Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Kad Hotel centar No 1 izbaci baštu od jedno 1000 mesta biće spektakl
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=623151#p623151:2ilecwna je napisao(la):
johnny_s » 18 May 2019 12:16 am[/url]":2ilecwna]Povodom uklanjanja kandelabra sa Trga, pisao sam Zavodu još mesec dana. Odgovor je brzo stigao, ali sam tek sad video:

"Поштовани господине ...,
Поводом Вашег обраћања Заводу за заштиту споменика културе града Београда електронском поштом, заведеним под бр. Р 1632/19 од 17.04.2019, везано за рестаурацију канделабра на Тргу Републике, обавештавамо Вас да је у склопу радова предвиђена искључиво рестаурација постојећих канделабра. Планирано је њихово чишћење, уклањање патине и рестаурација оштећених и недостајућих делова. Постаменти који су попуцали се раде нови у потпуности према постојећим.
С поштовањем, "

Dakle, kandelabri se vraćaju nakon restauracije, tako da je najverovatnije to uzrok njihovog "nestanka".
Moram da pohvalim Zavod na jasnom i relativno brzom odgovoru. :kk:
Takođe, iznenađuje me da niko od forumaša koji su toliko ovde izražavali brigu, nije jednostavno pisao nadležnoj instituciji.

E pa mora neko i da komunicira sa Zavodom, ne moze nas par sve bas da radi :) salim se. Hvala za ovu predivnu vest ! :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624361#p624361:1uvxspq2 je napisao(la):
Kokili » 22 May 2019 09:57 pm[/url]":1uvxspq2]Kad Hotel centar No 1 izbaci baštu od jedno 1000 mesta biće spektakl

Hotel "Mesar". :D
 
Šta jedan čovek, poremećen ali uporan, sam uradi za nekoliko meseci bez projekata, dozvola, materijala i mehanizacije:
(napomena: ceo ''projekat'' je krenuo od male kuće sa crvenim krovom)

file.php

viewtopic.php?f=21&t=111&start=3725#p582982

Šta bataljon trutina uradi za nekoliko meseci uz spremne projekte, dozvole, materijale na izvolte, obilje mehanizacije i potpuno obezbeđeno gradilište:

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624426#p624426:rqz11jfs je napisao(la):
relja » 23 May 2019 08:11 am[/url]":rqz11jfs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624361#p624361:rqz11jfs je napisao(la):
Kokili » 22 May 2019 09:57 pm[/url]":rqz11jfs]Kad Hotel centar No 1 izbaci baštu od jedno 1000 mesta biće spektakl

Hotel "Mesar". :D

Idealno ime za hotelski kafe je "Meat point". :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624347#p624347:11irbyj2 je napisao(la):
Саша » Сре Мај 22, 2019 10:20 pm[/url]":11irbyj2]Хотел је добио рекламу - у свему испод укупног изгледа зграде - изнад улаза:
Bilo bi lepo da stave natpis i tamo gde je nekad stajao, između statua titana.
 
koliko bahat treba da budes pa da namerno neces da uradis ovo parce trga...bitno da si deo za bastu butika zavrsio

598586246b05e02cfcdb674139a868c6.jpg
c4d8879259deef6daa309c92de0fea3f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Шта се тачно налази иза Стакленца? Шта би избило у први план, кад би он био порушен? Нисам тренутно у Београду, а некако никада нисам тамо залазио.

Ако су то неке друге сподобе, а нема јасног плана о изградњи нечега другог на месту Стакленца (знам да се о томе говори, али говорило се о много чему другом, па ништа), можда је најбоље да га оставе и просто мало уприличе. То би нас свакако мање коштало, а и могло би се извести у краћем року. Не желим да Трг претворе у вечно градилиште.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625409#p625409:3tr9pevv je napisao(la):
Хаеул » Pon Maj 27, 2019 6:53 pm[/url]":3tr9pevv]Шта се тачно налази иза Стакленца? Шта би избило у први план, кад би он био порушен? Нисам тренутно у Београду, а некако никада нисам тамо залазио.

Ако су то неке друге сподобе, а нема јасног плана о изградњи нечега другог на месту Стакленца (знам да се о томе говори, али говорило се о много чему другом, па ништа), можда је најбоље да га оставе и просто мало уприличе. То би нас свакако мање коштало, а и могло би се извести у краћем року. Не желим да Трг претворе у вечно градилиште.

Staklenac se oslanja na stambenu zgradu
 
Иза стакленца су четири зграде, Деспота Стефана 2, Деспота Стефана 4 (са оном грозном надоградњом ала чардак коју бих волео да сруше заједно са Стакленцем, Браће Југовића 16 (Биоскоп балкан) и Македонска 5 (кафана Зора и још пар локала у приземљу). Што више гледам тај блок и размишљам о њему, мислим да би најбоље било да са Стакленцем буду срушене и зграде Деспота Стефана 2 и 4, а да дужа зграда у Македонској 5 добије са задње стране ка тргу, где је сада Стакленац добије дупликат уличног фронта ка Браће Југовића.
 
То и ја мислим, да остану само биоскоп Балкан (Браће Југовић 16) и дужа зграда (Македонска 5). Само онда остаје калкан зграде у Македонској 5 и њено задње двориште, а то би доградњом тј. заокруживањем по мени најбоље копијом исте зграде са стране до Браће Југовић, мада може и нешто модерније али исте висине.
 
Ispasce jos pogubnije.

Ceo blok ruši ili staklencu jednu partenon fasadu ala Skoplje 2014. :kafa:
 
Греота Балкана и друге зграде у Браће Југовић. Остатак деградира и сам тај блок као и визуре из свих углова, посебно онај чардак с црепом.
 
Srusiti sve i napraviti park. Tako bi imali jedan klasican trg i jedan pravi park jedno kraj drugog. Gde je trg-trg, a park-park. Mi sve otvorene povrsine pravimo visefunkcionalnima i na kraju ne dobijemo nista. Tj. dobijemo zapusteno-neiskoricenu povrsinu, koja umesto da pruza sadrzaj, svi izbegavaju. Na kraju bude kiosk-mahala sa divljm parkingom.
 
A sta je sa novom galerijom koja ce biti u liniji pozorista i tako napraviti od Trga Republike klasicni pravougani trg?
Konkursi su pravljeni na osnovu te ideje.
 
Може, али да буде једна зграда уместо Стакленца и ове две више зграде на почетку Деспота Стефана, да се испоштује симетрија и висински склад. Старе зграде до Браће Југовића може да се надогради са по два спрата да цео блок буде у истој висини. Или да галерија (или опера) буде у постојећој висини те две зграде. Мени се некако намеће објекат полукружне основе којем је полупречник дужина зграда у Браће Југовића.
 
Vrh