Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

Mozda ce da je natkriju komplet urade toalet itd da lici na nesto ....
 
Okretnicu na Karaburmi 2 su uradili tako sto su presvukli asfalt, a da pritom uopste ne postoji horizontalna signalizacija, da tabla koja oznacava da tu staje linija 16 i gde treba da stoji red voznje za istu, stoji bacena u stranu...Bitno da alma quatro ili kakvo vec se zove redovno pere svoja stajalista.
Nista ne moze da se uradi kako treba, to je vec postao standard.
Nista sto je od javnog intetesa.
Sve mora da se isfusari .
I da, sad ce neko reci, pa prijavi, zovi, zali se...
Da li mora za svaku sitnicu da se okrene brdo brojeva, brdo preusmeravanja, jer naravno ih boli uvo da nesto urade...
Spustavaju vam slusalicacu, kazu zovite nekakve inspekcije , a sve je po principu KADIJE...
Pozz
 
Trebonsi odma u toku radova na karaburmi da pitaš ko je brigadir i da kazes ako ne vrate stubice idu u novine ...
Horizontalnu signalizaciju to ce s proljeca da urade ...polako....
 
Da li neko od forumaša zna kakva je namena/sudbina ove okretnice javnog prevoza na ulazu u Novo Bežanijsko groblje?

Koliko znam, ona je izgrađena kada i samo groblje, tamo još '70ih, ali se nikada ni jedan autobus nije tu okretao... a sam terminus mi više liši na tramvajski nego autobuski...
 

Prilozi

  • Snimak ekrana 2021-01-05 104128.jpg
    Snimak ekrana 2021-01-05 104128.jpg
    271,3 KB · Pregleda: 5.569
Okretala se jedno kraće vreme linija 74. To je bila linija koja je postojala pre nego što je uvedena sadašnja 74. Ta linija 74 je saobraćala na relaciji Konjarnik - Bežanijsko groblje (okretnica). Neki forumaši kažu da je linija radila samo u vreme špica. Ja se te linije sećam, ali ne njene tačne trase.
 
Okretnica B. Kosa groblje mi je uvek bila zanimljiva kao i groblje Zbeg, doduše Zbeg još nema dozvolu, pa zato ništa ne okreće tamo.

Ne verujem da će se vraćati u upotrebu iz dva razloga: kućica za čuvare i kapija su davno pomerene dalje ka ulici, a tzv studijom mreže linija - blizu će kao proći tramvaj i jedina okretnica će biti blizu sadašnje 70, 74, 75 kojima će se pridružiti 604 uz dve tramvajske linije. Ovo kažem na osnovu planova, a ne da će se realizovati.

Po pitanju istorijata, tu je okretala linija 70 blok 45 - opština nbgd - bež kosa groblje koja je radila do kraja 80ih godina. Za 74 jedino možda period Kej Zemun - B. Kosa groblje, ali recimo do početka 83 god.
 
Na okretnici -Bačka- Zemun
gde okrece 83 i 18 nema više mašina. ni radnika.

Presvucen je samo asfaltni deo kolovoza okretnice a pristupni nj. deo od raskrsnice nekih 10 met. do oktetnice nije ni pipnut.

Trotoari i nasrešnice stajališta ostale kakve su i bile.
Zeleno stedišnje ostrvo i dalje moze da se prepozna da ima osobine travnjaka .

Opšti utisak jadnjikav...
ne zaslužuje ni da se slika mobilnim tel.

:sesir:
 
Da li je okretnica minibusa 66 u NTC Zvezdara jedina okretnica linije u koju nije moguć ulaz jer se nalazi u prostoru koji je u vlasništvu navedene firme u javnom vlasništvu i nalazi se iza kapije?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811659#p811659:3hgcfrjs je napisao(la):
boca-ica » 09 Jan 2021 08:51[/url]":3hgcfrjs]Na okretnici -Bačka- Zemun
gde okrece 83 i 18 nema više mašina. ni radnika....

Opet dosle velike masine i saka radnika....buse kolovoz pri dnu rekonstruisane okretnice ...

:sesir:
 
Kada smo već kod luke beograd, zanimljivo da u planu grada piše da je tu okretala 706 period '87-'89. Neobično mi deluje, zglob se kreće tunelom, pa preko Trga do okretnice. Kolika je tek turaža?
 
Okretnica Pančevački most rekonstruisana počinje da liči na nešto. Koliko sam video koriste neku staru kuću za otpravnike koja pored ima lutalice da spavaju :D
 
95 zavrßio negde pa i nije uz put, na Petloveme brdu a tom analogijom bi trebala 59ka da se teleprontuje u Borči


IMG-eddef6c679ffa44adc76ff64b53a8910-V.jpg
 
Kako je moguće da onaj što je kačio nije ovo primetio. Isto i prošle godine okačeno 28 na Banjici bilo.
 
Radnik dobio zadatak i uspešno ga izvršio. Ko god da mu je dao table ili ređao odlično je uradio.
Sigurno ne ide po celom gradu već je podeljeno po rejonima. Bilo bi zanimljivo videti šta je u Borči.
 
Okretnicu treba izmestiti na okretnicu na 25. Maju pa posle krak može da se sprovede i do Dunavske i na drugu stranu ka Zelenom Vencu. Problem za to su 5-6 parking mesta u Vasinoj koja čine da je ta ulica jednosmerna u tom a i čitavom delu.
 
Tokom ove godine se ukida terminus crveni krst, pretpostavljam da će 83 da "poteraju" na Konjarnik.
 
Misliš da neće da aktiviraju Pljevaljsku, koja se do sada pomiljala kao jedina alternativa?
 
Ne vidim poentu u sred ničega, 21 i 22 dobro rade dok mislim da 29 treba podrška jer je ona najopterećenija linija trolejbusa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835836#p835836:2uwtefjd je napisao(la):
Joca28 » Ned Mar 28, 2021 4:12 pm[/url]":2uwtefjd]Za ovo nisam znao, hoće li da je sele mic po mic, od stud trga, vasine, terazije i onda 2030te u Dunavsku.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/97 ... tskog-trga
To ni Bog otac ne zna. Pogotovu što će da nađu rimske olupine dole pa će sve da se otegne u nedogled kao sa Trgom Republike.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835966#p835966:2uwtefjd je napisao(la):
Biciklistkinja » Ned Mar 28, 2021 10:48 pm[/url]":2uwtefjd]Problem za to su 5-6 parking mesta u Vasinoj koja čine da je ta ulica jednosmerna u tom a i čitavom delu.
U suštini da. Problem je generalno što Grad odbija da konačno i definitivno reguliše celokupan pravac od Trga Republike do Kalemegdana.
Da se napravi dvosmerni kolovozni koridor (za JGP, hitne službe, taksije, dostave, itd...) da se napravi stajanka za turističke autobuse i da se napravi definitivan plan ulaza i izlaza u garažu na Studentskom trgu.
 
Vrh