Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Oве бетонске клупе су баш велики естетски промашај, требале су или да имају дрвене даске за седење или да буду од белог камена како би се наставила Јовинова тема белих издигнутих елемената (попут фонтана) у Кнезу

Време је да наша управа научи да се не могу неутралне боје користити за све елементе у простору иначе губе поенту, оне су ту само да би обојени елементи дошли до изражаја.
 
Poslednja izmena:
Фестивал фолклора:

И чувено Весаретино елегантно сакривање струјних каблова испод подлоге:

Е онда, заинтеигирала ме @Mayraf-ова прича о алу-столарији на НП:

Но, она се заправо уклапа са свим овим месинганим елементима споља:
И са старим Југодрво (угодрво, годрво, одрво, дрво, рво, во, о), али и новим Кортјард (ортјард, ртјард, тјард, јард, ард, рд, д) фасадама:

И, не могу а да опет не бацим светло на овај омаж Стамбол капији на фасади подно Кортјарда:
Naš Branislav Nušić.
 
Oве бетонске клупе су баш велики естетски промашај, требале су или да имају дрвене даске за седење или да буду од белог камена како би се наставила Јовинова тема белих издигнутих елемената (попут фонтана) у Кнезу

Време је да наша управа научи да се не могу неутралне боје користити за све елементе у простору иначе губе поенту, оне су ту само да би обојени елементи дошли до изражаја.
Oво је најбоља критика новог уређења трга на форуму до сад. Тачно је главни проблем дизајн мобилијара - клупа, стубића, стубова расвете и ђубријера.
 
Трг Републике

Ради се на бочној фасади Народног позоришта:

















Lepo je da se završi i ta bočna fasada, ali mislim da se ipak trebalo pristupiti velikoj rekonstrukciji i povećavanju gabarita zgrade. Grad koji ima 2 miliona stanovnika, a narodno pozorište malo veće od somborskog, jasno je da nešto ne štima. Meni je jasno da je Beograd, kada je to pozorište građeno, bio poveća varoš od 100.000 stanovnika, ako ne i manje, ali danas s ovoliko stanovnika, morao bi imati najmanje triput veće gledalište, duplo ili trostruko veću pozornicu, a da se ne govori o tome da se treba graditi i nova zgrada opere i baleta i to negde na reci spekatkularne arhitekture. Beč ima spektakularne palate Staatsoper, Burgtheater, Musikverein, Volkstheater i Raimund Theater i brojna druga, a Beograd samo maleno Narodno pozorište koje je veličinom premaleno i za Suboticu, a ne takvu metropolu kakva je Beograd.
 
Узимајући у обзир да би то повећање габарита вероватно било остварено помоћу неке модернистичког тумора као у Суботици боље је одлагати такав пројекат и сачувати аутентичност зграде док се опет не промени архитектонска мода на начин који естетски има смисла
 
Evo kako Trg republike izgleda nakon više milionske rekonstrukcije...

Trg republike 1.jpg
Trg republike 2.jpg
Trg republike 3.jpg
 
Боље да су ставили стандардну ситнију коцку у лепези. А за бициклистичку стазу да су асфалтирали.
 
Lepo je da se završi i ta bočna fasada, ali mislim da se ipak trebalo pristupiti velikoj rekonstrukciji i povećavanju gabarita zgrade. Grad koji ima 2 miliona stanovnika, a narodno pozorište malo veće od somborskog, jasno je da nešto ne štima. Meni je jasno da je Beograd, kada je to pozorište građeno, bio poveća varoš od 100.000 stanovnika, ako ne i manje, ali danas s ovoliko stanovnika, morao bi imati najmanje triput veće gledalište, duplo ili trostruko veću pozornicu, a da se ne govori o tome da se treba graditi i nova zgrada opere i baleta i to negde na reci spekatkularne arhitekture. Beč ima spektakularne palate Staatsoper, Burgtheater, Musikverein, Volkstheater i Raimund Theater i brojna druga, a Beograd samo maleno Narodno pozorište koje je veličinom premaleno i za Suboticu, a ne takvu metropolu kakva je Beograd.
Народно позориште не треба дирати. Треба сазидати посебну зграду опере.

И ЈДП би требало бити национлно позориште, само му се треба променити име непостојеће државе.
 
To bi tek bio hit. Srpska kinoteka prikazuje filmove iz BIH i Hrvatske. :D
Ima tu i moj komšija kao kandidat. 2x ;)
Na kraju krajeva, dobro je da nismo kraljevina ili carevina, pa da nam se "smeši" Carski trg.
 
Gledam ove kocke na Trgu i uopšteno u Beogradu i mogu samo da pomislim koliko smo mi propali kada ne umemo da popločamo kako treba, a jedni Grci, najveći neradnici, imaju sve popločano i ravno bez izvaljenih ili klimavih ploča.
ps: Vratih se iz Grčke prekjuče pa sam baš obratio pažnju na njihovo popločavanje.
lefkada-main-square.jpg
 
To bi tek bio hit. Srpska kinoteka prikazuje filmove iz BIH i Hrvatske. :D
Ima tu i moj komšija kao kandidat. 2x ;)
Na kraju krajeva, dobro je da nismo kraljevina ili carevina, pa da nam se "smeši" Carski trg.

A у чему би био проблем да "Српска кинотека" што би јој било једино нормално име приказује филмове из БиХ и Хрватске? Како данас Југословенска кинотека приказује филмове из Норвешке, Финске, Ирана, Индије... али би био проблем да носи придев српска.

