Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Ditrih":2i0n2h9s je napisao(la):
Zara , proizvodi odeću u Albaniji , ma ne verujem.....da ti to nisi sam zalepio neku etiketu, :rolleyes: :p
"Zara"...jao, a marke su kao jaka stvar...imam nekoliko pari pantalona, ono što bi braća ameri nazvali "slacks" kupljenih u Piramidi za po 1500din, iz Turske, traju mi godinama, a marka kao "Sprigfild" mi nije trajala ni godinu dana.

Nego, gledajući po stranim sajtovima (Timberland, Marks&Spencer, Tommy Hilfiger....) učinilo mi se kao da nama šalju svu robu koju tamo neće niko da kupi :) Ma, prizanajem samo obuću, krpe su ipak samo - krpe.

I baš me zanima,H&M u Ljubljani sam za 20eur, oko 1700 din kupio najobičniji sivi sportski duks sa kapuljačom (bez bezveze našvenih "1978", tehničkih uputstava, naštampanih kineskih zmajeva ili lišća palmi i sl :p ), normalno šiven a ne namerno pocepan ili "sa greškom".

1700 din. Koliko li će da koštaju u BG? :)
 
Nije tačno, kada god izađe nešto novo u nekoj od tih kuća ovde u Beču, u isto vreme dođe i u Beogradu. Za patike je skoro isti slučaj, samo je razlika što se ovde ne traže toliko sportske patike tipa NIKE, PUMA itd, jer ovde ne nose te patike po gradu, (izuzevši naše i turke), već samo na neki trening, ili tako nešto. Ja sam zadovoljan izborom stvari u Beogradu, i skoro je jednak asortiman kao u Beču. Samo što su cene ovde za ovaj standard mnogo pristupačnije nego tu za nas, plus malo naši moraju da pokradu. :)
 
Znaš šta, šta god da je meni zapalo za oko - nisam našao u tim radnjama u Delta City-ju.
 
Nije toliko problem gde je napravljeno (Vijetnam, Filipini, Albanija, Srbija), nego koji je kvalitet materijala. Da li je pamuk egipatski ili turski ili šta ja znam odakle?

Takođe je problem što stvarno kod nas isti brendovi prodaju istu robu kao na zapadu ali lošijeg kvaliteta, a po istoj ili većoj ceni.
 
7048688.jpg


да се вратимо на тему. ево једне моје фотке из лета 2006-те. сукоб старог и новог, којем ли се царству приволети? :rolleyes:
 
Isti taj kadar je bio na prvoj umetnickoj fotografiji koju sam napravio u jesen 2004. :D
 
да... стварно незабораван кадар, туристичка атракција, рекло би се.

Edit: зна ли ико судбину ових старих зградица око нове банке? да ли је ту негде планиран комплекс "два краља"?
 
Stare zgrade na slici su deo celine "Slavija" za koji je vec nekoliko konkursa, sa nekoliko pobednickih resenja, sprovedeno, medjutim nikada se nije doslo do realizacije. Za sada nema novih informacija kada ce lokacije ne Slaviji biti dovedene u red / privedene nameni, a krsevi i dalje stoje i svedoce o nekih proslim vremenima.
 
Jedan visoki funkcioner Beograda iz perioda Zorana Djindjica nam je na proslom BelReu rekao da je ceo projekat Slavije stopiran iz kancelarije Nenada Bogdanovica.
 
Koliko se ja secam, zvanican razlog odustajanja na neko vreme(i postavljanja garaze i parka) su bili nereseni imovinski odnosi. Doduse to ih nije sprecilo da pocnu projekte na drugim lokacijama. E sad sta je istina, ko ce ga znati.
 
Nikola":2b3foryb je napisao(la):
Koliko se ja secam, zvanican razlog odustajanja na neko vreme(i postavljanja garaze i parka) su bili nereseni imovinski odnosi. Doduse to ih nije sprecilo da pocnu projekte na drugim lokacijama. E sad sta je istina, ko ce ga znati.
to je vezano samo za miticevu rupu, a ne i za parcelu ispred NBS
 
Bio sam u H& Satro M.... ono je zivo sranje! ono se cak ni ne zove HM... nego Zekstra and Co... a velicine je prosecnog butika u piramidi.. imaju kao stvari iz HM... ali je ono smesno;) sveukupno ima 10 stvari...

smesnoooooooooooooooooooooooooo i zalosno:(
 
Mene interesuje samo jedno. Zara je bese po miskovicevim vodjstvom ?

Ako je tako sami znate zasto H&M nisu mogli sami da udju na srpsko trziste, ipak mora sve da prodje kroz miskoviceve ruke, kao i preko 50 posto brendova u srbiji.
 
@bojan87

Pazi ja sam pricao sa ljudima iz MPC-a povodom brendova u USC-u i pitao sam ih da li su pregovarali sa H&M. Oni su mi rekli da su pokusali, ali da je odgovor H&M bio da jednostavno trenutno ne vide trziste na podrucju Srbije. Sad mene zanima koliko je ovo stvarno dolazak H&M, jer je ono skandalozno na sta radnja lici (narocito sa aspekta sto je to kao prvi objekat u Srbiji). Kompanije iz oblasti mode imaju citave knjige sa slikama kako radnja treba da izgleda i vlasnici fransiza za odredjenu zemlju se moraju toga pridrzavati. Tako npr. u Zaru pred svaku vecu kolekciju dolaze ljudi iz centrale i pregledaju objekte i daju svoje zamerke ili sugestije. Nista tu nije prepusteno slucaju gde ce sta da stoji, osvetljenje itd.
 
