Šta je novo?

Паметни телефони

Ćomiju je definitivno propo.

Nemoj uzimati Ćomija brate, veruj mi.

Uzeti Ćomija pored Samsunga je stvarno ludost, a cene telefona sa sličnim karakteristima su se gotovo izjednačile.

Još kad ti iskoče reklame iz galerije 🤡 Znam, može da se zaustavi, ali ipak...
 
Danas mi je ispao telefon iz džepa dok sam izlazio iz voza, a kasnije dok sam se vratio da ga potražim očigledno je i ukraden. (inače sve se dešava u Zaječaru)

Naravno, otišao sam do policije, fino se ispričali itd... Al ne osećam se sigurnim da žele uopšte da ga nađu.
U principu sastavili smo zapisnisnik, dao sam Imei broj, oni pozvali javnog tužioca i ovaj dao zeleno svetlo za pokretanje i tu se rastali.
Da li je sve to dovoljno da se oni stvarno pokrenu ili je ovo klasičan proces za otkačinjanje?

Baš ne mogu da ga prebolim, a zanimljivo da je broj čas dostupan, čas nije, zanimljivo.
 
Знам за јендо 10-15 украдених телефона, угл са неких славља, и за сад су само једном нашли, мада је то и најскорији случај, па мжд има нека додатна аутентификација од скора по којој га нађу или тако нешто.
Ја се не бих нешто надао да ће га наћи, надам се да све контакте чуваш преко мејла
 
Ima li neko preporuku za adapter USB-C na 3,5 mm?

Ovi u Gigatronu su bili u fazonu uzmi Apple brate, najkvalitetniji su. Znao sam da ne treba da ih slusam, slabo se cuje i vratio sam. I drugima je isto tako, guglao sam posle. Zvuk je skoro pa duplo slabiji preko adaptera nego kada se direktno ubaci kabl od zvucnika u telefon koji ima ulaz.

Za Samsung telefon mi treba.
 
Јеси ли пробао само да ставиш у онај усб-ц улаз за пуњење, ја имам неке добре слушалице, али оне имају усб-3.0 улаз, па сам их преко адаптера ставио у улаз за пуњење (усб-ц) и раде одлично, као на рачунару.

Проблем би био око пуњења само, мени нису никада толико дуго требале слушалице па је било океј
 
Знам за јендо 10-15 украдених телефона, угл са неких славља, и за сад су само једном нашли, мада је то и најскорији случај, па мжд има нека додатна аутентификација од скора по којој га нађу или тако нешто.
Ја се не бих нешто надао да ће га наћи, надам се да све контакте чуваш преко мејла

Rekoše mi danas da procedura dosta traje, jer oni to valjda šalju u Niš.
Čitam na netu da je obično potrebna neka veza u MUP-u da bi se ubrzali, to nemam tako da šta je tu je.
Danas sam u A1 odmenio SIM tako da sam se i na neki način pomirio da nema ništa od toga.

Kontakti ko kontakti, ali za slike me boli duša, telefon sam imao tek godinu dana i nisam ga bio povezao sa Google Slikama, sve je otišlo u nepovrat.
Da ne pričam da imam dosta "privatnih fotki" sa bivšom, prijateljima (nije ništa "bezobrazno"), pa nije baš svejedno da ti svako gleda to.

Takođe sam se presekao za E-banking, kaže mi lik u banci pa imaš lozinku što se brinem, ne može da se blokira app,
ali na sreću tu je i dalje novac.


Ceo život sam strahova da mi se ovakav scenario ne dogodi u Beogradu i na kraju mi se desilo u Zaječar na 300 metara od kuće neverovatno.
 
Пре неки дан, код мене у месту, жена писала на Фејсбук групи да је изгубила телефон или је украден (не знам тачно). Дала је полицији Имеи број, телефон је био повезан на налог и опцију да се нађе у случају да се изгуби, лоцирали су га и заиста је пронађен.
Захвалила се и полицији на сарадњи.

Тако да, можда није довољан само Имеи. Мада, мислим да доста зависи и од заинтересованости полиције.
 
@Jelancha jel si probao preko ovog da ga lociraš:
 
Јеси ли пробао само да ставиш у онај усб-ц улаз за пуњење, ја имам неке добре слушалице, али оне имају усб-3.0 улаз, па сам их преко адаптера ставио у улаз за пуњење (усб-ц) и раде одлично, као на рачунару.
Pa to i hocu, pitam koji adapter kupiti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Мислио сам да хоћеш усб3 на aux.
Ја сам добио неки усб3->усб-ц уз један екстерсни ссд, мислио сам да су сви они исти. Само пробај неки без каблића јер они би ти се први ту поцепали, мој изгледа овако.
1708548564510.jpeg
 
Ima li neko preporuku za adapter USB-C na 3,5 mm?

Ovi u Gigatronu su bili u fazonu uzmi Apple brate, najkvalitetniji su. Znao sam da ne treba da ih slusam, slabo se cuje i vratio sam. I drugima je isto tako, guglao sam posle. Zvuk je skoro pa duplo slabiji preko adaptera nego kada se direktno ubaci kabl od zvucnika u telefon koji ima ulaz.

Za Samsung telefon mi treba.
imao sam nekoliko ovih, ove što sam podelio rade i dalje posle godinu dana... ovaj što je kod mene gubi kontakt negde, kad se pritisne radi al kad često prekida zabode zvuk na celom telefonu :D btw zvuk je odličan i dovoljno glasan za normalne slušalice (do 80 oma)
 
Vrh