Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

I ja sam isto razmišljao o tome u šta je ovaj talog s konopa i koca pretvorio ovaj naš grad i šta je sve postalo normalan prizor i svakodnevnica.
 
Danas se iznenada pojavio pauk na okretnici 55.
I ja kao, vau, mozda su resili da tu naprave malo reda.
Kasnije sam shvatio koliko sam naivan...
E j.eb.e se njima sto zlikovac zivi u mojoj kuci je okretnica cesto blokirana, zbog drugih blokatora je dosao pauk.
A dzabe je dosao jer mi smo 𝜋zde (karakterna osobina)
Od sutra sve po starom...
 
20230609_133843.jpg
 
Neki od vozača pričaju da će se u novom naselju za vojsku i policiju, na bivšoj lakat krivini, izmestiti okretnica 84 i 612 i centra Nove Galenike. Čak spominju da bi i okretnica 17 mogla tu da se izmesti.
 
Та прича је стара годину дана а окретница постоји.
 
Govori se o naselju "Nova Galenika 2" i prema onome što je pisao @Dzigi Bau , okretnica još nije izgrađena. A čovek redovno obilazi lokaciju i izveštava o napretku.
 
Govori se o naselju "Nova Galenika 2" i prema onome što je pisao @Dzigi Bau , okretnica još nije izgrađena. A čovek redovno obilazi lokaciju i izveštava o napretku.

Има једна слепа улица на крају тог новог насеља, претпостављам да су ту планирали нову окретницу, ту је планиран и Лидл,

међутим још то није све уређено,

проблем је и за 84, јер ако ту буде окретао идући трасом којом иде 707,
онда ће велики део насеља Галеника, тржни центар БН БОС и сама фабрика Галеника да буду одсечени од превоза и мораће да се пешачи и по 10-15 минута до нове окретнице,

а ако 84 и даље буде пролазила кроз Галенику и буде продужена до нове окретнице, тада ће превише да кружи по насељу и губи време кроз уске улице ионако претрпане паркираним аутомобилима.
 
84 može komotno da svraća do okretnice, pa da se ponovo vrati na Batajnički drum. Kao što to radi linija 77 na Bežaniji. A linija 612 može da se preusmeri da saobraća Novosadskim putem, pa kod raskrsnice sa Batajničkim drumom skrene levo ka Galenici. Ne gubi se ništa, a opet se dobija nešto dodatno. Liniju 17 produžiti do okretnice u Novoj Galenici 2, što bi bilo sasvim dovoljno, što se tiče postojećih linija. Eventualno ako bi se neka linija sa poteza 100 produžavala preko Pupinovog mosta, pa do nove okretnice.​
 
84 može komotno da svraća do okretnice, pa da se ponovo vrati na Batajnički drum. Kao što to radi linija 77 na Bežaniji. A linija 612 može da se preusmeri da saobraća Novosadskim putem, pa kod raskrsnice sa Batajničkim drumom skrene levo ka Galenici. Ne gubi se ništa, a opet se dobija nešto dodatno. Liniju 17 produžiti do okretnice u Novoj Galenici 2, što bi bilo sasvim dovoljno, što se tiče postojećih linija. Eventualno ako bi se neka linija sa poteza 100 produžavala preko Pupinovog mosta, pa do nove okretnice.​

17 је битно да продуже, тако би велико насеље добило једну јаку линију, на овој садашњој окретници 17 и нема већих стамбених објеката.
 
To što nema većih stambenih objekata na okretnici 17 ne znači da zbog toga treba da se produži, već zato što se produženjem ne gubi ništa na funkcionalnosti linije 17, a dobija se poboljšanje za naselje u neposrednoj blizini, pogotovu u kombinaciji sa predloženim skretanjem linije 84.​
 
84 treba samo u smeru ka gradu da promeni trasu.Znaci od postojeceg terminusa ide sledecoj trasi: Petra Jovovica,Vere Dimitrijevic,Emilije Jaksic,levo u ulicu gde ide 707 do zelenjaka.U smeru ka Galenici ide normalnom trasom kojom ide i dan danas.
 
Poslednja izmena:
Koliko je ovo izdrzalo 10 god
20231014_180239.jpg

Ja se ponado da će sva oštećenje duž pozeske da saniraju oko sina ma ne nista od tog st***
20231014_180326.jpg

A mozda ce da urade kolisjek koji nisu iz samo njima znanih razloga idotn
20231014_180331.jpg

Kretenizam
 
Ne znam da li je još uvek aktivan član koji je pisao da je njegov ujak / stric projektovao rekonstruisanu okretnicu.
 
Vrh