Очигледно да једном броју људи сам придев српски значи да је нешто националистичко и екстремно, и имају проблем са тим. Не могу да ментално схвате да Југославија не постоји већ 30 година, или 20 ако рачунамо ону СиЦГ импровизацију. Ја не знам да ли у Бечу постоји аустроугарско позориште, или аустроугарска кинотека, али знам да у другим екс ЈУ републикама ништа није југословенско.
 
Управо супротно. Једном броју људи придев „југословенски“ значи да је нешто ретроградно и супротно националном идентитету Срба. Институција се од оснивања зове Југословенска кинотека, као и Југословенско драмско позориште и не треба их дирати. Српски националисти воле да се угледају на своје хрватске близанце и желе да обришу сваки траг државе у којој смо живели 85 година.
 
A у чему би био проблем да "Српска кинотека" што би јој било једино нормално име приказује филмове из БиХ и Хрватске? Како данас Југословенска кинотека приказује филмове из Норвешке, Финске, Ирана, Индије... али би био проблем да носи придев српска.

Очигледно да једном броју људи сам придев српски значи да је нешто националистичко и екстремно, и имају проблем са тим. Не могу да ментално схвате да Југославија не постоји већ 30 година, или 20 ако рачунамо ону СиЦГ импровизацију. Ја не знам да ли у Бечу постоји аустроугарско позориште, или аустроугарска кинотека, али знам да у другим екс ЈУ републикама ништа није југословенско.
Promašio si poentu. Meni je, a nisam jedini, besmisleno menjati nazive ustanova i sl. , samo zato što ime ima veze sa bivšom državom, koji smeta određenom broju, uglavnom mlađih ljudi (takav sam utisak stekao). A na sve to imamo i priču koja se provlači da ako pišeš latinicom i sl. , ti si manje Srbin ili si protiv srbstva, jer zagovaraš nešto što je neprirodno nama... Pri tome, pored nas prolazi gomila ljudi, što mlađih, što srednje dobi, što ne znaju srpski jezik da govore, akcenat im je takav da ne liči na bilo koje područje, engleske reči se ubacuju umesto srpskih (ne mislim na reči koje smo preuzeli iz engleskog)... , što nam deca rastu uz Grand i rijaliti, kao i dosta drugih stvari koje zaglupljuju narod, pa mnogima ne smeta. Tu su i one stvari sa promenom naziva ulica sa Hrvatskim nazivima, što je radio zamenik zamenika gradonačelnika, iako ti nazivi imaju veze sa nama, što je isto kao ovo da mora da bude "Srpski" umesto prefiksa "Jugoslovenski". Ali sve ovo je za neku drugu temu. Za kraj, objasnio sam ranije zašto pišem (služim se) latinicom.

Zbog svega pomenutog sam i dao primer sa nazivom Trga republike, koji će opet neki pogrešno protumačiti.​
 
Jesu li se javili iz Red Bulla, u kakvom stanju im je bolid posle vožnje po kockama na Trgu? :D
Знам да ти је сарказам, али ево:
У одличном су стању оба болида, а посебно пнеуматици, ионако су возили на кишним пнеуматицима. (y)
Такође и оба дрифтерска бмв-а м4 су прошла без икаквих проблема и оштећења.
;)
 
Очигледно да једном броју људи сам придев српски значи да је нешто националистичко и екстремно, и имају проблем са тим. Не могу да ментално схвате да Југославија не постоји већ 30 година
A neki ljudi ne mogu da shvate da je SFR Jugoslavija deo naše istorije, svidela se ona nekome ili ne.

Na sve to, umoran sam od menjanja imena i navikavanja na nove. Ako neko već hoće da se zamlaćuje menjanjem imena, nek se pozabavi nekim od 500 kretenskih zaostalih duplikata ulica koje Beograd i dalje ima.
 
И зато сад имамо историјске фалсификате типа нова серија Лазара Ристовског "било једном у Србији" и ако у време радње те серије Србија није постојала ни као територијална јединица.
 
Jedan BMW su odslepali na pocetku i nisu ga vozili, a formule su istrpele sve. Najmanji problem je bila kocka (samo jer je klizava). Najvise me je bolelo kada formula treba da se okrene gde i 31, pa upadne u barustine i rupe sa strane parka. Stvarno blamaza od strane grada.
Inace je stvarno bio spektakl.
 

Finani turnir prvenstva Srbije u basketu


Veliki finalni turnir u basketu „Roda 3x3 državnog prvenstva Srbije” biće održan u Beogradu, na Trgu republike, u sredu, 21. septembra, s početkom od 16 časova, saopštili su iz Sekretarijata za sport i omladinu.

U velikom finalu učestovaće sledeće ekipe: Krupac, Ub, Pika, Auto-kuća „Sekulić”, Galens, Sokobanja, Krupanj, Liman, Moneyball, Mrčajevci, Muzzik, Partizan, Pirot, Sigma, Wolwes i Wuxi.

Pomenute ekipe će se takmičiti za mesto jubilarnog desetog šampiona Srbije basketa 3×3, a svi gledaoci imaće priliku da u centru Beograda vide najbolje učesnike ovog takmičenja. Organizator takmičenja je Košarkaški savez Srbije pod pokroviteljstvom Grada Beograda – Sekretarijata za sport i omladinu, koji je pružio svoj doprinos u cilju razvoja basketa u našoj prestonici, kao i povećanja broja dece koja se bave ovim sportom, navodi se u saopštenju.

 
Vrh