Šta je novo?

Стајалишта

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582938#p582938:g44wyghw je napisao(la):
marrecar » 21 Нов 2018 08:02 am[/url]":g44wyghw]A od onih iz grada ništa? :roll:

Град је понудио овакве:

sagradjanima1-830x0.jpg


Што је неприхватљиво и у функционалном и у естетском смислу. Израдили смо сопствени пројекат према стварним потребама путника и не дозвољавамо да се поставе надстрешнице које не испуњавају своју функцију заштите од кише и ветра већ постоје да би постојала.
 
Zar nije trebalo Alma Quattro, na šta su se hvalili na sve strane? Šta je bilo s time?
Ja se samo nadam da ova stajališta neće biti kvaliteta kao i školski ormarići, koje su isto iz Metalinexa uradili, i koji su katastrofa.

@direktor
Ja bih ono što je obećano i što je rečeno. To što možda neki lako pređu preko toga je problem zašto imamo ovakvu vlast.
 
Niko nije reko da nece biti i stajalista AQ samo treba strpljenja
 
Ja sam na njih prvobitno mislio, na šta je stf rekao da je grad ponudio druga stajališta. Ako ti tako kažeš direktore, imaćemo lepo šarenilo po opštini.
 
Било је на грочанском сајту као новост да ће се поставити 10 надстрешница "тип 1" што је у каталогу урбане опреме алмина надстрешница. Тај текст на сајту се позива на допис који смо добили од Дирекције за јавни превоз у коме се децидирано наводи "тип 1".

Међутим, када су кренули да постављају, то очито није био "тип 1" него она некорисна гомила гвожђа која не штити ни од кише ни од ветра а вандалима је омиљени реквизит у јавном простору те је постављање тог срања заустављено. Постављено је можда 6 укупно од 10.

Израдили смо сопствени пројекат надстрешнице који се заснива на моделу постављаном пре можда 10 година. Нова изгледа 90% исто, а разлика је само у пројектом исправљеним недостацима и браварским грешкама тадашњег модела. Нови ће такође бити од прохрома како не би кородирали и требало би да имају расвету и информационе дисплеје. Дакле, неће бити шарениша, водили смо рачуна о томе овај пут.
 
Stajaliste Slavija u Nemanjinoj....ili je stajaliste Nemanjina na Slaviji..nisam siguran , u svakom slucaju vec danima je ogradica izvaljena u velikom delu. Fotka je iz autobusa pa je malo mutna...
05fc854c0e94361a4c8d5c02728f70f9.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Majstorski , po svim standardima.

43527327_10205476721114626_6720909767042138112_n.jpg


Godinama su vozači tramvaja izlazili/ulazili direktno sa travnjaka kad je suvo ili iz blata kad padne kiša na stajalištu kod depoa Novi Beograd. :bash:
Nikoga nije interesovalo što im radnici rizikuju povrede .
 
Zapravo mislima da je "pomoćna" stanica za radnike.
 
Надам се да не штрши по облику и дизајну много од паноа, али одлично је да су се сетили да поставе. Можда је и боље овде јер је већа видљивост него испод надстрешнице.
Још само да се удостоје да ставе некакав дисплеј за железничку станицу пре силаска доле, или да се договоре са овима што држе билборде да приказују ред вожње у једном делу екрана.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=573330#p573330:30h4kk31 je napisao(la):
kruuki » Uto Okt 09, 2018 1:16 pm[/url]":30h4kk31]Prilikom rekonstrukcije nije urađeno stajalište...
4c7306a5544a3be4655640d30bda801c.jpg


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Gde je ovo?
 
Malo stajališta izvan centra grada.

Ovča, stajališta Agro-koka u oba svera, blago receno bez bilo kakve infrastrukture.
Sama stajališta se nalaze kod novog naselja na Ovčanskom putu, neposredno kod raskrsnice sa severnom tangentom. MOram da stavim letnje fotografije, jer n eznam kako bi vam na zimskim fotkama objasnio o kojim stajalištima pričam, jer sumnjam da biste mogli da naslutite njihovu poziciju.

Da... na fotografiji su 2 stajališta. Ako napregnete oči, možda vidite na sred trotoara stub na kom bi trebalo da stoje brojevi prevoza 105 i 105L.

DmROck6W4AATmx8.jpg


DmROdqfWsAA1TIS.jpg


Isto stajaliste sa druge strane, ako niste videli stub na prvoj fotografiji

DmROe5HXoAEut0y.jpg


Stajalište u smeru ka gradu je malo prostranije i, naravno, bez bilo kakve infrastrukture.

