Šta je novo?

Стајалишта

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=420410#p420410:tyqktsff je napisao(la):
Norexan » November 30th, 2016, 8:35 pm[/url]":tyqktsff]А , зашто молићу лепо? :kafa:
Zato što određeni autobusi koji saobraćaju na relaciji Birčaninova - Resnik na displeju imaju ispisano samo "470". Više puta sam imao priliku da to vidim. A i sam vrlo dobro znaš koliko je naš narod upućen što se tiče linija po celom gradu.
 
Хоћеш рећи да аутобуси на линији 47 су грешком нумерисани у 470? Ха-ха који пичвајз! Па добро , то може да се реши... :kafa:


Иначе , морам да похвалим Ласту што је почела да шаље IK-103 на 466. Јесте да је писало само Врчин ,али нема везе. Баш сам се пријатно изненадио у понедељак кад сам ушао. :kk:
 
Lekonov FAP na bocnom i zadnjem displeju stoji 470, a na prednjem stoji 47.
 
Danas sam video Transproduktov FAP na kojem je pisalo 370. Tako da ce ovde pre biti problem displeja i proizvodjaca displeja jer su manje sanse da ko je kodirao broj da je bas toliko smotan i da nije uspeo da napise pravilno. Slicno kao i kod onih Mazova na 74, u oba smera pisu terminusi bez J.
 
To sa Mazovima je problem u tome što je u displeju ruski font bez slova J.
 
Нека прилагоде дисплеј нашем говорном подручју. Мислите да би у русији или белорусији возио аутобус са нашом ћирилицом на дисплеју?
 
Displej nije u problemu već unos u komandnom delu. Diode se pale po instrukcijama i sigurno da može štošta da ispišu.
 
Terminoloski je tako tacnije, displej ne moze da ima problem sa ispisivanje, tj. sa nedostatkom slova, nego komandna jedinica. Ako se ne varam, npr. Novatronic koristi kartice koje se ubacuju u komandnu jedinicu, a pre toga se na te kartice pomocu softvera ispisuju sifre za brojeve linija i smerove, odnosno natpise. I onda se one ubace u tu komandnu jednicu gde se kucaju te sifre i tako displej ispisuje, odnosno ukljucuje diode koje su prethodno softverski predodredjene za ukljucivanje u zavisnosti od sifri.
 
Нове табле на стајалиштима са податком који збуњује

На информационим стубовима постављена је адреса сајта Дирекције за јавни превоз (bgprevoz.rs) који месецима није у функцији

tabla-pionirski-park.jpg


и сада питање: да ли билмези у Дирекцији уопште планирају да реактивирају тај сајт?
 
Jel ti mislis da oni znaju da im sajt nije u funkciji
 
Ja sam jednom prilikom , pre dve godine , tražio neki dokument za majku , iz Valjeva , jer je tu živela baba neko vreme , i samo sam odatle mogao da podignem dokument , jer nisu bili umreženi sa Beogradom. Dokument sam zatražio putem elektronske forme , i da mi stigne na kućnu adresu. Neposredno posle popunjavanja mog zahteva , sajt nije bio više dostupan , što u prvom trenutku nisam znao. Kako je prošlo pet dana , a dokument nije stigao , niti elektronska potvrda na mail da je moj zahtev ispravan i prosleđen na obradu , pokušao sam da pristupim sajtu , da probam da vidim šta se dešava , ali nisam mogao. Izašlo mi je obaveštenje da je istekla pretplata za domen , a da nova nije plaćena. Sva sreća pa mi je negde ostao zapisan njihov broj telefona , te sam ih pozvao. Kada sam objasnio u čemu je problem , službenica mi ladno odgovori: "Pa naravno da ne možete da pristupite sajtu jer niste platili takse za dokument koji ste tražili". Tada sam morao da joj objašnjavam da nije problem u meni , već u tome što oni nisu platili korišćenje za domen za narednih godinu dana , tako da ni moj , a ni zahtevi drugih podneti elektronskim putem u vreme kada sam to i ja učinio , nisu mogli da stignu do njihovih kompjutera , niti je iko mogao da koristi tu opciju nekoliko dana. Dva sata kasnije je sajt bio u funkciji. Toliko o tome koliko su "stručni" za posao kojim se bave. Garantovano bih dobio i za DJP - ov sajt isti ili sličan odgovor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422646#p422646:13cm2oo0 je napisao(la):
direktor » 12 Дец 2016, 12:20[/url]":13cm2oo0]Jel ti mislis da oni znaju da im sajt nije u funkciji

да л' је могуће да су то толики дебили да не знају да им сајт није у функцији?
 
Evo maloprije su se pravdali u bg hronici da imaju poteskoce sa sajtom i pogresnim novim tablama na stajalistima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422626#p422626:ibjta349 je napisao(la):
JohnnyLee » December 12th, 2016, 12:11 pm[/url]":ibjta349]Нове табле на стајалиштима са податком који збуњује

На информационим стубовима постављена је адреса сајта Дирекције за јавни превоз (bgprevoz.rs) који месецима није у функцији

tabla-pionirski-park.jpg


и сада питање: да ли билмези у Дирекцији уопште планирају да реактивирају тај сајт?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422664#p422664:ibjta349 je napisao(la):
JohnnyLee » December 12th, 2016, 2:47 pm[/url]":ibjta349]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422646#p422646:ibjta349 je napisao(la):
direktor » 12 Дец 2016, 12:20[/url]":ibjta349]Jel ti mislis da oni znaju da im sajt nije u funkciji

да л' је могуће да су то толики дебили да не знају да им сајт није у функцији?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422700#p422700:ibjta349 je napisao(la):
direktor » December 14th, 2016, 7:01 pm[/url]":ibjta349]Evo maloprije su se pravdali u bg hronici da imaju poteskoce sa sajtom i pogresnim novim tablama na stajalistima

Sajt proradio. Sad sam slučajno kliknuo na link i zaprepastio se kada sam video da sajt radi.
 
Mozda su i oni radili migraciju sajta ali preko Australije i Novog Zelanda :D
 
Pocetno stajaliste za 306, 307 i 311 na Ustanickoj u potpunom mraku. Ne znam kako je bilo veceras, ali sinoc je bio takav jeziv osecaj iako je dosta ljudi na stanici. Doduse ovo je vec kada se zatvore lokali u okruzenju, ali jedino svetlo koje radi je ispred prostorije za otpravnike koje jedva osvetljava stajaliste. Na samom stajalistu je plafonjera sa neonkama, kojih nema, a sama plafonjera je pricvrscena samo sa jedne strane dok sa druge visi na necemu, samo sto nekome ne padne na glavu. Ulicno osvetljenje preko puta uopste ne radi. Sad ne znam da li da prijavljujem Beokomu jer ne znam da li je i veceras bilo tako, a necu duze vreme biti na stanici uvece.
 
Ко зна кома припада тај ТЦ. Власник вероватно има обавезу да одржава јавну расвету на самом објекту.
 
A to ulično osvetljenje, kome ono pripada? Mislim da je ono i radilo ranije i da je dovoljno osvetljavalo stajaliste, a da ova plafonjera već mesecima ovako visi i ne radi.
 
ЈП Јавна расвета би требало да је надлежна за та расветна тела. Не знам како су поделили надлежности будући да је ТЦ изграђен на јавној површини. Све те варијанте по Београду и Србији су у распад стању јер у старту није дефинисано ко шта ту има обавезу да ради.

Пробати са пријавном предузећу ЈП Јавна расвета па сачекати одговор.
 
Vrh