Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Zivi sa misljenjem da si rastumacio, necu da ti kvarim raspolozenje :)
 
Nemam ja šta da rastumačujem samog sebe, kada znam šta sam napisao. Vi ste ti koji živite u ubedjenju da pričam o sadašnjem vremenu. Ako vam to prija da tako tumačite, ko sam ja da vam kvarim raspoloženje i ubedjenje.
 
Ja sam čuo da će opet da se dižu kocke na trgu. Navodno će kod trga prolaziti Tramvaj koji će ići od Slavije do Kalemegdana. Jel ima tu istine ili?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ima istine da je najavljen tramvaj, ali to nije ni blizu da se radi.

Naravno da će da dižu kocke kada bude išao tramvaj tuda, i iskreno, to je poslednja šansa da se uradi sve ispočetka kako treba.
 
Управо. Боље да прође трамвај. Уосталом, коцке су вечити извор прихода.
 
Beograđani, psihički se spremite na novo majstorisanje: PONOVO skidaju kocke na Trgu republike! Ovoga puta zbog ŠINA

Nove kocke na Trgu republike koji je rekonstruisan od leta 2018. do kraja avgusta 2019. i onda ponovo popravljan, opet će biti podignute, ovoga puta da bi se ugradile tramvajske šine potrebne za vraćanje tramvaja 1 od Slavije do Kalemegdana.

Iako planovi za veliki "povratak" jedinice postoje već godinama, nije poznato zašto nadležni tokom rekonstrukcije i kasnijeg "okretanja" kocki, nisu predvideli i ugradnju šina na potezu od Kolarčeve do Vasine.

Naknadno postavljanje šina iziskivaće dodatno vreme, posao i dodatno trošenje novca građana, piše "Politika" i podseća da su radovi na Trgu republike okončani po ceni od 739.880.766 dinara.

Toj ceni treba dodati "nepredviđene radove na sanaciji i restauraciji kandelabra oko spomenika knezu Moihailu (4.500.000 RSD) i zasebni ugovor od 3,7 miliona dinara ya čišćenje, restauraciju i konzervaciju konjičke skulpture.

Direkcija za građevinsko zemljište raspisala je nedavno javnu nabavku koja se tiče izrade tehničke dokumentacije za proširenje pesačke zone Knez Mihailove.

"To obuhvata uređenje Vasine i Uzun Mirkove ulice, dela Ulice kralja Petra i Akademskog trga. U tehničku dokumentaciju će se ugraditi i ranije usvojeno idejno rešenje tramvaja duž poteza Slavija - Kalemegdan, a ukoliko bude potrebno, u skladu s rezultatma arheoloških istraživanja na Studentskom trgu, tehnička dokumentacija biće priagođena rezulatma tih istraživanja", rekli su u Direkciji i dodali da je rok za izradu dokumentacije 290 dana a procenjena vrednost javne nabavke 25 miliona dinara.

Ne očekuje se da će radovi krenuti u narednih godinu dana, a precizno se ne zna ni kada bi mogla da krene ugradnja šina od Slavije do Kalemegdana koja će podrazumevati raskopavanje Ulice kralja Milana, Terazija, Kolarčeve, Trga republike, Vasine, Studentskog trga i Uzun Mirkove.
https://mondo.rs/Info/Beograd/a1359...raskopavanje-postavljanje-sina-tramvaj-1.html
 
Zaista lepo napisan tekst sa konkretnim navođenjem ključnih stvari

На питање зашто у току прошлогодишњих радова на Тргу, макар у том делу нису уграђене нове трамвајске шине, у Дирекцији нису прецизно одговорили. Само уопштено наводе да је „за извођење радова потребна одговарајућа техничка документација која ће бити прибављена у току актуелне јавне набавке”.

Ово би требало да значи да, када је био расписан тендер за обнову Трга републике, није била спремна техничка документација за трамвајске шине, иако су се још тада надлежни хвалили да ће поново, за коју годину, Београђане возити трамвај од Славије до Калемегдана. Да ће се на Тргу републике због накнадног постављања трамвајских шина радити, народски речено, двоструки посао, потврдио нам је још у априлу 2019. и одговор Дирекције. Тада су у Дирекцији за наш лист навели да у оквиру обнове Трга, за коју је био задужен „Штрабаг”, постављање шина није било у плану.

http://www.politika.rs/scc/clanak/46006 ... anja-sina#
 
Inače ponovo su utonule kocke ispred pozorišta. I jedna je propala na pešačkom kod Matijevićevog hotela.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ma uzas, cekaju da prodje garantni rok kao u Ruzveltovoj da bi opet mogli da peru novac na novim rekonstrukcijama. Uzas na sta lici Beograd, pre lici na Bejrut nego na neki grad u srcu Evrope.
 
