Šta je novo?

Паметни телефони

Prvi Vertu Android telefon

Nedugo posle prvih nagađanja, pojavili su se značajni dokazi koji pokazuju da će se uskoro pojaviti prvi Vertu telefon sa Android operativnim sistemom. Izgleda da luksuz( :violina: ) i visoka cena više nisu dovoljni, već su za novu generaciju Vertu telefona potrebne i određene mogućnosti, za šta se Android operativni sistem čini kao idealan. Blog of Mobile je uspeo da "iskopa" dovoljno dokaza koji pokazuju da će se Vertu model Ti uskoro pojaviti, kao i njegove karakteristike. Ovaj telefon će imati Android 4.0.4 operativni sistem, 800 x 480 ekran, 1.5GHz procesor, Bluetooth 4.0 i NFC.
vertu-ti-rm-828v.jpg

Procesor će biti Snapdragon MSM8260A SoC sa WCDMA 850/900/1700/1900/2100 radiom i veoma skromnom baterijom od 1250 mAh. Ovaj telefon ipak zadržava klasičan Vertu izgled, uz tri karakteristična Android tastera. Vertu Ti bi mogao da bude predstavljen već na Mobile World kongresu koji se održava krajem februara.

Коме је ова ствар луксузна? :o
--------------------------------------
HTC M7 u prodaji od 8. marta
--------------------------------------
Intel predstavlja dual-core Android smartfone na MWC 2013
Самсунг ће на исто сајму представити процесор за осам језгара, а Интел тек почиње са 2 :roll:
--------------------------------------
LG potvrdio da stiže F serija smartfona
--------------------------------------
 
galaxys41.jpg

galaxys43.jpg

galaxys45.jpg

galaxys46.jpg

galaxys44.jpg

Шта мислите, мени се свиђа више од С3 иако није нешто посебно измењен :D
 
Somi bez uvrede.Ali nema neke prodje ova tema ovde,niko te ne sprecava da postujes,samo htedoh reci da na elitesecurity i slicnim forumima bi imao i nekog da diskutujete,ovako mrka kapa :(
 
Nema brisanja jer ne krsis pravila foruma.Mi smo ovde tolerantni,mozes slobodno postovati niko ti ne brani :)
 
Глупо је да само ја објављујем овде, ако смета форуму нека је нема :)
 
Nesmeta samo nemam poara za ove igracke pa zaobilazim da udjem i pogledam
 
Inače, za neupućene, njuz.net je manje-više satirični trol sajt koji na kritički/cinični/možda malo humoristički način ismeva postojeće ili stvara nove vesti (niti jedna vest nije stvarna!).
 
Posle deset godina ponovo info na ovu temu. :)


 
sledeći iphone će imati usb-c punjač jer ih na to primoravaju propisi evropske unije o elektronskom otpadu
 
Ako, ako i treba. Vrlo mi je drago zbog toga.

Još kad bi njih i ostale proizvođače terali i da isporučuju svoje telefone sa punjačima, kao nekada, bilo bi super. Ali dobro, bolje i ovo nego ništa.
 
Da, da, ne samo telefoni, nego i laptopovi i svi drugi uređaji prelaze na USB-C. Najzad unifikacija. Na poslu imamo jednu veliku kutiju u kojoj se već jedno 15 godina unazad trpaju razni nepotrebni kablovi, punjači, konektori i slično. Kada nam jednom u 6 meseci zatreba neki kabl pa rešimo da ga potražimo i u toj kutiji, uvek se prisetimo onih zilion punjača sa isto toliko različitih ulaza. 😁
Naravno, nikada ne nađemo to što smo tražili, već moramo da kupujemo novo. 😂
 
sledeći iphone će imati usb-c punjač jer ih na to primoravaju propisi evropske unije o elektronskom otpadu
I bice jos veci nego prethodni. Bas kad gledam neki film ili seriju obratim paznju kako ruzno izgledaju, kao neka zastarela tehnologija. Ovo je sve prolazni trend kome cemo se smejati u narednim decenijama. Samo je steta sto mi koji to necemo nemamo bas i neki izbor. Ajfon 4 i 5, to je idealna velicina telefona, ovo ostalo nicemu ne sluzi, mozda eventualno nekom klincu kome je bitno jer igra igrice na telefonu.

Prosto neverovatno koliko ovo idiotski izgleda i da su ljudima prodali pricu da ovo nose :ROFLMAO:

71weaEY1CdL._AC_UF350,350_QL80_.jpg
 
Zavisi šta kome treba. Neko se slika za instagram pa su mu bitni detalji, neko radi preko telefona, neko igra igrice, a neko samo šalje sms.
 
Zavisi šta kome treba. Neko se slika za instagram pa su mu bitni detalji, neko radi preko telefona, neko igra igrice, a neko samo šalje sms.
Sto manji telefon ima goru kameru i sto je teze kucati sms na manjem telefonu? Ko radi preko telefona i iz kog konkretno razloga?

U svakom slucaju, to je sve manjina stanovnistva, zasto su nama vecini nametnute cigle je pravo pitanje.
 
Зато што то одавно више није телефон, већ компјутер, а кад имаш компјутер, желиш да имаш и већи екран, да би видео нешто на њему.
 
Sto manji telefon ima goru kameru i sto je teze kucati sms na manjem telefonu? Ko radi preko telefona i iz kog konkretno razloga?

U svakom slucaju, to je sve manjina stanovnistva, zasto su nama vecini nametnute cigle je pravo pitanje.
Tako je, manji telefoni često imaju slabiju kameru i slabiji ostatak hardware-a. Ja imam npr dva telefona, jedan manji koji mi služi za pozive, poruke i ostala sranja i jedan veći na kom završavam neki deo posla i tu mi veći ekran vrši posao. Do sada je bar iphone imao mini seriju, a i ostali su pravili manje modele telefona tako da svako ima izbor.
 
I bre, pustite me da imam svoje misljenje i da se poserem na nove dimenzije telefona, vi uzivajte ako vam se svidja :ROFLMAO: Po meni je nametnuto za debile i obicna je patkometrija osim za one kojima stvarno treba, a to je manjina. Izbor normalnih telefona je bedan, a narocito je bedan u poredjenju sa ciglama.
 
kompjuteri se sve manje koriste nažalost, mnogi čak i ne znaju da ih koriste. Zamenjuju ih telefoni(tableti) i laptopovi.
 
Vrh