Šta je novo?

Стадиони у Србији - Изградња, реконтрукција

Izgleda da se odustalo od izgradnje stadiona u Kraljevu.
b60ec1ddb144e79cd977b54199523c0c.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Стадион у Лозници је коштао 2,5млрд динара на 80,000 људи ширег градског подручја, дакле неких 300евра по локалцу за овакав храм фудбала.

Дакле уместо да се чека на државу да се сети твога краја, треба се организовати на локалу и направити можда и неку инвестициону шему где уложиш типа 300-500евра по инвестиционој јединици и учествујеш пропорционално у будућем профиту стадиона или нешто слично. А онда држава да надокнади разлику ако се циљани износ не постигне од локалних инвеститора.
U Srbiji ne možeš da skupiš 300 dinara za čišćenje sopstvene zgrade, a ne 300 evra za stadion.
 
Bejah danas krenuo ka Žel stanici Zaječar da napravim reportažu o mašinama za remont i uopšteno o budućem remontu pruge, no ne leži vraže, odjednom se stvorila banda kerova kod ZGOP-ovih mašina i odlučno me odvratila od fotkanja tamo, džaba i motka, ne odustaše oni da mi ne dozvole prolaz..:(
Kada videh da od tog posla nema ništa, reših ja da moju jadnu kameru odvedem na Kraljevicu i napravim jednu malu reportažu o novom stadionu.

Ako se sećate, naš Prvorođeni je pričao kako je stadion gotovo završen i da je samo trava problem oko puštanja, naravno da je slagao.;)
Ima još dosta posla, završili su kanalizaciju/vodovod pa i sprovođenje električne mreže, no tek su sada krenuli da rade pristupne saobraćajnice, a i finalni radovi oko stadiona su i dalje daleko od završetka (najviše mislim na prostorije unutra).

Da počnem, trenutno se radi pristupna saobraćajnica od glavnog puta ka Vešalima koja će povezivati stadion sve do Šljivarskog puta.

DSC_1453.jpg

DSC_1452.jpg

DSC_1451.jpg


Jedan stari valjak priprema teren za nadalje.
DSC_1448.jpg

DSC_1440.jpg


Pogled nadole.
DSC_1444.jpg


Jedan kolski put, koji je sada malo uredniji, nadam se da će ga asfaltirati već kada rade sve ovo, ali ajde videćemo.
DSC_1438.jpg


Ima svašta od mašina, to istina...:D
DSC_1437.jpg

DSC_1436.jpg


Pa čak i od materijala.
DSC_1434.jpg


Idemo sada okolo.
DSC_1456.jpg

DSC_1462.jpg


Stadion je izuzetnog dizajna, tu se moram složiti sa onim čovekom...
DSC_1466.jpg


Tu je i jedan od glavnih ulaza.
DSC_1468.jpg

DSC_1488.jpg


Budući parking.
DSC_1491.jpg


Jedna nezavršena sekvenca.
DSC_1486.jpg


Odavde se mogu videti delimično stolice stadiona, a i solarni paneli, verovatno za buduće kancelarije FK Timoka.
DSC_1475.jpg


Ova brdašca zemlje su izuzetno ružna i uskoro će morati da ih uklone, ovo je i prvo nastalo od nekoliko njih u blizini.
DSC_1473.jpg


Ovako je izgledalo u Martu 2021.
Stadion Izgradnja (83).JPG


Još malo pogleda uz zalazak.
20230430_183555.jpg


I odavde se spušta pristupna saobraćajnica, biće jedan krak ka Šljivarskom putu, kao i prem putu ka Vešalima, faktički trijangla.
DSC_1476.jpg


DSC_1482.jpg

DSC_1484.jpg


I u povratku još jedna, onako usput.
DSC_1494.jpg
 
grad nam je pod opsadom pasa lutalica i na žalost i ja tako često odustajem od fotografisnja ili određenih putanja, dobro da te barem kod stadiona nije dočekala neka ekipa pošto ja upravo iz tog razloga nisam odlazio da napravim sličnu reportažu

deluje mi da krov nije prekriven istim panelima kao bočni deo već nekim čini mi se platnom ili čime već, mislim da je isti materijal kojima je pokriven donji deo krova iznad tribina.. što znači da su tu odstupili od rendera, a i ovi solarni paneli mi malo štrče sad, mogli su njih na parkingu

i konačno su dobil razlog da asfaltiraju taj prilaz (nekadašnji put do konjičkog), a onaj ograđeni parking koji je već urasao u korov na početku tog puta je težak blam i plašim se da će takvih stvari biti još (i da će stadion kroz par godina ostvanuti u nekoj reportaži kako je zapušten nakon par napucanih utakmica).. pretpostavljam da će ukloniti zemlju jer im kvari vizuru, a i po planu koji sam video tu su predviđeni pomoćni tereni
 
grad nam je pod opsadom pasa lutalica i na žalost i ja tako često odustajem od fotografisnja ili određenih putanja, dobro da te barem kod stadiona nije dočekala neka ekipa pošto ja upravo iz tog razloga nisam odlazio da napravim sličnu reportažu

deluje mi da krov nije prekriven istim panelima kao bočni deo već nekim čini mi se platnom ili čime već, mislim da je isti materijal kojima je pokriven donji deo krova iznad tribina.. što znači da su tu odstupili od rendera, a i ovi solarni paneli mi malo štrče sad, mogli su njih na parkingu

i konačno su dobil razlog da asfaltiraju taj prilaz (nekadašnji put do konjičkog), a onaj ograđeni parking koji je već urasao u korov na početku tog puta je težak blam i plašim se da će takvih stvari biti još (i da će stadion kroz par godina ostvanuti u nekoj reportaži kako je zapušten nakon par napucanih utakmica).. pretpostavljam da će ukloniti zemlju jer im kvari vizuru, a i po planu koji sam video tu su predviđeni pomoćni tereni

