Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Stanica u Vasinoj? Tamo je bilo 4 saobraćajne trake, a sada su dve. Što znači da kad stane trolejbus, staje i sav saobraćaj iza njega.
 
Zuma":3ucrqxgn je napisao(la):
Stanica u Vasinoj? Tamo je bilo 4 saobraćajne trake, a sada su dve. Što znači da kad stane trolejbus, staje i sav saobraćaj iza njega.
Ne baš, zato što se Vasina na raskrsnici sa Dositejevom pretvara u 2+2. Možeš da vidiš i na prethodnim slikama.

E sad, u budućnosti će zaista biti samo dve saobraćajne trake (1+1). Ali to ne mora da bude problem ako Vasina ostane rezervisana samo za JGP, taksi, turističke autobuse i vozila hitnih službi, o čemu smo ranije pričali. Sve u svemu, nisu problem stajališta u Vasinoj. Problem su ova nova stajališta ispred i prekoputa pekare Toma. Koja su loše pozicionirana i sa aspekta saobraćaja i sa aspekta pešaka.


Inače, Studentski trg je trenutno krcat turističkim autobusima:
Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2

Ovo je dokaz zašto Vasina mora da zadrži neki vid kolovoza. I dokaz da će pre ili kasnije morati da se napravi stajanka za sve njih. Uostalom, kao što je i pisalo u uslovima onog famoznog nikad ispoštovanog i fingiranog ''konkursa'' za uređenje Trga Republike. Epa pošto je propuštena šansa da se to uradi tokom rekonstrukcije TR, ne preostaje ništa drugo nego da se to obavi kad se bude radio Studentski trg.
 
Ne može 5 paralelnih ulica da se pretvori u pešačku zonu. Vasinoj ništa ne smetaju 4 trake jer će u situaciju 1+1 opet doći do zastoja koji će posledični blokirati i trg.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ne da bude pešačka zona nego da se broj traka smanji na dve. Eventualno na tri. Izvodljivo je, i to tako da svi budu na dobitku. O tome smo ranije pričali.

Kad u Vasinoj izuzmemo vozila koja se nepropisno zaustavljaju na potezu od Platoa do Muzeja (dostavna i automobili što kupe decu iz vrtića), ne preostaje ništa drugo osim trolejbusa, autobusa i taksija. Njih je dovoljno malo da mogu da koriste i po jednu traku. Uvođenjem reda među ta nepropisna zaustavljanja, stvorilo bi se uslova za proširenje trotoara i samim tim ubacivanje drvoreda ili žardinjera sa cvećem. A ulica bi bila još lepša i življa.

U krajnjem slučaju, neka bude tri trake. Jedna od Kolarca do Pozorišta i dve u kontra smeru, zbog smera kretanja turističkih autobusa (oni se uvek kreću rutom Trg Rep --> St Trg --> Kalemegdan). To bi bila širina kolovoza kao na ovoj 2. slici, samo još metar šire. Dovoljno da se i najveća vozila lako mimoiđu i zaobiđu. A opet, tih 2.5 metra dobijene širine trotoara (od Platoa do TR) bi značilo za pešačke tokove i buduće drvorede ili žardinjere.
 
Ne bi se zaustavljali da ne moraju. Tu je čak policija jedno vreme pisala kazne za svako vozilo koje uopšte uđe. Posle 4 ulice pešačke zone i još jedne bez parkinga sa redukovanim saobraćajem, mislim da je sve dalje od toga preterivanje.
Onda neka naprave tu pešačku zonu od 30ha. Već tiho idemo ka toj msloumnoj ideji.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652749#p652749:3644ffhw je napisao(la):
dejjan » Ned Avg 25, 2019 1:43 pm[/url]":3644ffhw]Ne bi se zaustavljali da ne moraju. Tu je čak policija jedno vreme pisala kazne za svako vozilo koje uopšte uđe.
E al to je fora. Bumbari dok su pisali kazne, uvek bi stajali na sredini Studentskog trga. Taman tamo gde okreće 31, ne bi li usput ometali javni prevoz. I kažnjavali su samo one automobile koji bi krenuli da prođu kroz njega, kroz sam trg. Sve ove ''pre toga'', što bi vozili Vasinom na potezu od KFCa do Pozorišta (recimo uđe u Vasinu sa Trga i onda skrene u Zmaj Jovinu) su ignorisali. Zato smo imali situaciju da kolovoz Studentskog Trga bude propisno čist ko suza, a ispred Pošte, vrtića, Taze... sve sami kombiji i automobili.