DmROf9jW4AA8jEl.jpg


Glupo mi je i da počnem da pričam o tome da nema bilo kakve nadstrešnice, jer, iskreno, ne znam ni gde bi smeli da je stave, a da se čitava konstrukcija ne nađe u kanalu u koji se obrušava trotoar. Dakle, ovde možda možemo da krenemo od činjenice da je u opšte stajati na trotoaru i čekati prevoz ka Ovči i železničkoj stanici, blago rečeno nebezbedno. Od kanala vas ništa ne deli. Eventualno šipražje može da vam ublaži pad... ako vas u istom ne izujedaju zmije leti.
Dakle, stajališta su potpuno neobeležena. Nema broja prevoza, nema reda vožnje, nema horizontalne signalizacije na asfaltu (odnosno potpuno je izbledela.

Na ovim stajalištima možete da zaboravite na kišobran. Surova je vetrometina i ako u gradu pirka vetar, to znači da tamo čupa kišobran iz ruku. Obična nadstrešnica, kakve se prave u prigradskim naseljima, ovde ništa ne bi značila.

E sad... zamislite sve to noću, pa još zimi - nema nikakvog osvetljenja, nema ulične rasvete, nema pešačkog prelaza, a o semaforima i ležećim policajcima da ne pričam, da ne bih ispao smešan. Prst pred okom se ne vidi, a prelazite jednu od najopasnijih beogradskih saobraćajnica.
Da dočaram (kvalitet je očajan, jer je bukvalno mrkli mrak):

DnEuIOWW4ActTm6.jpg:large


Divljački se vozi tuda... ne moram o tome ni da pričam, pošto i sami znate da se ginulo na raskrsnici sa severnom tangentom. Obilaze se autobusi koji stoje na stajalištu i svaki prelazak Ovčanskog puta je stavljanje glave u torbu. U novom naselju ima jako puno male dece, koja idu u osnovnu školu u Ovču i roditelji moraju da ih dočekuju i ispraćaju i dopraćaju do i sa stajališta. Niko ne sme da pusti samo dete...
 
Sve fotografije su sa Twittera zato što sam ovaj problem prijavljivao Beokomu, pa, zapravo ni sam ne znam koliko puta.
Tražio sam im da mi barem kažu kome mogu direktno da prijavim konkterne pobrojane probleme. Odgovor je prerastao u spisak gradskih sekretarijata, kancelarija, uprava za saobraćaj, javno zemljište, javnu rasvetu, javni prevoz...

Na kraju se oglasio Sek. za saobraćaj jednim generičkim odgovorom, ali tu bar možemo da konstatujemo da je problem konstatovan:

Dtj5YNnWkAAzEho.jpg


Insistirao sam na konkretnim informacijama o planiranju rešenja problema, finansijskoj konstrukciji, trenutnoj fazi izrade plana i fazi usaglašavanja između dva sekretarijata (za saobraćaj i javni prevoz), ali sve što sam u još dva mejla uspeo da saznam jeste:

- planiramo da radimona rešenju problema, ali ne znamo kada;
- para nema, pare su potrošene;
- biće planirano u narednom ciklusu (samo nisam shvatio da li je to 2019. ili 2020. godina);

Dakle, ništa konkretno. Sve je na nivou "trebalo bi, al jbg..."

Mislim, tu žive Krajišnici, neka se ne igraju vatrom, da im ne bi osvanuo hrastovi balvan jedno jutro na Ovčancu, gde mu mesto nije :laugh:
 
Ne, ali imam nameru. Iskreno, nisam siguran koliko ikoga boli uvo za ovakav problem na levoj obali. Pobogu, najveći deo leve obale nema ni kanalizaciju, kišne odvode, putnu signalizaciju, pešačke prelaze, deponije na svakom koraku, prevoz ide na 25/40 minuta (ako je sve regularno, a retko kada jeste)... pa niko ne piše o tome. Da li bi iko hteo da se bavi sa dva autobuska stajališta... mmmm teško. Ljudi ginu na onoj raskrsnici sa slika, pa nikoga ne zanima...

Mislim ono... svi su dobrodošli da se i sami posluže informacijama i fotografijama. Ideja mi je da šibnem svima, pa gde se informacija primi i prodre u javnost.
 
Za neke stvari je potrebno da ti lično ukažeš , dok se za neke stvari dešava da se piše ovde , a posle osvanu u novinama. Jednostavno , za neke stvari je potrebno biti i uporan , da bi se nešto postiglo.
 
