Šta je novo?

Стајалишта

Ne znam da li sam preskočio, ali na displejima je smanjen font tako da staje 4 reda ispisa i sada su latinični
224879_bgdisplej-gsp-foto-rajko-ristic-2_origh.jpg
 
Da ovo sa četri reda je dobro rešenje,možda je bolje da su displej stavili sa strane..bilo bi lakše da se vidi.. :kafa: Latinica u javnom prevozu je praktičnija za metropolu,ovako ne mora da se prevodi na engleski..
 
Somi303":31i1bv14 je napisao(la):
Можда је "Милка" скинута, али појавила се нова реклама која прекрива све! Не знам тачно која, али има неко зеленило на себи, неко лишће (глупост) :rolleyes:

Da, da. Video sam još par stanica. Slikao sam i poslao direkciji, no nema odgovora...

Ilustracija:

2zqzj80.jpg


23tmoud.jpg
 
Nemam ništa protiv komercijalizacije stajališta,ali onda mora do postoji poseban deo gde će biti izložene mape,oznake nešto kao poseban info pano ali velikih razmera.. :kafa:
 
Ја мислим да би било корисније фокусирати енергију на стајалишта на којима не постоје услови за чекање аутобуса. Сва ова стајалишта са слике имају надстрешницу тако да нити путници кисну нити стоје у блату а оваквих стајалишта је поприличан број.
 
Skopski autobusi na sprat nisu losi, ali zato dizajn... :notok:
Taj stari skopski uskoro ide u istoriju jer menjaju ceo vozni park...
 
orion":cirucob9 je napisao(la):
Ја мислим да би било корисније фокусирати енергију на стајалишта на којима не постоје услови за чекање аутобуса. Сва ова стајалишта са слике имају надстрешницу тако да нити путници кисну нити стоје у блату а оваквих стајалишта је поприличан број.

Slažem se. Ovo mi je samo zasmetalo u proteklih par dana.
 
orion wrote: ,,. . . Ја мислим да би било корисније фокусирати енергију на стајалишта на којима не постоје услови за чекање. . . . ,,

Zidareva mapa je fenomenalna al nema gde da se okači
upravo iz razloga što van centra grada uglavnom ne postoje nadkrivena stajališta,
pa čak i one malobrojne gvozdene ,,pečurke,, su poskidane i verovatno na kilo prodate a u staro gvožđe
gori su i od onih lopova što kradu kablove.
 
^^^ Ostanice nisu zidali gradjani ni grad, vec ih je zidala privatna firma. Moguce da je apex dobio pravo da se besplatno oglasava na stanicama, ali sumnjam da im je druga firma poklonila stajalista.

Predizborna kampanja se polako zahuktava.
 
Ако су нешто добили, то су они тотеми, а Алмине надстрешнице сигурно нису.

Остатак текста је на месту. Град и грађани нису добили апсолутно ништа, а притом плаћају једну паразитску тајкунску рекеташку фирму.
 
Проблем урећења стајалишта не подразумева само нове надстрешнице треба омогућити путницима и да безбедно чекају аутобус и да безбедно дођу то станице.
Ево пример једне станице са надстрешницом у Добановцима, надстрешница није нека фенси али обавља посао, међутим о безбедности путника нико не води рачуна.
Наиме у онолини ове станице су никле нове фабричке хале (што је феноменално) и вишеструко се повећао број путника, али путници морају или да газе по блату или да деле неосветљен магистрални пут са шлеперима, најчешће иду неосветљеним магистралним путем и више пута сам био сведок како се 20-ак путника помери у блато када им возило иде у сусрет што је једна јако тужна сцена.

http://screencast.com/t/smRXmz0Co

http://screencast.com/t/RbDLbbCC0t

Ако причамо о уређењу стајалишта у овом случају то подразимева: изградњу нише да саобраћај може да се одвија док аутобус прима путника, осветљење стајалишта, изградња тротоара, означавање пешачких прелаза.
 
orion":1cth8p9i je napisao(la):
изградњу нише да саобраћај може да се одвија док аутобус прима путника, осветљење стајалишта, изградња тротоара, означавање пешачких прелаза.
Мени је стајалиште са "печурком" супер, ако има горе подебљано.
 
Vidim da su čak i najjnovija stajališta kodirali. BusPlus bi sada trebalo da promeni nazive u svom sistemu, jer je mnogo novih naziva i ne bi ih trebalo tolerisati.
Primetio sam da su posle ovih c.s.i.-ovih akcija postali mnogo ažurniji, nalepnice se redovno kontrolišu, lepe, dodaju...

A što se tiče pečurki, one su najpraktičnije za održavanje, prepoznatljive i uklopive u svaku sredinu. Šteta što se više ne proizvode
 
Ko je na vlasti u opstini Grocka? Ne mogu da verujem da tamo ima toliko neurednih stajalista, cak ni u Bulevaru nema perona... ej bre, pa mi ovde u Rakovici, isto siromasna opstina imamo perone i u sred sume, zasto ih ne bi imala i Vinca, Zaklopaca i ostala naselja u opstini koja je sad i veca od Rakovice i jos nekih gradskih opstina - moze se reci i najbrze rastuca opstina, a toliki nemar - to nigde nisam video.
 
Винча има уредне станице, нису неке, али се могу назвати станицама. Ја искрено не знам ко је на власти у Гроцкој, сигурно Стф зна :)
 
У Гроцкој уопште није битна странка која је на власти, јер су све локалци који се међусобно познају и смењују на челу већ 30 година.

А зашто се код нас ништа не ради, то је непознато. Међусобно се оптужују град и општина. Град оптужује да се паре краду, а општина да град не да паре.
 
А паре у ствари нестају на пола пута, односно одлазе у "цунами" :notok:
 
Somi303":3ogm5rcw je napisao(la):
Моја "станица" је зрела за печурку :rolleyes:
2012-03-19-133.jpg

Ovakva stajališta su sramota za ovoliki grad u 21. veku. Prosto je neverovatno da malo betona i 100 kila gvožđa ne može da se odvoji...
 
Ово је типичан пример станица које ме иритирају, путници су принуђени да стоје у блату или прашини (или да стоје на асфалту али да буду на опрезу да их неки лудак не покупи) па се после чудимо зашто су и аутобуси прљави. Надстрешнице и нису толико битне на излазним станицама у предграђу, на улазним су битније него у центру јер се аутобуси дуже чекају у предграђу. Бетонска платформа која је издигнута од пута је неки минимум који мора да постоји.
 
c.s.i.":22b4tihg je napisao(la):

,,. . . 150 нових градских надстрешница. . . .,, Koliko?
Koliko komada blatnjavih stanica ce biti uređeno
Verujem možda samo par komada za slikanje
a veci broj obaviće na davno postojecem asfaltu ,
Takvo je vreme, hoće samo brze i lake pare :lool:
 
Vrh