Sve što je potrebno da se spreče takve gluposti u budućnosti je da se Bumbarska ili patrola Komunalne policije pomeri na sam početak Vasine ili na ugao Dobračine i Vasine i da odatle kontroliše ko sve ulazi i zaustavlja se, zašto i koliko. A moguće je. Samo treba da ih smeste 3 bloka pre doskorašnje lokacije.
 
Po obicaju nije im cilj da se regulise i ubrza saobracaj kojui je odavno u kolapsu, vec da se napisu kazne i ispuni norma.
 
U prvo vreme su stajali kod pozorišta. Moguće da je to bilo pre izgradnje hotela.
Sada će biti još gore jer će postaviti, verovatno, kamere. Samo će braća moći tuda da da prolaze.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Da, sad se setih, jedno vreme su bili kod Jugodrva/Mariotta. Ali to je bilo baš baš davno. Moguće je da ima veze s tim što si rekao, da su ih pomerili zbog hotela.

Zbog toga sam ja za opciju da ih stave na uglu Dobračine i Vasine, i onda odatle lepo mogu da imaju ceo potez na dlanu, i da kontrolišu ko se gde, zašto i koliko zaustavlja. Samo kad bi se gospoda naterala...
 
Привремени Стакленац је дефиниција која је јасна и малој деци у Луна парку.. добро не свима, али биће им јасно кад порасту.
 
Koja podloga se koristi na trgu republike?

Kombinacija granitnih kocka sa? Interesuje me koja se podloga koristila za Knez Mihajlovu?
 
Pasarela":2jy6qant je napisao(la):
Привремени Стакленац је дефиниција која је јасна и малој деци у Луна парку.. добро не свима, али биће им јасно кад порасту.
Javi šefu da je najbolje da se zalaže za vladavinu prava u ovoj zemlji.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652584#p652584:1spw888d je napisao(la):
marone » 25 Авг 2019 05:17[/url]":1spw888d]
Meni na trgu nije jasno ovakvo obelezavanje Stambol kapije.
Мени смета што су је уопште обележили. Није било никакве потребе за тим.

Vise deluje kao greska, poput neke senke.
Делује као закрпа. Неуредно и глупо. Могли су да направе неки виртуелни програм Београда корз веокове, и да поставе штанд са виртуелним наочарама, да они који су заинтересовани, за одговарајућу суму, виде где су биле зидине римског утврђења, где Стамнол капија итд.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652831#p652831:3uhbycsu je napisao(la):
dejjan » Ned Avg 25, 2019 6:22 pm[/url]":3uhbycsu]
Pasarela":3uhbycsu je napisao(la):
Привремени Стакленац је дефиниција која је јасна и малој деци у Луна парку.. добро не свима, али биће им јасно кад порасту.
Javi šefu da je najbolje da se zalaže za vladavinu prava u ovoj zemlji.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Немој тако, није лепо, овде се деца играју 8)
 
Lepo je sredjen trg. Pored glavnih zmaerki kao brzina rada i slicno moje dve najvece i maltene jedine su: Nedostatak zelenila, moguce dodavanje jos drveca ili pak zelenih povrsina je moglo lako da se izvede ali nazalost vole da teraju kontru od potreba/zelja gradjana. Kao drugo, ostatci kapije, ili ti tacnije nekadasnje palate je, uprkos suptilnom oznacavanju sa plocama moglo biti uradjeno bolje. drugi su vec i navodili istu zamerku.

Nekakva uteha za ono sto manjka jeste da su to stvari koje mogu lako da se promene i izmene (nadam se u skorijoj buducnosti).
 
Народ да је паметан па да помери ову ограду, а не да трг стоји овако празан
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652964#p652964:1naoo3uk je napisao(la):
therealslimshady » 25 Авг 2019 09:38 pm[/url]":1naoo3uk]Народ да је паметан па да помери ову ограду, а не да трг стоји овако празан

И да се догоди, онако спонтано, оваква ситуација. :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7EYAUazLI9k[/youtube]
 
трг је леп ноћу али се ово осветљење показало као јако лоше

ставили су бандере на којима би неки стадиони позавидели да би свака од њих била у равни рефлектора у позоришту који упиру светлост у једну тачку на бини

file.php


све очекујем Хамлета да се појави са лобањом и стане у сред овог светлосног снопа
 
Nisu jos sva svetla upaljena. Bice na trgu kao u sred dana kada zavrse osvetljenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652524#p652524:3uk1fhtn je napisao(la):
Bulbulderac17 » 24 Aug 2019 06:21 pm[/url]":3uk1fhtn]postavljene su danas bele kamene klupe
Mislim da ih nije bilo kada sam ja prolazio, ali vidim sada na nekim kasnijim fotografijama da su postavljenje. Doduše nadam se da neće ostati uz kolovoz, već da su tamo samo privremeno.
 
Vrh