Jasno... Zagrizao sam za ovo, pa da vidimo dokle ću dogurati.

U međuvremenu, još jedno potpuno sumanuto stajalište - Banjica 2 u smeru ka Avali (fotka je sa Google street view-a, ako je uploadovana):

Ako nema fotke, ovde je link https://goo.gl/maps/omVDQw27Ccu
Znak sa brojevima prevoza je iza znaka upozorenja na pešake (?!)

Stajalište autobusa 400 i kusur, koje ne samo da nema infrastrukturu, nego nema ni prostor za stajanje. Nalazi se na parkingu, a imajući u vidu da je prostor za parkiranje ozbiljan problem na Banjici, možete da zamislite kako izgleda čekati ovde autobus. Ljudi stoje na samoj ulici ili zavučeni između kola.

Nemam pojma koliko puta sam ovo prijavljivao i nikada nisam dobio odgovor odgovornih.
4d813cf39b764c0098a2d4e93150968f.jpg
 
Pošalji prijavu ispekciji za saobraćaj. Zna se kako izgleda stajalište i koje su mu minimalne dimenzije.

https://www.mgsi.gov.rs/sites/default/f ... alista.pdf
Član 18
Stajalište je izgrađen prostor van kolovoza ili propisno obeležena površina na kolovozu,namenjena za zaustavljanje autobusa i za ukrcavanje i iskrcavanje putnika i utovar i istovar prtljaga.
Stajalište mora da bude obeleženo propisanim saobraćajnim znakom, da ima istaknut naziv i izvod iz reda vožnje.
Stajalište mora da ima nadstrešnicu, uzdignutu površinu za putnike i korpu za otpatke.
Član 19
Stajalište se gradi odvojeno za svaki smer saobraćaja, a izvan naselja i sa propisanim minimalnim produžnim nagibom.
Lokaciju za izgradnju stajališta određuje organ koji upravlja saobraćajnicom pored koje se izgrađuje to stajalište.
Lokacija za izgradnju stajališta određuje se u zavisnosti od dužine preglednosti u odnosu na ulivnu tačku stajališta i od projektne brzine.
Član 20
Stajalište ne može da se gradi na unutrašnjim stranama krivina puta, na mestima gde je izvučena puna linija na sredini kolovoza, odnosno u zonama koje su na putu obeležene saobraćajnim znacima opasnosti.
Član 21
Stanica i stajalište moraju da se održavaju tako da uvek odgovaraju svojoj nameni.


i smernice za projektovanje


http://www.putevi-srbije.rs/pdf/harmoni ... srb-koncna).pdf
 
Žika":kr0ceokj je napisao(la):
Pošalji prijavu ispekciji za saobraćaj. Zna se kako izgleda stajalište i koje su mu minimalne dimenzije.

https://www.mgsi.gov.rs/sites/default/f ... alista.pdf
Član 18
Stajalište je izgrađen prostor van kolovoza ili propisno obeležena površina na kolovozu,namenjena za zaustavljanje autobusa i za ukrcavanje i iskrcavanje putnika i utovar i istovar prtljaga.
Stajalište mora da bude obeleženo propisanim saobraćajnim znakom, da ima istaknut naziv i izvod iz reda vožnje.
Stajalište mora da ima nadstrešnicu, uzdignutu površinu za putnike i korpu za otpatke.
Član 19
Stajalište se gradi odvojeno za svaki smer saobraćaja, a izvan naselja i sa propisanim minimalnim produžnim nagibom.
Lokaciju za izgradnju stajališta određuje organ koji upravlja saobraćajnicom pored koje se izgrađuje to stajalište.
Lokacija za izgradnju stajališta određuje se u zavisnosti od dužine preglednosti u odnosu na ulivnu tačku stajališta i od projektne brzine.
Član 20
Stajalište ne može da se gradi na unutrašnjim stranama krivina puta, na mestima gde je izvučena puna linija na sredini kolovoza, odnosno u zonama koje su na putu obeležene saobraćajnim znacima opasnosti.
Član 21
Stanica i stajalište moraju da se održavaju tako da uvek odgovaraju svojoj nameni.


i smernice za projektovanje


http://www.putevi-srbije.rs/pdf/harmoni ... srb-koncna).pdf
Ne uspevam da nađem kontakt (mada nije da mogu baš da se udubim u potragu na poslu)...

Imaš li mail? Nisam bio nikada u kontaktu sa njima.



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Vrh