije pre inicirao?
I zašto je pobogu do sada bio takav neukus?

Ove sadašnje možda nisu lepe, ali su funkcionalne i informativne, i jasno se vidi da se o radi o dizajnu upotrebnog objekta, tako da nisu ni ružne. A ono staro je šta tačno? Neka mi neko otvori oči, jer meni ono izgleda skroz neukusno i na nivou ćate kome je direktor naredio da išrafira tablu na kvadrate i upiše crne brojeve unutra.
 
kopmania":5hr6k772 je napisao(la):
Baš tako, GPS u automobilu planira dolazak na lokaciju putem trenutne prosečne brzine, koja ako ideš 20 na sat pisaće da ćeš doći lupam za 1h, ako ideš 80 na sat, doći ćeš za 5 minuta...
BIlo bi previše oscilacija i uopšte ne bi bilo tačno.
To nije tačno. Šta znači trenutna prosečna brzina? Ništa. Ili je trenutna ili prosečna. Vreme potrebno za put se računa na osnovu ne trenutne brzine već prosečne brzine koju je vozilo imalo za celi dotadašnji pređeni put. Ako stanete par minuta na semaforu, TOA se neće povećati drastično jer to ne utiče puno na prosečnu brzinu, isto tako deonica na auto-putu ne smanjuje trenutno potrebno vreme.
Sve svemu, TOA funkcija na običnom GPS-u daje sasvim zadovoljavajuće rezultate za prosečnu vožnju po gradu i ne vidim razlog zašto ne bi bila upotrebljena za ovu namenu.
 
Ono staro je funkcionalno, ali nedostaje dodatni informativni element, odnosno terminus. Ubaciti to već narušava sklad i potrebno ga je „upakovati". To je moglo da bude još jednostavnije, ali se ne bi nimalo slagalo sa gornjom tablom. Moglo je da bude i kao gornja, ali to je komplikovaniji dizajn, sitniji brojevi i onda ne bi mogle da se prelepljuju nalepnice a da to bude manje-više neprimetno.
 
GSP se po nalogu Direkcije bacio na posao obeležavanja noćnih linija sa mojim nalepnicama. :D
Čak su stavljane i dodatne table na stajalištima na kojima nije bilo dovoljno mesta za označavanje noćnih linija.

Stajalište Gospodarska mehana danas:

103u72x.jpg



Glavni cilj akcije obeležavanja je postignut - neradnici su naterani da rade. Kada to kažem pre svega mislim na Direkciju. Neverovatno je da ih samo strah od više instance, do čijeg nemoinovnog mešanja je sve ovo vodilo, može naterati da nešto urade.
Pre toga bilo je neverovatnih izgovora - od toga da je neovlašćeno obeležavanje stajališta krivično delo do toga da pravilnik iz 70-ih ne dozvoljava da se postavljaju nalepnice u boji već da one moraju da budu isključivo bele.
Sada kada su sve birokratske boleštine prevaziđene -
iduknt.jpg
iduknt.jpg
iduknt.jpg
 
Postavljeni displeji na 10 stanica

Beograd -- Na deset stanica javnog gradskog prevoza od danas su u funkciji displeji sa kojih građani mogu da dobiju informaciju koliko je udaljeno vozilo koje očekuju.

18916418354f5e4d216bdb4255553340_368x246.jpg

Displeji su postavljeni u Ulici kralja Milana, u smeru ka Terazijama, na kružnom toku Slavija, na Zelenom vencu, u smeru ka Terazijskom tunelu, a od sutra će biti u funkciji i displeji u Takovskoj naspram Glavne pošte ka "Mostaru", u Bulevaru kralja Aleksandra kod Pionirskog parka i na stanici ka Vukovom spomeniku.

Od sutra će u funkciji biti i displeji kod opštine Novi Beograd u smeru ka centru grada, kod Doma omladine ka Pančevačkom mostu, na stajalištu "Kijevska" u Požeškoj u smeru ka centru, kod Sajma ka Banovom brdu, kao i u Bulevaru Mihajla Pupina, pored pumpe "Dejton", saopšteno je danas iz Gradske uprave.

U narednih nekoliko meseci na stajalištima gradskog prevoza biće postavljeno još stotinu displeja na najfrekventnijim stanicama, a oni će građanima davati tačne informacije o autobusima koji nailaze.

Kako je saopšteno, u toku je i probno korišćenje besplatne sms usluge, koja će zvanično početi da funkcioniše 15. marta.

