Šta je novo?

Стајалишта

DSC2260-702x336.jpg


Постављено 10 нових надстрешница за аутобуска стајалишта

http://www.grocka.rs/postavljeno-10-nov ... tajalista/
 
Видео сам данас ново стајалиште са све редом вожње и могу да кажем да су га одлично урадили. Довољно је високо да двоножни павијани не могу да га дохвате и довољно је оштрих ивица да се не може о њега обесити , уз то још лепше уживо изгледа. Једва чекам раст истих на читавој територији Града Београда.
 
Ali na njima red vožnje nije van domašaja. Na Ušću je već skinut.
 
У склопу асфалтирања Беградске улице и изградње тротоара за становнике Пандурица (викенд насеље у Заклопачи) ово стајалиште које је једино пристојно у овом крају се доводи до савршенства (стандардни изглед стајалишта, али нама је то научна фантастика). Једина мана је то што ће тротоар бити издигнут, а стајалиште ће остати исто па ће се тако простор унутар стајалишта смањити те ће и кров бити јако ниско уместо да се подлога разбије и ураде ивичњаци и све то буде нормалне висине. Стандардно Бг пут насипање до бесконачности без узимања у обзир околине. Стајалиште је изгледало овако
Икарбус ИК103Ф #105 by Somi303, on Flickr
Брзинске слике радова, када се све заврши пристојно ћу сликати, обећавам :dil:
20161007_153709 by Somi303, on Flickr
Овде се види да је ивичњак у висини клупе тачније летве коју су људи сами донели да би имали где да седну
20161007_153758 by Somi303, on Flickr
20161007_153756 by Somi303, on Flickr
Тротоар се затим надовезује на свеже асфалтирану улицу па се затим са улице претпостављам преко неких будућих степеница опет спушта на тротоар ( :?: ). То ми једино пада на памет јер између ова два тротоара нема радова и једино што их спаја јесте улица, свакако ћемо видети ускоро пошто се радови ближе крају..
20161005_181756 by Somi303, on Flickr
Тротоар затим иде до улаза у насеље и даље низ Смедеревски пут до једне куће, фино је што су и то урадили, очекивао сам да ће оставити те људе без тротоара
20161007_153524 by Somi303, on Flickr
20161007_153521 by Somi303, on Flickr
 
Trotar djeluje uzi od standarda
Sto se tice stajalista treba kontaktirati opstinu da pritegne bg put oko stajalista da se uradi kako treba
 
Diso ti je njihova izmisljotina - trotoar "za jednosmerno kretanje pesaka" :D
 
70cm, živio GUP! Trotoar za jednosmerno kretanje pešaka kojim ne može pošteno ni majka sa kolicima da prođe u jednom smeru.
 
To ce da prolazi dok neko netuzi bagru za izvrgavanhe zakona i propisa kad se desi neka nesreca st***
 
Не планирано сам остао да чекам 303 па сам искористио слободно време да обиђем радове, Игоре стави предтходне слике у спојлер пошто више не могу да изменим поруку. Слике тротоара се налазе у одговарајућој теми.
Уређење стајалишта "Пут за Заклопачу" by Somi303, on Flickr
Уређење стајалишта "Пут за Заклопачу" by Somi303, on Flickr
Уређење стајалишта "Пут за Заклопачу" by Somi303, on Flickr
Уређење стајалишта "Пут за Заклопачу" by Somi303, on Flickr
 
Stajaliste bi moglo jos malo da se uvuce pomjeri stajalisni stub
Naravno nece nista od toga uraditi
 
За стајалиште има таман довољно места да се помери у назад и издигне јер ће га делом забетонирати..
 
Upravo to vidim ruzno im vrijeme nema radnika
Mozda nebi bilo lose kontaktirati bg put i reci nesposobnjakovicima sta i kako da urade
 
Врло радо, али они мени не одговарају на мејлове већ скоро три године. Ако хоћеш дај мејл па да пошаљемо обоје, можда ће тад одговорити. Радници су дошли кад сам ја завршио фоткање.
 
To je mejl na koji Gaga pise beograd putu meni je bitno da urade
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409994#p409994:353sgec5 je napisao(la):
Somi303 » 11 Окт 2016 11:03 am[/url]":353sgec5]Врло радо, али они мени не одговарају на мејлове већ скоро три године. Ако хоћеш дај мејл па да пошаљемо обоје, можда ће тад одговорити. Радници су дошли кад сам ја завршио фоткање.
@Шоми, мислим да имаш одраније ту електронску адресу, али ево још једном, пиши г-ђи Нади Петровић из Београд пута и све лепо објасни: nada.petrovic@beogradput.com
 
Стајалиште Траншпед,с'обзиром да ово стајалиште обавезно користе тешки камиони и шлепери који довозе материјал за изградњу Икее,шахт нажалост није издржао толико оптерећење,стоји овако већ 15 дана
2u6zex2.jpg
xdxdae.jpg
 
Po meni najužasnija stanica, Zeleni venac u smeru ka NBG. Neverovatna količina putnika, a trotoar je širok oko 2 metra.

11224395_1513682018950356_742758646152473118_o.jpg
 
vucko":7o83xoci je napisao(la):
Po meni najužasnija stanica, Zeleni venac u smeru ka NBG. Neverovatna količina putnika, a trotoar je širok oko 2 metra.



Slazem se u potpunosti, redovno je haos tu a resenja na zalost nema :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410225#p410225:2hadarxe je napisao(la):
kruuki » 12 Oct 2016 14:34[/url]":2hadarxe] .....redovno je haos tu a resenja na zalost nema :(

Resenja ima ,
i to je opisano davno na BB, ukratko
okretmicu sa Zelenjaka prebaciti na NBgd ispred starog sajmišta :sesir:
 
boca-ica":38hlnatl je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410225#p410225 je napisao(la):
kruuki » 12 Oct 2016 14:34[/url]":38hlnatl] .....redovno je haos tu a resenja na zalost nema :(

Resenja ima ,
i to je opisano davno na BB, ukratko
okretmicu sa Zelenjaka prebaciti na NBgd ispred starog sajmišta :sesir:


opet ostaje stanica sa uskim trotoarom koja ce da prima sve te linije plus te sa okretnice ovde je problem uzak trotoar na stajalistu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Треба прво урадити настрешницу стајалишта као неку врсту тенде која би била фиксирана на овој згради (не могу да се сетим тачне намене нажалост). Проблем је што се свуда постављају ова иста стајалишта, а мислим да само стајалиште треба прилагодити локацији.
Има још доста сличних примера, нпр. на трамвајским стајалиштима на пругама које су на средини улица (БКА, Војовде Степе...) су стубови на којима је стајалиште на тротоару, уместо да буду у равни са заштитном оградом и тако да се уштеди на простору.
 
Zgrada je poreska uprava i pod zastitom je drzave tako da nema unistavanja fasade
 
Искрено, фасада је већ довољно наружена и упропашћена са овим климама, а и само ово стајалиште прибијено уз је направило неку врсту џепа у којем се гомила смеће. Тенда би много мање ружила него што то чини садашње стајалиште, поготову ако би била дужином целе зграде. А ту видимо и ове плакате на прозорима зграде исто.
Треба у сваком случају извући што већу функционалност и естетику, а овде данас немамо ни једно ни друго ;)
 
Vrh