Šta je novo?

Скверови и платои Београда / Skverovi i platoi Beograda

Bilo bi lepo da vidimo i sada kad je urađeno jedan aero snimak.
 
Šteta samo što se nije kvalitetno povezalo sa parkićem, ali ajde i ovo je u odnosu na ruglo koje je tu bilo godinama ogroman korak napred. Dobro je da su ubacili i ove baštice za zelenilo, cveće, samo su i klupe mogle onda bolje da se reše i ugrade po ivicama kao npr. na trgu Nikole Pašića.

Ako neko iz vlasti čita, neki trgić bi mogao da se uradi na uglu Despota Stefana i Cvijićeve, samo da se izmesti pumpa. Još da se sredi ona lepa zgrada na uglu.
 
Svaki predlog je dobrodošao i svaka inicijativa je korisna.
Sticajem okolnosti u ovom novom "mešanju karata" ja imam određen "uticaj" u Opštini Vračar i rado ću preneti svaku dobru ideju vezano za Vračar nadležnima u Njegoševoj kao ovaj vezan za parkić u Cvijićevoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780744#p780744:fegxiius je napisao(la):
solecar » 04 Окт 2020 09:55 pm[/url]":fegxiius]Bilo bi lepo da vidimo i sada kad je urađeno jedan aero snimak.

Odma dođe...

 
Meni se baš sviđa kako je ispalo. Nego šta je sa ovim saksijama i drvećem desno? Hoće li se oni rasporediti po platou ili će sve tu biti naštrkano gde je sada? Fali zelenila na ostatku platoa.
 
Изгледа као да су ту само истоварене и саксије и клупе и да треба да их распореде лепо. И даље ни је криво што нема степеништа право у паркић.
 
Moglo bi se tražiti stepenište i uređenje prostora kao faza dva a uskoro će izbori u bg...
 
Нису истоварене то је - шума. Сад су шуме које расту из плочника у моди.
 
120820174_3898044353585168_81875156537544387_n.jpg

FB
 
Ne budi Vožd :grand: napiši šta je na fotografiji :sesir:
 
Zakon Vožda: Ko zna šta je, prepoznaće, drugima više sreće drugi put. :)
 
Tu će da postave valjda ovaj novi spomenik Despotu Stefanu.

Inače, zgradica sjajna čak i ovako oronula i zaslužuje obnovu, kao i većina zgrada u Bulevaru despota Stefana.
 
Ja sam već jednom pominjao da bi Bulevar Despota Stefana mogao da bude izuzetno lep, samo da srede fasade, popločaju trotoar barem behaton kockama i posade drvored kao u Kralja Milana.
Inače ovaj polukrug kod te zgrade treba zatvoriti ka ovoj strani gde su podzemni kontejneri, pa napraviti jedan skverić, posaditi drveće itd.
 
На месту куће са балконом десно је данас троспратница, значи да је уклоњена или надограђена, али није обновљена.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781735#p781735:15vznlpw je napisao(la):
Плусквамперфекат » Sre Okt 07, 2020 9:51 pm[/url]":15vznlpw]Барице, оптичка варка. Мада никад нисам веровао много у боје за бетон.

I meni je nekako delovalo da ce se vremenom boje oprati, pa ce izgledati zapusteno.

Ali, ajde da vidimo.
 
Управо постављају споменик Раши, ја не стигох да сликам из аутобуса. Ко је близу нек се прошета.
 
:kk:
 

Prilozi

  • 7AC20175-C864-40CC-8B90-1CA98BEF8F69.jpeg
    7AC20175-C864-40CC-8B90-1CA98BEF8F69.jpeg
    581,3 KB · Pregleda: 1.294
Odlicno, meni se svidja spomenik. Treba napomenuti da je izradjen od srafova, matica, armature i zice.
 
Vrh