Osim podatka kada nailazi prvo vozilo, građani će moći da dobiju informaciju kada će naići i ostala vozila sa trase na kojoj čekaju.
Usluga će, kako je saopšteno, doprineti rasterećenju gradskog saobraćaja, jer će korisnici moći da odluče da li će ući u prvo i naredno vozilo, ako je u prvom gužva.

Линк: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=03&dd=12&nav_category=12&nav_id=590299
 
Sms radi odlično,a još bolje je čitati sa displeja..dakle što više displeja.. :kafa:
 
U Gandijevoj ulici su prilikom postavljanja novih oznaka stajališta (one sa kodovima) pobrkali stanice, pa su oznake stajališta 1212 postavili na stajalište 1211 koje je u suprotnom smeru, i obrnuto.

Ljudi koji sada preko mob-a proveravaju kada nailaze sledeći autobusi dobijaju podatke za suprotni smer, a da to i ne znaju :bash:
 
Koliko vidim to brkanje stajalista je cesto,javljaju i na gsp forumu o tom problemu.
 
Jako puno ima grešaka na alma quatro stajalištima (sa starim natipisima), pa su verovatno samo prepisivali kodove sa tih na nove table koje su postavljene na te nastrešnice...
 
Samo da javim da je juče skinuta milka reklama sa stanice kod Doma omladine, ali još uvek nije vraćena mapa...
 
I kod beogradjanke je reklama zalepljena preko celog stajalista te sada mapa na prvom stajalistu vise ne postoji
 
B92: Grci kupili stajališta u Makedoniji

Grčka kompanija “Remedi advertajzing” preuzela je upravljanje autobuskim stajalištima u Skoplju u narednih 15 godina.

Prema ugovoru o javno-privatnom partnerstvu koji su Grci potpisali sa gradskim saobraćajnim preduzećem “Skoplje”, kompanija “Remedi advertajzing” će u narednih osam mjseci dovesti u funkcionalno stanje 275 autobuskih stajališta, a do kraja godine instalirati 80 elektronskih informativnih displeja.

Stajališta će biti sive boje, opremljena klupama za sedenje, kantama za otpad i informativnim tablama o redu vožnje autobusa gradskog prevoznika, a Grci će dobiti reklamni prostor.

U Skoplju sa okolinom živi oko 680.000 stanovnika ili ukupno trećina ukupne populacije Makedonije, a Javno saobraćajno preduzeće “Skoplje” uz pomoć države počelo je zamenu starih autobusa.

Sada raspolaže sa 216 novih autobusa od planiranih 313, čime će potpuno zameniti vozni park.​
 
Moze li molim vas jedna slika novih displeja? Nisam trenutno u BG da im se licno divim :)
 
Evo. Tekst se skroluje i prikazuje jednu po jednu liniju sa smerom kretanja i koliko je stanica odaljena

223392_bgstanica-slavija-foto-nebojsa-markovic_f.jpg


Mene su oduševili ovi busevi u Skoplju, kad već o tome pričamo:

bus10.jpg


A dabldekeri su dosadni svugde van Londona.
 
jlaki":phxkxvt2 je napisao(la):
Mene su oduševili ovi busevi u Skoplju, kad već o tome pričamo:

bus10.jpg


A dabldekeri su dosadni svugde van Londona.

Обожавам Санос и стари Икарбус, имају душу! <3
А ову двоспратни скопски су Маде ин Украјина, о чему даље да причамо. :blah:
 
Samo da javim da je juče skinuta milka reklama sa stanice kod Doma omladine, ali još uvek nije vraćena mapa[box][/box]
@Badman
@Bojan 87
А ko kaže da mora da se vrati mapa. Gde to piše???
 
Uzegli Zejtin":6m1ei16j je napisao(la):
А ову двоспратни скопски су Маде ин Украјина, о чему даље да причамо. :blah:

Da su bar Made in UkraJina, nego Made in China ("Jutonzi")! Ukrajinski su normalni, nisi "dvokatni".
 
Sta mislite koliko ce ovi displeji izdrzati a da se na njima ne pojavi ona reklama od onog bilmeza koji po celom gradu lepi kako uspesno leci psorijazu, ima prirodan lek..... Izvinjavam se na ovom uvredljivom izrazu ali ja vise ne znam kako da tog nazovem!!! Nema stanice koja nije izresetana tom reklamom. Moram da pohvalim ove koji odrzavaju stajalista da pomenute reklame redovno skidaju ali uzalud! Koliko ujutru vec se nalepi nova......
 
Можда је "Милка" скинута, али појавила се нова реклама која прекрива све! Не знам тачно која, али има неко зеленило на себи, неко лишће (глупост) :rolleyes:
 
Vrh