Šta je novo?

Стајалишта

Koji crni beton. Na sajmu je bio beton pa otpadale plombe u busu. A da ne pričam o barama koje su se stvarale u pukotinama ploča.
Skoro sve betonske stanice vremenom pucaju.
Znači uzdužni nagib i dobro odrađeni slivnici.
 
Ljudi, asfalt, ili beton, pad i slivnici su kljuc. Kao i dobro nabijena podloga, zasticena od vode da ne bi doslo do ispiranja podloge. Kod nas se o tome ne vodi racuna. Onda se betonske ploce, koje su za stajalista svakako bolja jer ne dolazi do ulegnuca od tockova po vrelim danima kada je asfalt meksi, rastresu, iskrive, klackaju...
A ispod njih je rupa u kojoj pliva voda.
A voda pliva jer slivnici nisu dobro postavljeni, jer su zapuseni zbog ne odrzavanja, jer nagib nije dobro izveden...
Dzaba sve, ako se aljkavo realizuje...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Manje je bitno da li je asfalt ili beton koliko je bitan kvalitet radova. Kako se na aerdromima nikada ne naprave toliko kolotrazi? Pa zato što se kvalitetno radi i na vreme održava. Da napravimo stajalište od dijamanta nama bi za godinu dana propalo jer bi bilo 0 održavanja :)
 
Mislim da su ustanovili da vise nece raditi betonska stajalista zbog muke oko odrzavanja i papirologije
Jer treba svremena na vrijeme spojeve popuniti kateanom
Ovako samo asfaltiraj i vozi zar nije to neko vec bjese detaljno obrazlozio ovdje na bb
 
Nisam znao za tu odluku, koja je po mom misljenju pogresna.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Danas sam video kamiončić sa natovarenim ovim novim stubićima i znakovima za brojeve linija.

Izgleda da su rešili da konačno zamene sve ove stare.
 
Мали парадок је да су неки стари стубићи фарбани и замењене су им табле, а сад се поред њих постављају нови.
 
Kod hajata su iza onog velikog postojeceg postavili novi koji jedva da se vidi nadam se da ce ovaj stari da odseku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ceo Smederevski put ima nove table jos od pocetka godine, doduse nakaradno uradjen sa pogresnim nocnin linijama na 90% tabli, i dobar deo njih je imalo linije koje ne staju na toj stanici ili fali neka linija. Par puta su menjane, sada je dosta njih odvaljeno i polomljeno. Sad ne znam da li ce da stavljaju i ove nove, vise, jer ove trenutno nisu istog izgleda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=416976#p416976:38n6ingb je napisao(la):
kkorisnikk » 16 Нов 2016 04:33 pm[/url]":38n6ingb]Danas sam video kamiončić sa natovarenim ovim novim stubićima i znakovima za brojeve linija.

Izgleda da su rešili da konačno zamene sve ove stare.
@ККорисникк, можда си баш овај камиончић видео у Тошином бунару код железничког надвожњака.
Обишао сам радове на УМП-у код Тошиног бунара, а оно момци баш постављају нове табле за бројеве линија 45, 65, 71, 72, 82, 601, а на стајалишту број 1123 "Железничка станица Тошин бунар" смер према студењаку. У три слике, скидање/вађење старог стуба, узимање новог из камионета, постављење новог стуба.
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Na stanici arhiv ka gradu su zaboravili da stavi 612 pa su naknadno nalepili onu plavu nalepnicu sa tim brojem xD


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
 
JohnnyLee wrote: .... има и мало импровизација....
Pa nije malo, ima malo više ali obaostrano
ne samo da se table stajališta kace na ,,tudje.. stubove nego i obrnuto
Na ulazu u Bataju ispred stajlišta napokon osvetlili pešački pelaz
a saobracajni znak pešačkog prelaza ,,obesili,, na stub od stajališta al u visini ušiju ....