Ја сам мислио да је у Београду лудило са дивљим чопорома паса луталица, док нисам видео ситуацију по неким градовима у унутрашњости.
 
Inace, to ce biti potencijalno biti bas zanimljiv eksperiment da se vidi gde je fudbal u Srbiji. Cukaricki ima dobre rezultate, ako i napravi moderan stadion, hoce li to sve naterati ljude da dolaze?
 
мислим да да. ако играју добар фудбал и имају добре резултате, то повлачи за собом више публике. више публике значи да се исплати изградити нови стадион, нарочито ако је тренутни стадион на нивоу неког клуба из Прве београдске лиге

Cukaricki ce renovirati/izgraditi novi stadion na Banovom brdu, do tada ce igrati u Loznici.

је ли то сигурно? мада, свакако би било публике, и то подоста. нарочито што у тренутној ситуацији Чукарички има гарантовано место у Лиги конференција
 
мислим да да. ако играју добар фудбал и имају добре резултате, то повлачи за собом више публике. више публике значи да се исплати изградити нови стадион, нарочито ако је тренутни стадион на нивоу неког клуба из Прве београдске лиге



је ли то сигурно? мада, свакако би било публике, и то подоста. нарочито што у тренутној ситуацији Чукарички има гарантовано место у Лиги конференција
Rece njihov sportski direktor.


Moje misljenje je da i dalje nece biti publike, ali videcemo.
 
Mi Brdjani smo najgora publika ikada, realno.
 
Sa druge strane, nas Klošara je dolazilo po 2.500 kad je IMT onomad ušao u Drugu srpsku ligu...

Valjda neće da nas fuzionišu s OFK-om.
 
Danas je u 14h veliki derbi izmedju OFK Beograda i Zemuna za ulazak u drugu ligu. Eno ga ortak pici danas i svake nedelje 50 km da gleda. To su klubovi koji bi uz rezultate i dobre stadione mogli da imaju vrhunsku gledanost. Ja na par km od stadiona Cukarickog, mozda sam bio par puta i to svaki put da gledam Zvezdu :ROFLMAO:
 
мој отац је редован на Вождовцу. сваку утакмицу гледа, а често иде и да гледа гостовања у Београду. мада је он бивши фудбалер и све, и заиста воли фудбал. оно што сам ја ишао да гледа, Вождовац има фину посету, око 500 редовних људи, све из краја
 
Moj ćale (1941. godište) je Voždovac zvao 'Sloboda sa Dušanovca' (jer je u tom klubu počeo da trenira košarku), iako je Voždovac valjda nastao fuzijom Slobode i Voždovačkog.

Enivej, još ranije sam razmišljao: donja ploča u Areni deluje ogromno, da li bi se nekako tu ipak mogao ugurati fudbalski teren minimalnih dimenzija?

Edit: Ne može, fali po 5 metara! Dimenzije poda su 95,5 м x 56,5 м, a za međunarodne utakmice treba min. 100 x 64. Kao da su namerno tako napravili. Kakva glupost.

Ali bi se reklo da naša liga može da se igra.
 
Poslednja izmena:
Dobro si to primetio za dimenzije poda arene ali da su uradili dimenziju za fudbalski teren onda to vise ne bi bila arena nego fudbalski teren sa pokrivenim krovom.
 
Eno ti na Defansu baš to napravljeno, igra se sve, od košarke do ragbija. Pregrađivanjem i pomeranjem tribina se modulira kapacitet od 5.000 do 30.000. Savršeno rešenje za npr. veliko sportsko društvo poput Zvezde, da napravi superzauzet (i održiv) objekat, sa mnogo komercijalnog sadržaja. Teoretski, tu bi mogla da se igra košarka i pred više gledalaca nego fudbal - skupa i atraktivna pojačanja otplatiš prodatim ulaznicama.

Sa druge strane, Rusi su svoja dva takva zastarela kompleksa, u Moskvi i Petrogradu, srušili.
 
Poslednja izmena:
Sta znaci dimenzije poda su 95,5 м x 56,5 м? To jedino mozda ako se skine ceo donji red tribina pa da se postavi teren.

A sta time dobijamo, fudbalski teren, pa zid, pa gore tribine koje primaju desetak hiljada ljudi. Al bi se usrecili.

Fali tu mnogo vise od pet metara.

Arena je to sto je jeste i toeto.

La Defans je 360 miliona evra, i tata bi sine.
 
Vrh