Da citiram svoj post sa predhodne srrane od pre nekoliko dana, pitanje je ko i kada čita forume:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761563#p761563:18fx3z3g je napisao(la):
gishko » Čet Jul 30, 2020 5:44 pm[/url]":18fx3z3g]Nešto razmišljam, ovaj skandal sa kaldrmom koja propada svakih par dana mogu da opravdaju jedino radovima na postavljanju šina, gde bi imali razlog da je skidaju i preslažu ponovo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764814#p764814:31zd3yyi je napisao(la):
SerbPacker » Пон Авг 10, 2020 6:07 pm[/url]":31zd3yyi]Ipak ne?
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1717546

Direkcija: Nema uklanjanja kocki na Trgu; Tramvaj kroz centar neće proći ni za pet godina

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


:laugh: :lool: Какав темпо само за трамвај, шта ли ће тек бити са метроом. :lool:
 
Ali taj ton...kako je napisan odgovor od direkcije...


sta vam je ljudi pa mi da uradimo tramvaj za i za 5 godina pa da slavimo...ne paničite ljudi ipak smo to mi u pitanju.


p.s. za metro vec znamo tempo...70godina za studiju izvodljivosti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hm, ukoliko tramvaj neće skoro kako misle da popravljaju kocke? Očigledno je u pitanju "gift that keeps on giving", tj. posao koji će trajati i trajati i trajati... Šta će biti izgovor ukoliko to nisu šine? Ili možda misle da rade u 3 ujutru da ih niko ne vidi? Ili da ne rade uopšte?
 
Markoni1":3dy7jgua je napisao(la):
Ma uzas, cekaju da prodje garantni rok kao u Ruzveltovoj da bi opet mogli da peru novac na novim rekonstrukcijama. Uzas na sta lici Beograd, pre lici na Bejrut nego na neki grad u srcu Evrope.

afd155493e16941fa1410e31aa322353.jpg


“Бејрут је комерцијални центар региона и сматра се Паризом Блиског истока због своје космополитанске атмосфере...”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
bojan7b":26jsvmxo je napisao(la):
Markoni1":26jsvmxo je napisao(la):
Ma uzas, cekaju da prodje garantni rok kao u Ruzveltovoj da bi opet mogli da peru novac na novim rekonstrukcijama. Uzas na sta lici Beograd, pre lici na Bejrut nego na neki grad u srcu Evrope.



“Бејрут је комерцијални центар региона и сматра се Паризом Блиског истока због своје космополитанске атмосфере...”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bio nekad, sada ne izgleda na ništa posle one eksplozije. U tom kontekstu sam mislio, pogledaj samo tu kaldrmu u Bejrutu, pa ja ne mogu da se setim da je neka novija rekonstrukcija u Beogradu uspela tako dobro da skocka kaldrmu kao na toj slici u Bejrutu. Pa to je za naše radnike misaona imenica.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764732#p764732:2h8z1olu je napisao(la):
Markoni1 » Pon Avg 10, 2020 2:52 pm[/url]":2h8z1olu]Uzas na sta lici Beograd, pre lici na Bejrut nego na neki grad u srcu Evrope.

Iskreno, Bejrut, odnosno njegov centar je za mene jedan od najlepsih gradova u kojima sam bio...a bio sam za svojih 30 i nesto godine u preko 70 drzava do sada.

Tako da se ne bih bunio da centar Beograda lici na centar Bejruta.
 
Al ste zapeli za Bejrut... Ljudi koji ga pominju u negativnom svetlu (ne računajući ovu sad eksploziju) verovatno misle na Bejrut iz 80ih, kad je bio razrovan i izbušen zbog rata. I ja dok sam odrastao 90ih, pre nego što sam znao išta više o Bejrutu i Libanu, znao sam da je Bejrut (tada bio) sinonim za haos i ruševine.

To je fraza, izraz, koji se očigledno (neopravdano) zadržao. Kao što mi danas kažemo da nešto ''izgleda kao Mogadiš'' ili ''kao Kandahar''.
 
http://rs.n1info.com/Vesti/a628650/Pred ... -trgu.html

"Novo raskopavanje na Trgu Republike nije potrebno"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je da ponovno raskopavanje Trga Republike u Beogradu nije potrebno, kao ni šine za tramvaje na toj lokaciji.

Komentarišući pisanje lista Politika da će Trg Republike naredne godine ponovo biti raskopan kako bi se stavile šine za tramvaje od Trga Slavija do Kalemegdana, predsednik je naveo da smatra da je razvoj grada neophodan ali da za te radove nije video "nikakav racio legis".

"Možda u gradu misle drugačije, pa bih voleo da nam objasne. Kao što mislim da nam nikakvo sečenje šuma na Košutnjaku nije potrebno", kazao je Vučić.


:lool: :lool: :lool: :lool:
 
Значи ништа од трамваја Славија-Теразије-Трг-Калемегдан.
 
Znajući Vesića, to je više bilo zbog vraćanja starih bandera od kovanog gvožđa na Terazije nego zbog tramvaja...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764624#p764624:174glt91 je napisao(la):
milanche » 10 Авг 2020, 11:18[/url]":174glt91]
Beograđani, psihički se spremite na novo majstorisanje: PONOVO skidaju kocke na Trgu republike! Ovoga puta zbog ŠINA

новинари идиоти. написали су вест као да ће то сутра да се деси. а реално, нема шансе пре пролећа 2022. тек је расписан тендер за израду техничке документације (око месец дана), па онда жалбе (још месец дана), дакле пре новембра ништа од потписивања уговора. па онда увођење у посао и 290 дана рада (10 месеци), тако да најраније када може да буде готово је октобар 2021, и то ако се не пробију рокови. па онда јавни увид, жалбе и све то, значи још месец, два, ето га децембар 2021. па онда тендер за извођача радова, месец дана, жалбе, итд. најраније што може да се изабере извођач и потпише уговор је фебруар/март 2022. значи да радови не могу да почну пре априла/маја 2022. и то све да буде идеално, да се испоштују рокови и остало. и да се не обори ни један тендер
 
Vrh