Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Ja mislim da će da se vidi igla kad padne kako će ovo da svetli. E sad zamislite kad prelazite preko trga kakav će to napor biti za oči,a posle nastavljas Knezom gde je duplo slabije osvetljenje ?
 
Pa možemo samo da se nadamo da će stručnjaci da podese osvetljenje kako treba

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Išao sam posle izvesnog vremena da vidim kakav je trg u završnoj fazi.

Stigla jedna masivna kamena klupa.

Definitivno su mogli stubovi drugačiji da budu, međutim, uživo su manje upadljivi nego na slikama, jer je trg dobio na širini. Centralni stubovi imaju najviše led reflektora, da bi se pokrila cela površina ali ima dosta dekorativnog osvetljenja. Neki će osvetleti drveće, neki spomenik..

Popločavanje mi se veoma dopada ceo utisak je bar meni pozitivan.

Ocena da nema duše mislim da ne stoji, jer trg nije stavljen u funkciju, niti je postavljen mobilijar.

On će biti sastalajište i pešačko čvorište po prirodi stvari, a to je ono što čini dušu bilo kog mesta.

Minus je svakako Staklenac, tek sada se vidi koliko je to ružan objekat, kao sa Marsa da pao. I naravno, brzina radova večiti minus.
 
Честитам Београду на свом првом тргу након 75 година. Само још да се решимо тог непримереног назива трга.
 
I zašto se ovo ne otvori do sredine avgusta šta se odugovlači čak su i ovako skoro gotovi koliko su sporo radili.
 
Dositejeva će,kako stvari stoje ostati slepa ulica.Ili u gorem slučaju(ako ne stave neke prepreke) automobili će prelaziti preko ovih ploča za pešake ka Vasinoj.
d6d290c72f660fa914ed1ce58d600e0b.jpg
3a159d442eadf684745193bc5b78adf1.jpg
07acdf4511ff972285431f2f30b3a867.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Pored staklenca imamo i ovu fasadu levo koja je spremna za novu fasadu. Mogao bi neko u photoshopu da uradi neki fazon.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640932#p640932:svuv66cz je napisao(la):
astrodule » Ned Jul 21, 2019 1:30 pm[/url]":svuv66cz]Koliko treba godina da se krošnje spoje?

Brzo će to, čim zavrse rekonsteukciju spojice se i krošnje.
 
Na obilicevom vencu su se za godinu dana bas rasirile krosnje i kao da je malo i poraslo drvece ali se to mozda tripujem
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641350#p641350:2cnwr97t je napisao(la):
Delija » Пон Јул 22, 2019 7:03 pm[/url]":2cnwr97t]Честитам Београду на свом првом тргу након 75 година. Само још да се решимо тог непримереног назива трга.

Може "Стадион Републике"? :lol:

20190721-170217-1.jpg
 
Ovou zgradu gde je beoizlog uopste ne bih menjao, samo da se postavi ista fasada , i normalno klime da se uklone. Bilo bi bez veze da stave staklo neko kao usce npr
 
Ta fasada levo je jedna od najboljih fasada u Beogradu....
 
Ta fasada levo je jedna od najboljih fasada i zgrada u Beogradu....
 
Ja bih menjao plavu fasadu u Kolarcevoj levo od Jugoeksporta tj buduceg hotela. Ona mi bas nekako odudara.
 
oce li biti da se negde dupe spusti ili ostaje forma goli tiganj ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641424#p641424:3qg3mph4 je napisao(la):
neven_k » Pon Jul 22, 2019 11:17 pm[/url]":3qg3mph4]Ta fasada levo je jedna od najboljih fasada i zgrada u Beogradu....
Ma sta u Beogradu, jedna od najlepsih u Evropi....

 
Bilo bi dobro kada bi se ta zgrada nekako hiper-modernizovala.
 
Videcemo kako ce izgledati one tvoje u Beogradu na vodi posle 50 godina.

Ovo je dobra fasada, sa dobrim proporcijama i dobrim profilima prozora. Samo treba da se obnovi ali supstanca ne sme da se menja.
 
Потписујем. То је чувена зграда, дело ретко талентованог архитекте. Када је саграђена, била је симбол претварања центра Београда у модерно градско ткиво (ништа Дом синдиката и слично, него савремена Европа).
 
Koje bre moje? :laugh:

Ne kazem da nije dobra fasada, vec da dobije neki dodatni element, radi manje repetitivnosti, plus osvetljenje i ostalo sminkanje.
Da taj modernizam dodje do jos veceg izrazaja, uoblici u nesto jos modernije.

file.php


Ovi i ovakvi ramovi od prozora bi np. mogli da se uklone i postavi jednodelno staklo ili slicno.
 
Jel vredi pisati neku peticiju da se basta sa trga skloni, od 3 reda dosli su do 6 redova?
 
To jedivlja basta traziti da sklone istu ...
Inace na zgradu o kojoj pricate red prozora je zamjenjen novima identicnim kao sto su bili
Dok na prvom spratu je sklonjen orginalni red ...
 
Nisam video da je iko pominjao, pa da napisem: vracene su autobuske stanice kod Dunav osiguranja i stanica 26 u pravcu ka Dorcolu. Okacio bih sliku ali se sajt zali da su prevelike
 
Vrh