Priložio bih ja i sličicu..... al kako je saob. znak na tom stajalištnom stubu bio tako nisko postavljen
ne izbežno je neko i ,,opičio,, glavu, pri izlazu iz busa, te ga je i uredno je odvalio i bacio .... :lol:


Baš se i pitam koliko je ta improvizacija dozvoljena da se heftaju sl. znakovna obaveštenja
kao im je zgodno pa i na mesta gde gradjani mogu da se povrede
kao u gore navedenom primeru :roll:
 
Na stubove javne rasvete nije dozvoljeno nikakvo kačenje stajališta , znakova kao ni oglašavanje.
Znakovi na svojim stubovima, stajališta takođe.
 
Ne znam na koliko je uopšte potpisan ugovor grada sa Alma quatro agencijom. Ali da iskoristim priliku
da pohvalim Alma quatro, svaki dan njihovi radnici obilaze stajališta, čiste od grafita, reklama, prljavštine.

Stvarno retko, retko dobar primer javno-privatnog partnerstva. Ne smem ni da pomislim na šta bi stajališta ličila
da ih grad održava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417326#p417326:16hmz5sr je napisao(la):
kkorisnikk » 17 Nov 2016 11:58 pm[/url]":16hmz5sr]Ne znam na koliko je uopšte potpisan ugovor grada sa Alma quatro agencijom. Ali da iskoristim priliku
da pohvalim Alma quatro, svaki dan njihovi radnici obilaze stajališta, čiste od grafita, reklama, prljavštine.

Stvarno retko, retko dobar primer javno-privatnog partnerstva. Ne smem ni da pomislim na šta bi stajališta ličila
da ih grad održava.

Potpuno se slažem sa tobom, pre nekoliko dana neko je razbio staklo na stajalištu na Karaburmi, već sutradan je staklo zamenjeno. Sve pohvale za Alma Quatro.
 
Kako se odredjuje gde ce biti njihova stajalista, gde ona metalna a gde nista?
 
Oni samo pruzaju uslugu reklamiranja, primetices da se samo u "gradu" nalaze njihova stajalista, vec u drugoj zoni ima mnogo manje takvih stajalista jer nema ko da se reklamira tamo, tj. nije isplativo. A to da li ce biti "njihovo" stajaliste, to ne postoji, oni samo postavljaju nadstresnicu, sve sa DJP, a da li ce biti njihova nadstresnica, samo stub, ili nista, to isto odlucuje DJP i uredjuje sa lokalnim samoupravama, ako je potrebno.
 
Мислим да ће ови нови стајалишни стубови бити лака мета за разноразне сакупљаче сировина. Довољно је одвити четири завртња са капицом и оде стуб !!!!!!!!! Могли су да смисле неко другачије решење причвршћење стубова.
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417022#p417022:3bpessef je napisao(la):
marrecar » 16 Nov 2016 08:35 pm[/url]":3bpessef]Ceo Smederevski put ima nove table jos od pocetka godine, doduse nakaradno uradjen sa pogresnim nocnin linijama na 90% tabli, i dobar deo njih je imalo linije koje ne staju na toj stanici ili fali neka linija. Par puta su menjane, sada je dosta njih odvaljeno i polomljeno. Sad ne znam da li ce da stavljaju i ove nove, vise, jer ove trenutno nisu istog izgleda.
Da citiram sebe, izgleda da trasa poteza 300 dobija nove table sa novim stubovima. Stajaliste "Prvomajska" ka MMLu vec nekoliko nedeljama ima nove table, a danas sam sasvim slucajno primetio da stajaliste "OS Dragojlo Dudic" u istom smeru takodje ima novu tablu sa novim stubom. Nisam siguran da je i ono ranije imalo, slucajno sam primetio. Videcemo i za ostatak trase ove nedelje da li ce nesto menjati.
 
Ali jos uvek nisu postavljeni stubici tamo gde ima onaj sanduk za besplatne novine,ili se nece ni menjati ili ne znaju jos uvek kako da nakace sanduk na novi stub. Mada je i taj sanduk bespotreban s obzirom da od rane zore penzosi pokupe sve novine da oblazu police...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh