Šta je novo?

Стајалишта

78 и 83 у смеру од Славије не стају већ дуже време на Савском тргу, већ само пројуре ка стајалишту "Економски факултет".

По отварању прве половине Савског трга, 78 и 83 су у горе поменутом смеру стајали на необележеном стајалишту у нивоу са бившим хотелом "Београд".
 
Zamjena na nbg iz nekog razloga ...

pasarelaalda02-2020-08-18-22-55-53.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767849#p767849:38melvis je napisao(la):
relja » 20 Avg 2020 23:21[/url]":38melvis]Ja ovo nisam baš tako detaljno pratio, ali se sećam da je na jednoj seriji rendera bio prikazan i ovaj krak pruge, koji direktno spaja kososeke u Karađorđevoj i Savskoj. Ovde se vidi spomenik na platou, između tog koloseka i bovše železničke stanice.

U izvedenom stanju, spomenik je sa druge strane tog zamišljenog koloseka:

Da li to znači da tog koloseka neće biti?
Tramvaji će da voze samo obodom trga?
Osim koloseka, iza spomenika bi trebalo da se nalazi kontaktna mreža na stubovima... a nju nigde nisam video da je prikazana.
file.php
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767853#p767853:38melvis je napisao(la):
direktor » 20 Avg 2020 23:25[/url]":38melvis]Relja tramvaji ce ici samo obodom ispred bolnice ....
Kako li će biti rešeno pitanje stajališta za liniju 11, obzirom da sve druge tramvajske linije skreću u Nemanjinu i tamo imaju izmešteno stajalište?
 
Da li je stajalište "Petlja Radnička" ukinuto za liniju 94? Dva puta sam se vozio ove nedelje i oba puta BUS PLUS nije najavljivao stajalište, niti su vozači stajali. Isto u oba smera.
 
Svjeze nocas pokupljeni stubici koliko ce trebati da zamjene i da li ce naplatiti stetu .....

stajalista01-2020-08-26-00-39-53.jpg
 
Насеље испод Петловог брда, оно дивљаштво између Кружног пута и обилазнице.
 
Рекли су да ће током 2019. ставити нормалне станице. Станица код продавнице је била означена розим стиропором. Насеље је супер.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Пут за Заклопачу (где стаје 303), најпрометније стајалиште у целом насељу :kafa:
50278523072_8331ebdb16_h.jpg
 
Редовна појава мини депоније уз битније стајалиште јавног превоза, слично је и на Зеленом венцу, и на Панчевачком мосту, Омладинском стадиону, Кеју ослобођења...
 
Занимљив мобилијар на станици, може мало да се дремне у хладу док не наиђе аутобус.
 
Upravo čuh od vozača 34 da je od danas ukinuto stajalište "Bolnica Dragiša Mišović" sa šifrom #280. Linije koje idu ulicom Neznanog junaka koristiće stajalište koje koriste 49 i 94, a sa 42 ne znam šta će uraditi... Videh i da je nadstrešnica sklonjena. Vozač kaže da je razlog taj što se bunio novi vlasnik kompleksa koji se gradi odmah iza stanice. Da li neko možda zna nešto više o ovome ili da li je ovo uopšte istina, s tim što nigde nema nikakvog obaveštenja?
 
Koliko bi bilo pametno da 27e u smeru ka Mirijevu svrati na okretnicu linija sa poteza 100. Nigde u tom smeru nema blizu stajaliste ,jedino da se oslone na 27. Ovako bi im to presedanje bilo lakse,a mislim da nije neki gubitak vremena.U smeru ka Nbgd vec postoji stanica na kruznom toku.
 
Da li zna neko zašto sve linije koriste i privremeno ukinuto stajalište Dragiša Mišović u smeru ka gradu i novouspostavljena stajališta?
 
Na mestu starog stajališta više nema ni stubića, a na stajalištu gde staju 49 i 94 je zamenjena tabla. Čini mi se da će ova izmena duže da potraje...
 

Prilozi

  • 20200923_115826.jpg
    20200923_115826.jpg
    416,9 KB · Pregleda: 1.319
  • 20200923_120021.jpg
    20200923_120021.jpg
    401,8 KB · Pregleda: 1.315
Nighthunter":2vgaydry je napisao(la):
Koliko bi bilo pametno da 27e u smeru ka Mirijevu svrati na okretnicu linija sa poteza 100. Nigde u tom smeru nema blizu stajaliste ,jedino da se oslone na 27. Ovako bi im to presedanje bilo lakse,a mislim da nije neki gubitak vremena.U smeru ka Nbgd vec postoji stanica na kruznom toku.
Ovo je i meni palo na pamet. Prilično je nezgodno recimo iz Despota Stefana doći do Bogoslovije, jedino pešaka od Pančevca, što ume da bude problem starijim ljudima, jer ima dosta stepenica.
27E prolazi tuda, ali je potpuno beskorisna, jer posle stajališta kod CK Vlade Divljan, sledeća stanica je tek kod Beograd Puta u Dragoslava Srejovića.

Kompletno obilazi presedački čvor na Bogosloviji. Nije mi jasno zbog čega, kad u kontra smeru postoji stajalište i to u kružnom toku.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777333#p777333:28dh2a2d je napisao(la):
Nighthunter » Sre Sep 23, 2020 6:50 pm[/url]":28dh2a2d]Koliko bi bilo pametno da 27e u smeru ka Mirijevu svrati na okretnicu linija sa poteza 100. Nigde u tom smeru nema blizu stajaliste ,jedino da se oslone na 27. Ovako bi im to presedanje bilo lakse,a mislim da nije neki gubitak vremena.U smeru ka Nbgd vec postoji stanica na kruznom toku.
Veoma pametno jer stajalište omladinski stadion ne postoji u pravcu ka Mirijevu i onda ako hoćeš do Omladinskog stadiona, moraš da ideš pešaka od Vlade Divljana, ili da odeš do Generala Aračića, pa onda pešaka dole, ili ako naleti bus u suprotnom pravcu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777459#p777459:auxp9zfy je napisao(la):
markomarinkovic » 24 Sep 2020 08:40[/url]":auxp9zfy]Na mestu starog stajališta više nema ni stubića, a na stajalištu gde staju 49 i 94 je zamenjena tabla. Čini mi se da će ova izmena duže da potraje...
file.php

file.php
Preduhitri me. Baš sam hteo da postavim fotografiju sa novom tablom.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777468#p777468:auxp9zfy je napisao(la):
Zezeljko » 24 Sep 2020 09:37[/url]":auxp9zfy]
Nighthunter":auxp9zfy je napisao(la):
Koliko bi bilo pametno da 27e u smeru ka Mirijevu svrati na okretnicu linija sa poteza 100. Nigde u tom smeru nema blizu stajaliste ,jedino da se oslone na 27. Ovako bi im to presedanje bilo lakse,a mislim da nije neki gubitak vremena.U smeru ka Nbgd vec postoji stanica na kruznom toku.
Ovo je i meni palo na pamet. Prilično je nezgodno recimo iz Despota Stefana doći do Bogoslovije, jedino pešaka od Pančevca, što ume da bude problem starijim ljudima, jer ima dosta stepenica.
27E prolazi tuda, ali je potpuno beskorisna, jer posle stajališta kod CK Vlade Divljan, sledeća stanica je tek kod Beograd Puta u Dragoslava Srejovića.

Kompletno obilazi presedački čvor na Bogosloviji. Nije mi jasno zbog čega, kad u kontra smeru postoji stajalište i to u kružnom toku.
Verovatno zato što ne mogu da nađu zgodno mesto da postave stajalište. Ali pošto će uskoro krenuti proširenje Dragoslava Srejovića na tom delu, mogli bi nakon toga da uvedu stajalište u neposrednoj blizini Bogoslovije.
 
Pa eto recimo mogla bi stanica da se uglavi na okretnici poteza 100.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vrh