Onda to liči na one male radnjice sa IKEA znakom koje uslužno dovoze robu iz Mađarske :bash: :bash: :bash:
 
Ocigledno je da H&M nije Zekstri dao generalno zastupnistvo.Ono mnogo kosta (pretpostavljam da to nije bio problem,
jer ko ne bi platio za marku na kojoj ce sigurno zaraditi) ali ocigledno H&M ima plan da sam udje na nase trziste jednog
dana.
Zekstra je samo uvoznik i kao takva nema pravo da otvara radnje sa logom H&M.
Da bi neko postao generalni zastupnik mora imati debelo iskustvo sto Delta ,MPC pa i Zekstra imaju jer su svi zastupnici velikih imena.
Zekstra pre svega Diesel-a i Max Mare.
Trazeci po netu nasao sam intervju koji je Sinisa Brasanac jedan od menadzera MPC grupe dao bugarskom sajtu koji se bavi stranim ulaganjima .DA bi se intervju procitao mora da se plati clanarina...ali i preko gugla se mogu naci delovi intervjua u kojima govori koji ce
brendovi biti u Uscu . (Zara,Zara Home,Oysho,Pull & Bear,Stradivarius, Bershka,IDEA ,Springfield, Mango,Reebok,Sephora,Big Bang (deo Merkura nesto kao Tehnomarket),Marks & Spencer, New Yorker,Peek & Cloppenburg (multibrend radnja).
I u jednom delu spominje H&M i kaze ''sa njima jos pregovaramo'' i '' ja mislim da H&M nece uci na nase trziste pre 2009''

Probajte ukucajte na googlu : Sinisa Brasanac H&M ili Sinisa Brasanac H&M Usce

Nadam se da ce neko platiti i procitati ceo intervju :)
http://www.propertyxpress.com/interview … _investors
 
shmeksi":3jjzpiie je napisao(la):
@bojan87

Pazi ja sam pricao sa ljudima iz MPC-a povodom brendova u USC-u i pitao sam ih da li su pregovarali sa H&M. Oni su mi rekli da su pokusali, ali da je odgovor H&M bio da jednostavno trenutno ne vide trziste na podrucju Srbije. Sad mene zanima koliko je ovo stvarno dolazak H&M, jer je ono skandalozno na sta radnja lici (narocito sa aspekta sto je to kao prvi objekat u Srbiji). Kompanije iz oblasti mode imaju citave knjige sa slikama kako radnja treba da izgleda i vlasnici fransiza za odredjenu zemlju se moraju toga pridrzavati. Tako npr. u Zaru pred svaku vecu kolekciju dolaze ljudi iz centrale i pregledaju objekte i daju svoje zamerke ili sugestije. Nista tu nije prepusteno slucaju gde ce sta da stoji, osvetljenje itd.
U pravu si, ali mislim da se ne radi o fransizi.
 
Overio sam i ja juce u prolazu Zekstrinu radnju u Kralja Milana. Nazalost ocigledno je da nije u pitanju H&M radnja, iako unutra ima H&M robe, ali vrlo, vrlo malo.

Ponuda je izuzetno mala, narocito za muskarce (sve se svodi na tri modela pantalona i dva modela sakoa), dok ce dame moci da nadju nesto vise stvari za sebe.

Zanimljivo je da se u suterenu nalazi kucni i deciji program - video sam da imaju posteljine, jastuke i sl, to je npr. simpa, narocito u sezoni slava. No, ja sam zapravo usao da vidim da li ima nesto za ortaka koji je diplomirao - sal, kapa, rukavice, nesto iz prateceg programa - i nazalost nicega od toga nema.

Zanimljivo je i da se nigde ni jednim slovcetom ne pominje H&M (u smislu natpisa, postera ili sl.), tako da ocigledno nije rec o fransizingu, nego obicnom zastupnistvu.

Da se razumemo, sve kompanije (pa i H&M) interesuje profit. Ocigledno je rano da dodju sami na nase trziste, ali je isto tako ocigledno da postoji veliko interesovanje za njihovu robu (peticije na FB i slicno), tako da ja ovaj dil sa Zekstrom vidim kao probni balon.
 
H&M nema ni u nekim zemljama koje su u EU Estonija,Letonija,Litvanija, Rumunija,Bugarska,Malta,Kipar a nema ga ni
na velikom trzistu kakvo je Tursko (gde by the way postoje cak i Banana Republic i GAP americki brendovi).

Doci ce i kod nas sigurno,ne treba se time opterecivati, ako cemo iskreno to je u sustini cheap marka ali i u toj gomili gluposti i nekvalitetne
robe moze se naci neki dobar komad.

Toliko smo pricali o Zari i cekali kad ce doci a sad se pola mojih prijatelja/ica koji su balavili za njom kunu kako nikad ne ulaze jer im se
gadi guzva i te krpe koje prodaju.

by the way dok mi raspravljamo o H&M oni pokrenuli novi brend COS .
www.cosstores.com
COS (Collection of Style) is a part of the H&M group and compliments rather than competes with H&M although founded on the same business concept – ‘fashion and quality at the best price’.
 
Vrh